Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Užovka obrovská

 

Atlasy » Atlas hadů » Užovka obrovská 

Hydrodynastes gigas | © M. Kořínek- biolib.cz

» další fotky

Velikost
160
cm
210
Latinsky: Hydrodynastes gigas
Čeleď: Colubridae
Synonyma: Cyklagras obrovský, Užovka velká
Objeveno: (Duméril, Bibron and Duméril, 1854)
Rozšíření: Jižní Amerika: Brazílie od Amazonie na jih, Bolívie, Paraguay, Argentina.
Potrava: Nejčastějším krmením v zajetí jsou ryby, myši, křečci a potkani. V přírodě loví také ptáky, obojživelníky a malé savce. Mladého hada krmíme cca 1-2x týdně, staršího jedince cca 1x za 14 dní. Velikost potravy musí být vybírána dle velikosti hada. Nepřekrmovat!
Rozmnožování: Samice snáší 1x ročně 10-15 velkých kožovitých vajíček. Inkubace trvá přes dva měsíce. Mláďata se živí myšaty, krysaty a malými rybkami. Rychle rostou, pohlavně dospívají do třech roků.
Charakteristika: Základní zbarvení je světle žluté až šedožluté, liší se podle pohlaví. Samec má výraznější černé skvrny, uprostřed se světlejším páskem. U samice jsou skvrny šedé, bez výraznějších pásků. Mláďata jsou vybarvena kontrastněji. Zbarvení se liší podle geografického rozšíření. V přírodě je lovena pro krásnou kůži. Tělo je silné a svalnaté. Při podráždění může útočit a způsobit kousnutím bolestivá zranění. Chová se v prostorném teráriu, kde musí být místo pro odpočinek a větev pro šplhání. Důležité je ponechat dostatek volného prostoru na dně. V teráriu vytvoříme pro hada prostor pro úkryt - z kůry nebo převrácené nádoby s otvorem, který neumísťujeme přímo pod světlo. Teplota pro chov přes den je ideální 26-30°C, s lokálním vyhříváním na 35°C, v noci pak pokojová teplota. Důležité je také v teráriu mít prostornou nádobu s vodou, ve které se mohou koupat.
Žije v terárku:
Zobrazit » Zobrazit vše « Vypsat pouze chovatele z kraje:
Zakoupeno:
Zobrazit » Zobrazit ceny v obchodech « (získáno z Výdajů v teráriích návštěvníků)
Biolib.cz: odkaz
Podobné:
Hledat fotografie Užovka obrovská
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

© TERARKA.NET - http://terarka.net/atlasy/hadi/uzovka_obrovska