Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Užovka stromová

 

Atlasy » Atlas hadů » Užovka stromová 

Zamenis longissimus | © M. Kořínek- biolib.cz

» další fotky

Velikost
90
cm
170
Latinsky: Zamenis longissimus
Čeleď: Colubridae
Synonyma: Užovka Aeskulapova
Objeveno: (Laurenti, 1768)
Rozšíření: Evropa, Turecko, Kavkaz. V České republice se také vyskytuje (Karlovarsko, NP Podyjí, Bílé Karpaty a Javorník).
Potrava: V přírodě loví předevší krysy, potkany a myši, dále ještěrky a ptáky, a také požírají vejce z hnízd ptáků i ještěrů. V zajetí požírají myši, malé krysy, ještěrky a kuřata.
Rozmnožování: Jakmile se užovky probudí ze zimního spánku, intenzivně se sluní a páří. V červnu klade samička 4-20 vajíček. Mladé užovky se líhnou v srpnu.
Charakteristika: Chová se v prostorném teráriu, kde musí být místo pro odpočinek a větev pro šplhání. Důležité je ponechat dostatek volného prostoru na dně. V teráriu vytvoříme pro hada prostor pro úkryt - z kůry nebo převrácené nádoby s otvorem, který neumísťujeme přímo pod světlo. Teplota pro chov přes den je ideální 26-30°C, s lokálním vyhříváním na 35 °C, v noci pak pokojová teplota. Na vlhkost není příliš náročná, stačí každý den orosit substrát. UV záření není nutné, přes léto stačí umožnít občasné vyhřívání na přímém slunci. Jako substrát na dno použijeme písek (hrubší), rašelinu, lignocel, nebo tyto materiály smícháme. Substrát vyměňujeme podle potřeby. Do terária umístíme misku s odstátou vodou, tak velkou, aby se do ní vešel celý had a vodu dle potřeby pravidelně vyměňujeme. Zimuje od září do dubna.
Žije v terárku:
Zobrazit » Zobrazit vše « Vypsat pouze chovatele z kraje:
Zakoupeno:
Zobrazit » Zobrazit ceny v obchodech « (získáno z Výdajů v teráriích návštěvníků)
Biolib.cz: odkaz
Podobné:
Hledat fotografie Užovka stromová
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

© TERARKA.NET - http://terarka.net/atlasy/hadi/uzovka_stromova