Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Činčila vlnatá

 

Atlasy » Atlas » Činčila vlnatá 

Chinchilla lanigera | © Killerka
Velikost
22
cm
35
Latinsky: Chinchilla lanigera
Čeleď: Chinchillidae
Objeveno: (Molina, 1782)
Rozšíření: Vysokohorské oblasti And v Chile a Bolívii.
Potrava: Nejlépe přímo granule pro činčily. Dbáme na to, aby nebyly plesnivé nebo balíček granulí nebyl plesnivý. Jiné granule než speciální pro činčily NEPODÁVÁME!!! Směsky nejsou vhodné pro každodenní krmení ale pouze jako občasný pamlsek. V jídelníčku činčily nesmí chybět seno. Opět dbáme aby na něm nebyla plíseň a jestliže chcete usušit seno z louky - POZOR aby nebylo chemicky ošetřené. Činčily dále rády různé semínka ale nesmí být příliš tučná. Dále můžeme podávat jablko (raději sušené ale né MOC způsobuje nadjímání) činčily si rády pochutnají na něčem, co nemají každý den a dyž už jim tuhle radost dopřejete a máte sou činčilu rádi tak to nepřehánějte
Rozmnožování: Samice rodí dvakrát ročně 1-3 mláďata a je březí 108-114 dnů. Při odchovu udržujeme teplotu v rozmezí 20-22°C. Malé činčily jsou vyspělé, vidí, mají vyvinutý chrup a brzy běhají, po týdnu začínají přijímat pevnou stravu. Ve věku 8 týdnů dosahují hmotnosti 200-250 gramů a můžeme je odstavit. Pohlavně dospívají v 6-7 měsících.
Charakteristika: Pro chov činčil vyhovují suché, dobře větratelné místnosti (ale POZOR na průvan) s teplotou do 22°C, při teplotách nad 30°C mohou uhynout. Z těchto důvodů lze chov činčil doporučit i v panelových domech, kde lze dobře zajistit základní podmínky pro chov-stálou teplotu a nízkou vzdušnou vlhkost. V domácích podmínkách je chováme v párech nebo ve skupině s jedním samcem a dvěmi samicemi. Minimální rozměry klece pro pár zvířat jsou 50x50x60 cm. Na dno dáme písek nebo hobliny. V zajetí se dožívají až 19 roků. Nezapomeňte také na koupací písek, kterým si činčily urdžují kožíšek v dobré kondici. Postačí trochu větší květináč nebo jiná nádoba nejlépe keramická, kterou činčila nepřevrhne a nerozkouše. Písek je třeba speciální pro činčily a také je důležité měnit starý za nový.
Žije v terárku:
Zobrazit » Zobrazit vše « Vypsat pouze chovatele z kraje:
Zakoupeno:
Zobrazit » Zobrazit ceny v obchodech « (získáno z Výdajů v teráriích návštěvníků)
Biolib.cz: odkaz
Podobné:
Hledat fotografie Činčila vlnatá
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

© TERARKA.NET - http://terarka.net/atlasy/hlodavci/cincila_vlnata