Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Myš bodlinatá

 

Atlasy » Atlas » Myš bodlinatá 

Acomys cahirinus | © Killerka

» další fotky

Velikost
9
cm
13
Latinsky: Acomys cahirinus
Čeleď: Muridae
Synonyma: Bodlinatka egyptská, Myš ostnosrstá
Objeveno: Desmarest, 1819.
Rozšíření: Severní část Afriky až po Střední Východ.
Potrava: Všežravec - veškerý hmyz, tvaroh, vejce, rostlinná potrava (obilí, zelenina...), semena, tvrdé pečivo. V zajetí se krmí také speciálním granulovaným krmivem pro hlodavce. Nutně potřebují ke svému zdravému růstu živočišnou potravu, která musí tvořit minimálně 1/3 potravy, pokud ji nedostávají, okusují si ocásky a požírají také mláďata (cvrčky, šváby, larvy potemníků, smýkaný hmyz, vařené hovězí a drůbeží maso, vnitřnosti, také měkké drůbeží kosti).
Rozmnožování: Gravidita trvá 36-39 dnů, samice rodí 2-3 mláďata (maximálně může být 6 mladých), mláďata jsou vidoucí již za několik hodin po porodu a rodí se osrstěná. Velmi brzy vylézají ma mohou se pohybovat. Pohlavně dospívají v 4-6 měsících. Samice se již druhý den po porodu může opět pářit.
Charakteristika: Robusní myš s tělem dlouhým až 13 cm, ocas má stejnou délku. Srst má pískové zbarvení, na hřbetě má tvrdé bodliny podle nichž dostala název. Je to společenský tvor, je tedy možné je chovat pohromadě o mnoha jedincích, počet záleží jen na velikosti terária. V přírodě žijí v norách, podle toho je třeba upravit terárium a vytvořit prostory pro skrýše - jeskyňky, duté kořeny, budky.... Je vhodné tam také umístit větve, nezapomeneme na zdroj vody. Na dno je vhodný písek nebo hobliny, také je třeba seno, které slouží jako podestýlka v hnízdě.
Žije v terárku:
Zobrazit » Zobrazit vše « Vypsat pouze chovatele z kraje:
Zakoupeno:
Zobrazit » Zobrazit ceny v obchodech « (získáno z Výdajů v teráriích návštěvníků)
Biolib.cz: odkaz
Podobné:
Hledat fotografie Myš bodlinatá
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

© TERARKA.NET - http://terarka.net/atlasy/hlodavci/mys_bodlinata