Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Plch africký

 

Atlasy » Atlas » Plch africký 

graphiurus murinus | © joddy

» další fotky

NáročnostVelikostVěkCenaČasová nár.
Poměrně obtížný62150Vysoká
cmlet
196350
Latinsky: graphiurus murinus
Čeleď: plchovití
Objeveno: Desmarest, 1822
Rozšíření: JAR
Potrava: Ovoce : jablka, hroznové víno, banány, Zelenina : okurka, salát, mrkev, , Přesnídávky. Podáváme 1 – 2x týdně hmyz ( především zophobase, moučné červy, cvrčky,) a vitamíny, krmení nutno obalovat ( roboran, vitamix ), do ubikace je nutné vložit i sépiovou kost a často ji obměňovat. Občas také tvrdý chléb, pečivo, kočičí granule, na obroušení zoubků. Můžeme přilepšit a přidat i měkčí semínka (slunečnice, oříšky, atd…). Nutné je minimálně třikrát týdně dopřát plšíkovi čerstvou vodu.
Rozmnožování: Rozmnožování probíhá poměrně jednoduše. Samička Plšíka má po 25 – 35 denní březosti 2 – 5 mláďat, která jsou zpočátku holá a slepá. U velmi mladých jedinců nemusí být snadné rozlišit pohlaví, později však u samců vidíme malá varlata. Chov: V teráriu o rozměrech cca 80 x 50 x 60 cm. Na dno je nejlepší použít vrstvu hoblin, několik položených domečků z kokosů zaházených senem. Dále je dobré dát do terária několik větví a několik kokosových ořechů upravených jako budky připevněné na stěny terária. Teplotu vyžadují pokojovou a spíše vyšší (je to africký tvor). Terárium je vhodné dosvítit a lokálně vyhřát ( ideálně lineární trubicí a žárovkou - samozřejmě s chladnějším koutem a možností úkrytu ). Plši jsou stromová zvířata,proto je důležité aby měli možnost šplhat,proto musíte do terária nainstalovat větve z nejedovatých stromů.
Charakteristika: Malý noční živočich, stejně jako ostatní druhy plchů se i tento podobá veverce. Je skvělé přizpůsoben k životu na stromech. Vyskytuje se na jihu Afriky.


Žije v terárku:
Zobrazit » Zobrazit vše « Vypsat pouze chovatele z kraje:
Zakoupeno:
Zobrazit » Zobrazit ceny v obchodech « (získáno z Výdajů v teráriích návštěvníků)
Biolib.cz: odkaz
Podobné:
Hledat fotografie Plch africký
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

© TERARKA.NET - http://terarka.net/atlasy/hlodavci/plch_africky