Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama kočinčinská

 

Atlasy » Atlas ještěrů » Agama kočinčinská 

Physignathus cocincinus | © Killer

» další fotky

NáročnostVelikostVěkCenaČasová nár.
Poměrně obtížný7014250Střední
cmlet
100161000
Latinsky: Physignathus cocincinus
Čeleď: Agamidae
Objeveno: Cuvier, 1829
Rozšíření: Jihovýchodní Asie, Indie.
Potrava: Různé druhy hmyzu, holátka myší, ryby; sarančata jim moc nechutnají; důležitou složkou potravy jsou vápník a minerály, které můžeme podávat v podobě drcených skořápek vajec smíchanými s minerály. Zelené potravy se dotknou jen velmi zřídka.
Rozmnožování: Samci se liší větším hřebenem a zvětšenými štítky na spodní straně stehen. K rozmnožování v zajetí dochází poměrně zřídka. Probíhá při teplotě 29-30°C. Vajec bývá 10-20, mladé se líhnou mezi 70-80ti dny. Mláďata bývají dlouhá kolem 12 cm. Mají kulatou hlavičku s velkýma očima, jsou světlejší než jejich rodiče. Živí se drobným hmyzem.
Charakteristika: Jsou to denní zvířata, ideální chovná skupina je 1 samec : 2-3 samicím, což vyžaduje terárium jehož minimální rozměry jsou 1x1x1,5 m. Nezbytností je velká nádrž s vodou a spleť větví po celém prostoru. Na zem zvířata slézají pouze příležitostně při koupání I přes tuto nádrž je třeba časté rosení. Živé rostliny moc vhodné nejsou, vzhledem k váze zvířat. Velice důležité jsou 2 až 3 silné žárovky, protože agamy se rády sluní a ohřívají. Teplotu udržujeme na 25-30°C v noci postačí teplota pokojová, cca 20°C. Agamy velice rádi skáčou a proto někdy mají období, kdy dospělý jedinec dokáže skákat i pár hodin stále dokola. Potom nezbývá, než sklo překrýt nějakou tkaninou nebo přemýšlet o větším teráriu. Dožívají se více než deseti let.
Žije v terárku:
Zobrazit » Zobrazit vše « Vypsat pouze chovatele z kraje:
Zakoupeno:
Zobrazit » Zobrazit ceny v obchodech « (získáno z Výdajů v teráriích návštěvníků)
Biolib.cz: odkaz
Podobné:

Hledat fotografie Agama kočinčinská
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

© TERARKA.NET - https://terarka.net/atlasy/jesteri/agama_kocincinska