Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Gekon zmijový

 

Atlasy » Atlas ještěrů » Gekon zmijový 

Hemidactylus imbricatus | © Spai

» další fotky

NáročnostVelikostČasová nár.
Poměrně obtížný9Střední
cm
10
Latinsky: Hemidactylus imbricatus
Čeleď: Gekkonidae
Objeveno: Jerdon v roce 1854
Rozšíření: Indie a Jih Pakistánu
Potrava: Gekon zmijový se žívý hmyzem, převážně jde o malé cvrčky, šváby, moučné červy. Veškerou potravu je potřeba obalovat ve vitamínových směsích. (Roboran, Nutrimix, Plastin).
Rozmnožování: Pohlaví je rozpoznatelné již ve 4 měsících života, kdy samci mají zřetelně viditelné hemipenisy v oblasti kořene ocasu. Samička snáší jednou za cca 10 dní po 1-2 vápenitých vajíčkách, vajíčka inkubujeme na suchém písku při teplotě 26-28°C a ikubační doba je 50-80dní, v závisloti na okolní teplotě. Samičky jsou velmi plodné a při dobré péči a krmení dají za rok až 10 snůšek. Z toho důvodu je důležité veškerou potravu obalovat vitamínominerální směsí a do terária umístit rozdrcené vaječné skořápky, sépiovou kost apod. jako nezbytný zdroj vápníku.
Charakteristika: Jako většina gekonů, jde o gekona aktivního převážně v noci. Velikost gekonka je do 10cm. Jedná se o baculatější druh s krátkým silně mrkvovitým osacem. Základní zbarvení je šedé s několika souvislými podélnými černými pásy, přes které jsou umístěny příčné světlé proužky. Pásky jsou i na hlavě, ve tvaru "U" a také na končetinách. Jedná se o zemní druh i když má přísavné lamely a dobře vyvinuté drápky.
Terárium zařizujeme polosuché, vyšší vrstva substrátu - písek, kameny. Občas porosit. Teplota pro chov 25-30°C s mírným nočním poklesem. Zimování se doporučuje 1-2 měsíce. Jedná se o krátkověký druh gekonka, dožívající se cca 3 let.
Žije v terárku:
Zobrazit » Zobrazit vše « Vypsat pouze chovatele z kraje:
Zakoupeno:
Zobrazit » Zobrazit ceny v obchodech « (získáno z Výdajů v teráriích návštěvníků)
Biolib.cz: odkaz
Podobné:

Hledat fotografie Gekon zmijový
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

© TERARKA.NET - https://terarka.net/atlasy/jesteri/gekon_zmijovy