Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Trnorep africký

 

Atlasy » Atlas ještěrů » Trnorep africký 

Uromastyx acanthinura | © Pogona
Velikost
30
cm
45
Latinsky: Uromastyx acanthinura
Čeleď: Agamidae
Objeveno: Bell, 1825
Rozšíření: Maroko, Alžírsko, Tunisko, Libye, Egypt, Mauritánie, Západní Sahara, Čad (Tibesti, Ennedi Mountains), Mali, Niger, severní Sudán
Potrava: Převážně rostlinná, ideální je ledový salát, čínské zelí, ale i např. oříšky, semena slunečnice ( vše bohatě sypané vápníkem ). Samozřejmě nepohrdnou ani hmyzem, někteří jedinci však hmyz mohou úplně odmítat, hmyz nabízíme cca 1 - 2 krát týdně ( cvrčky, zophobasy, moučné červi,.... ). Přes léto přijímají i vyschlé květy a listy rostlin.
Rozmnožování: Samice mívají okolo 20ti vajec, zhruba po 50ti dnech se líhnou 6cm velká mláďata. Páření předcházejí speciální námluvy, kdy se samec otáčí dokola a kýve na samici - tím jí inponuje.
Charakteristika: Ideální je chovat jej ve skupinkách min 1 samec a 2 samice ( ideálně samce se třemi samicemi ). Nikdy ne pár - samec by v období páření samici uštval. Terárium pro skupinku 3 - 5 zvířat minimálně 120*60*50cm, pro jedince pak postačí 80-60-50cm. Terárium je pouštní, tomu odpovídá vybavení jako skály, kameny, úkryty ze suchých větví, jako podklad písek ( vrstva min. 15cm - rádi se hrabou ) v přírodě si hrabou nory i 3 - 4metry hluboké, k jejich východu se pak otočí svým "ostnitým" ocasem a na případného vetřelce jím v případě vniknutí do nory zaútočí.
Miska s vodou není potřeba, stačí večerní rošení. Jelikož se jedná o pouštní ještěry, kteří se i před den rádi sluní, je zde potřeba opravdu kvalitního záření UVB, příp . jiné zajištění správné dávky vitamínů AD3.
Terárium vyhříváme na 26 - 33C, lokálně i k 50 - 60C.
Žije v terárku:
Zobrazit » Zobrazit vše « Vypsat pouze chovatele z kraje:
Zakoupeno:
Zobrazit » Zobrazit ceny v obchodech « (získáno z Výdajů v teráriích návštěvníků)
Biolib.cz: odkaz
Podobné:

Hledat fotografie Trnorep africký
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

© TERARKA.NET - https://terarka.net/atlasy/jesteri/trnorep_africky