Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Varan Timorský

 

Atlasy » Atlas ještěrů » Varan Timorský 

Varanus timorensis | © Pogona

» další fotky

Velikost
45
cm
65
Latinsky: Varanus timorensis
Čeleď: Varanidae
Objeveno: (Gray, 1831)
Rozšíření: Timor
Potrava: Jako většina ještěrů, větší hmyz ( sarančata, strašilky, pakobylky, dospělé cvrčky, šváby ), jednou měsíčně můžeme dospělým jedincům podat odrostlejší holátko,jako doplňkové krmení, pro spestření jídelníčku lze podat moučné červy, příp smýkaný hmyz. Vhodné je jeko u většiny ještěrů obalovat hmyz ve vit. směsích, a jednou měsíčně podat vitamíny A,D injekcí do tlamičky.
Charakteristika: Jsou to menší varani, velikosti kolem 60cm se dorůstají v opravdu velkých teráiích a v dobrých podmínkách. Jsou to aktivní lovci potravy, jsou velmi rychlí a hbití, rádi šplhají. Proto pro jedince pořídíme prostorné terárium alespoň 1,5 metru široké, 80cm hluboké a 80cm vysoké, na dva až tři kusy, přičteme k délce z každé stran cca 30cm. Terárium vybavíme větvemi pro šplhání, dostatečně velkými úkryty a vhodný je bazének odpovídající velikosti, na dno je vhodná rašelina, kokosové vlákno, můžeme smíchat s jemným pískem. Denně rosíme alespoň dvakrát a vlhkost udržujeme okolo 70%, teplota v teráriu by měla být 26 -30C s lokálním výhřevem až 50C.
Varani Timorští mají velmi úzké tělo a dlouhý krk, když skočí, vypadají jako vystřelený šíp. Při chovu více než jednoho jedince musíme dávat při krmení dobrý pozor, o kořist svádějí urputné a mnohdy nebezpečné souboje. Na těle mívají kresbu připomínající drobné žluté/bílé kytičky.
Tito varani jsou schopni absorbovat pár drobných chovatelských chyb, proto se hodí, pro mírně zkušené teraristy, nikoli pro začátečníky.
Díky svému temperamentu a rychlosti není dobré je se snažit ochočit a vytahovat z terária.
Žije v terárku:
Zobrazit » Zobrazit vše « Vypsat pouze chovatele z kraje:
Zakoupeno:
Zobrazit » Zobrazit ceny v obchodech « (získáno z Výdajů v teráriích návštěvníků)
Biolib.cz: odkaz
Podobné:

Hledat fotografie Varan Timorský
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

© TERARKA.NET - https://terarka.net/atlasy/jesteri/varan_timorsky