Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Aligátor americký

 

Atlasy » Atlas krokodýlů » Aligátor americký 

Alligator mississippiensis | © M. Kořínek- biolib.cz

» další fotky

Velikost
280
cm
550
Latinsky: Alligator mississippiensis
Čeleď: Alligatoridae
Synonyma: Aligátor mississippský, Aligátor severoamerický, Aligátor štikohlavý, Kajman štikohlavý
Objeveno: (Daudin, 1802)
Rozšíření: Severní Amerika: jihovýchod USA - Virginie, Severní Karolína, Florida, Texas, Mississippi v jižním Arkansasu a Oklahomě.
Potrava: Masožravec - loví savce, ptáky, hady, želvy a obojživelníky. Nepohrdne ani zdechlinou. Větší kořist zatáhne pod hladinu, kde ji utopí.
Rozmnožování: Pohlavní dospělosti dosahují v 6-10 letech. K páření dochází ve vodě a samci se se páří s více samicemi. Samice staví hnízdo, které je částečně ve vodě. Naklade do něj obvykle 20–45 vajec (někdy i více, záleží především na velikosti samice). Inkubace trvá cca 65 dnů. Hnízdo hlídá pouze samice, která několik měsíců po vylíhnutí chrání mláďata i ve vodě. Mláďata se živí hmyzem, larvami, žábami a malými rybami. Mláďata mají černou barvu se žlutými příčnými pruhy, které s věkem vymizí.
Charakteristika: Jako všichni krokodýli je zařazen do seznamů CITES a mezinárodně chráněn. V domácích podmínkách se nechová, jeho chov je záležitostí zoologických zahrad a speciálních farem. Žijí zpravidla ve skupinách ve sladké a brakické vodě, raději v méně hlubokých, aby se mohli snadno nadechovat. Často se objevují u lidí a zabydlí se u bazénu. Samci jsou větší než samice. Loví především v noci. Jsou velmi rychlí i na souši. Je méně agresivní, ale může zaútočit i na člověka. Dožívají se 50 let, v zajetí až 80 let.
Žije v terárku:
Zobrazit » Zobrazit vše « Vypsat pouze chovatele z kraje:
Zakoupeno:
Zobrazit » Zobrazit ceny v obchodech « (získáno z Výdajů v teráriích návštěvníků)
Biolib.cz: odkaz
Podobné:
Hledat fotografie Aligátor americký
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

© TERARKA.NET - http://terarka.net/atlasy/krokodyli/aligator_americky