Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Kosman bělovousý

 

Atlasy » Atlas drobných savců » Kosman bělovousý 

Callithrix jacchus | © Pogona

» další fotky

NáročnostVelikostCenaČasová nár.
Obtížný2012000Velmi vysoká
cm
3520000
Latinsky: Callithrix jacchus
Čeleď: Cebidae
Objeveno: (Linnaeus, 1758)
Rozšíření: Brazílie - pralesy
Potrava: Sladké kaše obsahující vitamíny, hmyz, veškeré ovoce, zelenina, vyjímečně pro zpestření kousek vařeného masa ( kuřecí, libové hovězí,.. ), jogurty. Velmi důležité je přidávání speciálních vitamínů a vit. přípravků do jídla a dále je vhodné krmení rozdělit do tří dávek za den ( snídaně - oběd - večere ). Ideální je ráno podat vitamínovou kaši, v poledne ji vyměnit za ovoce-zeleninu a odpoledne podat hmyz, či kousek masa. Pokud jim podáme vše naráz, jídlo rozhází, budou si sním hrát a po hodině bude nejen zaneřáděné terárium, ale hlavně budou mít brzy hlad. Nežádoucí a špatné je krmit dvakrát či dokonce jednou za den!!!
Charakteristika: Tyto opičky patří mezi menší, nejsou to velcí skokani a neradi skáčí po větvích, raději vyhledávají např. spadlé kmeny a po nich pobíhají. I přes toto jsou velice mrštní a rychlí. Terárium musí být velice prostorné s větvemi a úkryty pro opičky, k dispozici musí mít neustále zdroj vody, pokud se chová více opiček, je dobré pořídit minimálně zdroje vody dva ( občas se jedna rozhodne svůj zdroj vody chránit a nikomu k němu pár hodin - dní nepustit ). Terárium musí být dobře větratelné s teplotou okolo 28C s nočním poklesem na cca 18-20C. Vhodné je chovat skupinku cca 3 -6 kusů, přičemž v ní může být více samců. Pokud chováme zvíře jedno, lépe se ochočí a přilne k nám. Opičky také nesnášejí prudké pohyby a hluk, začnou vřískat a pištět a zbytečně je to takto stresuje a vysiluje. Jejich domlouvání se mezi sebou, připomíná pištění hlodavců, či pištění ptáků.
Pořizovací cena jak samotné opičky, pak vhodného terária je finančně náročná a následná péče ( vitamíny, doplňky ke stravě, strava, veterinář,.. ) také, proto by jsme před pořizéním této opičky měli zvážit i tuto stránku !!! Ideální pro chov těchto opiček je, máme-li možnost vyčlenit jim samostatnou místnost jako terárium, postačí 2m2 a samozřejmě čím větší, tím lépe.
Jsou to velice pěkné a milé opičky, ovšem po stránce finanční i chovatelské opravdu náročné.
Žije v terárku:
Zobrazit » Zobrazit vše « Vypsat pouze chovatele z kraje:
Zakoupeno:
Zobrazit » Zobrazit ceny v obchodech « (získáno z Výdajů v teráriích návštěvníků)
Biolib.cz: odkaz
Podobné:

Hledat fotografie Kosman bělovousý
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

© TERARKA.NET - https://terarka.net/atlasy/savci/kosman_belovousy