Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Emydura červenobřichá

 

Atlasy » Atlas želv » Emydura červenobřichá 

Emydura subglobosa | © M. Kořínek- biolib.cz

» další fotky

Velikost
15
cm
25
Latinsky: Emydura subglobosa
Čeleď: Chelidae
Synonyma: Dlouhokrčka červenobřichá
Objeveno: (Krefft, 1876)
Rozšíření: Papua Nová Guina a Austrálie.
Potrava: Živí se převážně bezobratlými, drobnými obratlovci, rybami (tato potrava převažuje) a zeleným krmením. V zajetí přijímá živočišnou potravu občas kombinovanou vodními rostlinami nebo salátem. Vhodné je přidávat vitamínové preparáty. Krmit lze i speciálním umělým krmivem pro želvy.
Rozmnožování: Pohlavní dospělosti dosahuje ve druhém až třetím roce. Rozmnožuje se začátkem jara. Délka vývoje činí 13-18 týdnů. Počátkem léta si samice vyhrabe nohama hlubokou jámu. Počet nakladených vajec se pohybuje od 5 po 23, typicky 10. Na ně přihrne zadníma nohama písek. Mladé želvy jsou prakticky výhradně masožravé - živí se žížalami, červy, rybím masem nebo speciálními krmivy pro želvy. Postupně, jak rostou budou přecházet na zelené krmivo a stávají se z nich všežravci.
Charakteristika: Jedná se o australskou teplomilnou vodní želvu. Plastron je červený, s věkem se mění na žlutooranžový. Doporučuje se chov jednoho zvířete, pokud neplánujete potomky. Pozor na zajištění prostoru okolo venkovní nádrže - rády hrabou a často tak chovateli utečou. Nádrž na želvy musí být dostatečně veliká, aby mohli i dospělí jedinci volně plavat. Teplota vody by měla být okolo 25-28 stupňů. V nádrži nesmí chybět souš z kamene či dřeva, dostatečně veliká a hlavně umístěná pod zdrojem světla, aby se zde mohli vyhřívat a sušit, jinak trpí plísněmi! Vitamín D, u želv konkrétně vitamín D3, umožňuje získat z potravy vápník a fosfor - látky, ze kterých je stavěn krunýř. Želvy jej získávájí ze sluníčka, proto v létě želvy často vylézají z vody na slunce (k tomu účelu slouží i lampička se žárovkou nad akváriem). Filtrace je velice důležitá, neboť voda je věčně špinavá a zapáchá. Často se musí vyměňovat. Podvýživa je u želv neobvyklá, jsou schopny vydržet dlouhodobý nedostatek příjmu potravy. Není třeba zazimovat.
Žije v terárku:
Zobrazit » Zobrazit vše « Vypsat pouze chovatele z kraje:
Zakoupeno:
Zobrazit » Zobrazit ceny v obchodech « (získáno z Výdajů v teráriích návštěvníků)
Biolib.cz: odkaz
Podobné:
Hledat fotografie Emydura červenobřichá
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

© TERARKA.NET - http://terarka.net/atlasy/zelvy/emydura_cervenobricha