Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Kajmanka dravá

 

Atlasy » Atlas želv » Kajmanka dravá 

Chelydra serpentina | © M. Kořínek- biolib.cz

» další fotky

VelikostVěk
3525
cmlet
4747
Latinsky: Chelydra serpentina
Čeleď: Chelydridae
Synonyma: Kajmanka ostronosá, Kajmanka středoamerická, Želva ještěří
Objeveno: (Linnaeus, 1758)
Rozšíření: Severní, střední a část jižní Ameriky.
Potrava: Je to všežravec a to doslova. Je velmi žravá. Přijímá masitou potravu (ryby, filé, červi, obojživelníky, myši, ptáky, nepohrdne ani mršinou), zelené krmení i sladké plody.
Rozmnožování: Páří se odkonce dubna do listopadu. Samice klade 25-30 vajec na břeh u vody, kde při 20-30 stupnich inkubují 58-136dnů.
Charakteristika: Karapax (horní část krunýře) je nízký, hrbolatý, 18-47cm dlouhý. Má velkou hlavu s ostrými čelistmi, na bradě masité výrůstky a silné nohy s mohutnými drápy, mezi prsty pak plovací blány. Váha v dospělosti je až 34kg a délka s hlavou a ocasem až 100 cm (v akváriích mnohem méně). Základní barva je hnědá s nádechem šedé a žlutavá. Má ráda mírné proudění, voda musí být čistá, jinak hrozí zaplísnění krunýře. Podle místa původu se liší její akvivita, severní je aktivní ve dne, jižní v noci. Jsou nesnášenlivé v rámci svého druhu, stýkají se pouze při páření. Doporučuje se chovat pouze jednoho jedince. Nevyhledávé souš, proto není nutná v akváriu. V létě je možné ji chovat v zahradním jezírku. Pozor při manipulaci s ní, je schopná kousnout a způsobit bolestivé zranění. Chov je vhodný pro zkušené chovatele.

V současnosti žádné platné poddruhy - zatímco Ch. s. serpentina a Ch. s. osceola byly pro malou genetickou diverzitu synonymizovány, získaly Ch. s. acutirostris a Ch. s. rossignoni status samostatných druhů Chelydra acutirostris Peters, 1862 a Chelydra rosignonii (Bocourt, 1868)
Žije v terárku:
Zobrazit » Zobrazit vše « Vypsat pouze chovatele z kraje:
Zakoupeno:
Zobrazit » Zobrazit ceny v obchodech « (získáno z Výdajů v teráriích návštěvníků)
Biolib.cz: odkaz
Podobné:
Hledat fotografie Kajmanka dravá
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

© TERARKA.NET - http://terarka.net/atlasy/zelvy/kajmanka_drava