Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Želva tlustohrdlá

 

Atlasy » Atlas želv » Želva tlustohrdlá 

Siebenrockiella crassicollis | © M. Kořínek- biolib.cz

» další fotky

Velikost
18
cm
20
Latinsky: Siebenrockiella crassicollis
Čeleď: Geoemydidae
Synonyma: Želva černá
Objeveno: Gray, 1831.
Rozšíření: Jihovýchodní Asie: Thajsko, Laos, Jižní Vietnam, Kambodža, Indonésie (Jáva, Kalimantan, Sumatra), Malajsie (poloostrov a Sarawak), jižní Myanmar, a Singapur.
Potrava: Je to všežravec, ideální je zajistit krmení z poloviny masitou stravou a z poloviny zeleným krmením.
Rozmnožování: Odchov v zajetí je možný, ale zatím je spíše vzácností. Hnízdí v období od dubna do července, snůška čítá 3-4 vejce (někdy pouze 1 vejce, ale opakovaně). Inkubace při teplotě 29-30°C trvá 68-84 dní, ale může trvat až 112 dnů při 25°C, mláďata jsou velká 43-46 mm a váží 14-15 g.
Charakteristika: Želva tlustohrdlá má tmavou hlavu s velkými bílými nebo bledě žlutými skvrnami za očima a poměrně plochý černý krunýř (karapax - černý, plastron - hnědočerný nebo úplně černý). Chováme ji v paludáriu s převahou vody (dno písčité nebo bahno, kam se částečně zahrabává) a se souší pro slunění, i když tento druh se příliš nesluní (3/4 vody a 1/4 souše). Voda nemusí být příliš hluboká, ale je vhodné v ní vybudovat skrýš, aby se želva cítila bezpečně. Velikost paludária cca 80 lirů a větší (lépe delší, než vyšší). Vodu filtrujeme a udržujeme v čistotě (především včas odstraňujeme zbytky potravy), ve znečistěné vodě trpí nemocemi! Aktivní je za soumraku. Tento druh nezimuje. Tento druh je u nás především předmětem nelegálních dovozů z asijských zemí. Lze jej chovat legálně, v rámci záchraných programů (ZOO Plzeň, Jihlava a Praha). Je zapsána hned do několika záchranných programů (RDB, ESB, CITES). Při koupi želvy z importu je třeba počítat s faktem, že často trpí parazity a plísněmi a návštěva veterináře může být nutností. Tento druh je poměrně choulostivý, vyžaduje trvalou vyšší teplotu a vyšší vlhkost vzduchu. Je proto vhodná jen pro zkušené chovatele.
Žije v terárku:
Zobrazit » Zobrazit vše « Vypsat pouze chovatele z kraje:
Zakoupeno:
Zobrazit » Zobrazit ceny v obchodech « (získáno z Výdajů v teráriích návštěvníků)
Biolib.cz: odkaz
Podobné:
Hledat fotografie Želva tlustohrdlá
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

© TERARKA.NET - http://terarka.net/atlasy/zelvy/zelva_tlustohrdla