Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Želva žíhaná

 

Atlasy » Atlas želv » Želva žíhaná 

Pseudemys concinna | © Venom

» další fotky

Velikost
20
cm
38
Latinsky: Pseudemys concinna
Čeleď: Emydidae
Objeveno: 1830
Rozšíření: jihovýchod USA
Potrava: Potravu dospělého jedince tvoří z 95 % rostliná složka. V přírodě se živý spásáním vodních rostlin a řas. Mláďata vyhledávájí potravu bohatější na bílkoviny – převážně ryby a korýše. V domácích podmínkách tedy mláďatům nabízíme sušený gammarus, sušené krevetky, nitěnky, mražené ryby, čerstvé rybky (například gupky, které se snadno a rychle množí). Čím je želva starší, dává větší přednost rostlinné stravě. Pro tento účel poslouží různé druhy listové zeleniny, nebo vodních rostlin.
Rozmnožování: Je velmy podobné rozmnožování želv nádherných. Samec, který je o dost menší než samice, připlave k samici a svými dlouhými drápy jí stimulje krk. Pokud je samice se samcem spokojena, ponoří se spolu na dno a dojde k páření. Po pár týdnech samice snese do písku 10-25 nebo více vajec v jedé nebo více snůškách. Vejce jsou elipsoidní, dlouhé asi 4 cm. Doba inkubace je určena teplotou, avšak v průměru 90-100 dnů. Mláďata budou mít kulatý karapax o průměru 4 cm, který je zelený a jasně žlutý.
Charakteristika: Karapax je poměrně plochý, zeleno-hnědý, v mládí ozdobený žlutou až oranžovou kresbou. Kresba s věkem mizí. Plastron je žlutavý s tmavými skvrnami. Hlava, krk a končetiny jsou tmavošedé až černé se žlutými proužky.
Dorůstá do velikosti 38 cm (karapax).

Vyskytuje se v klidných řekách a jezerech s bohatou pobřežní i vodní vegetací.

Chováme v prostorné nádrži vybavené souší, kde se může vyhřívat. Důležitý je zrdoj UVA i UVB záření. Voda by měla být vyhrátá na Vyhovuje teplota 24-28 stupňů. Pokud máme možnost, chováme ji alespoň přes léto ve venkovním bazénku.

V nádrži není vhodné chovat spolu 2 dospělé samce.

Žije v terárku:
Zobrazit » Zobrazit vše « Vypsat pouze chovatele z kraje:
Zakoupeno:
Zobrazit » Zobrazit ceny v obchodech « (získáno z Výdajů v teráriích návštěvníků)
Biolib.cz: odkaz
Podobné:

Hledat fotografie Želva žíhaná
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z nádrží návštěvníků «

© TERARKA.NET - https://terarka.net/atlasy/zelvy/zelva_zihana