Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama Kočičínská & Rákosnička Červenonohá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Agama Kočičínská & Rákosnička Červenonohá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 22:31 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Karolína
Klátil v jedné své příručce popsal případ, kdy mladá vousatka zakousla a sežrala skoro stejně dlouhého baziliška, který k ní byl jen na chvíli přidán po dobu čištění jeho terka tone
Asi jedinými vhodnými (vzájemmně bezproblémovými) spolubylícími k těmto ještěrům jsou trnorepi r. Uromastyx a leguáni čukvala r. Sauromalus (u čukval osobní mnohaletá zkušenost). Vše ostatní buď samy časem sežerou, anebo to sežere je ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 19:07 Karolína
V žádném případě! coze Vždyť agama může zabít i druhou agamu (samec samce) natož malou žabku. Moje agamka (vousatá) vždycky jak je vytažená z terka tak hned utíká k akvárku mojí žabky. Jaksi pořád nemůže pochopit, že je za sklem :-D Takže naráží hlavou do toho skla a kouše do toho :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 22:11 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Střelec
Chuděra ta chobotnice. To mě ale vždycky zaráželo, jak to ďasi dělají, že dokážou snadno pohltit i zvíře mnohem větší než jsou sami...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 09:06 Muž Střelec [74] - Ještěři – veselá historka
Trošku mi ten dotaz připomíná veselou historku o jednom slanovodním akvaristovi.
Chtěl k mořskejm rybičnám něco exotickýho, tak si pořídil chobotničku a postupně mu zmizely ryby. Tak sháněl rybu, kterou by chobotnice nesežrala a nakonec pořídil mořskýho ďasa. Do tejdne měl po problému s chobotnicí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 20:42 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: 7Kate
Pogona to napsal dobře, jen nezmínil poměr agamy a žabky v rámci vzájemné velikosti/žravosti - rákosnička je pro končinčinu jídlo!
Anebo vlastně zmínil: "Zkus chovat třeba hada s myškou"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2013 19:08 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: 7Kate
7Kate napsala: nikde jsem se nedočetla, jestli by si tyto rozdílná zvířata spolu ve velkém teráriu vyhovovali.
Děkuji za váš názor.


A proč jsi se o tom nedočetla??? Zkus chovat třeba hada s myškou,.... rozdílná zvířata´= rozdílné nároky = rozdílný chov. Tedy nikoli ve stejném teráriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 16:02 7Kate – Agama Kočičínská & Rákosnička Červenonohá
Ahoj, chovám doma Agamu Kočičínskou a Rákosničku Červenonohou. Rákosnička nemá zrovna velké terárko a proto jsem se chtěla zeptat, jestli si myslíte že bych jí mohla dát do terárka k Agamě. Obě terárka jsou podobně vybavená, ale nikde jsem se nedočetla, jestli by si tyto rozdílná zvířata spolu ve velkém teráriu vyhovovali.
Děkuji za váš názor.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 111x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1005-agama-kocicinska-rakosnicka-cervenonoha