Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama Kočičínská & Rákosnička Červenonohá

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Agama Kočičínská & Rákosnička Červenonohá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 22:31 R Muž fajfmen [736] - JeštěřiRe: Karolína
Klátil v jedné své příručce popsal případ, kdy mladá vousatka zakousla a sežrala skoro stejně dlouhého baziliška, který k ní byl jen na chvíli přidán po dobu čištění jeho terka tone
Asi jedinými vhodnými (vzájemmně bezproblémovými) spolubylícími k těmto ještěrům jsou trnorepi r. Uromastyx a leguáni čukvala r. Sauromalus (u čukval osobní mnohaletá zkušenost). Vše ostatní buď samy časem sežerou, anebo to sežere je ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 19:07 Karolína - Ještěři
V žádném případě! coze Vždyť agama může zabít i druhou agamu (samec samce) natož malou žabku. Moje agamka (vousatá) vždycky jak je vytažená z terka tak hned utíká k akvárku mojí žabky. Jaksi pořád nemůže pochopit, že je za sklem :-D Takže naráží hlavou do toho skla a kouše do toho :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 22:11 R Muž fajfmen [736] - JeštěřiRe: Střelec
Chuděra ta chobotnice. To mě ale vždycky zaráželo, jak to ďasi dělají, že dokážou snadno pohltit i zvíře mnohem větší než jsou sami...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 09:06 Muž Střelec [68] - Ještěři – veselá historka
Trošku mi ten dotaz připomíná veselou historku o jednom slanovodním akvaristovi.
Chtěl k mořskejm rybičnám něco exotickýho, tak si pořídil chobotničku a postupně mu zmizely ryby. Tak sháněl rybu, kterou by chobotnice nesežrala a nakonec pořídil mořskýho ďasa. Do tejdne měl po problému s chobotnicí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 20:42 R Muž fajfmen [736] - JeštěřiRe: 7Kate
Pogona to napsal dobře, jen nezmínil poměr agamy a žabky v rámci vzájemné velikosti/žravosti - rákosnička je pro končinčinu jídlo!
Anebo vlastně zmínil: "Zkus chovat třeba hada s myškou"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2013 19:08 R Muž Pogona [756] - JeštěřiRe: 7Kate
7Kate napsala: nikde jsem se nedočetla, jestli by si tyto rozdílná zvířata spolu ve velkém teráriu vyhovovali.
Děkuji za váš názor.

A proč jsi se o tom nedočetla??? Zkus chovat třeba hada s myškou,.... rozdílná zvířata´= rozdílné nároky = rozdílný chov. Tedy nikoli ve stejném teráriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 16:02 7Kate - Ještěři – Agama Kočičínská & Rákosnička Červenonohá
Ahoj, chovám doma Agamu Kočičínskou a Rákosničku Červenonohou. Rákosnička nemá zrovna velké terárko a proto jsem se chtěla zeptat, jestli si myslíte že bych jí mohla dát do terárka k Agamě. Obě terárka jsou podobně vybavená, ale nikde jsem se nedočetla, jestli by si tyto rozdílná zvířata spolu ve velkém teráriu vyhovovali.
Děkuji za váš názor.

Zpět na obsah sekce Ještěři Přidat příspěvek • Zobrazeno 111x

© TERARKA.NET - http://terarka.net/forum/1005-agama-kocicinska-rakosnicka-cervenonoha