Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Moc prosím o pomoc! Spěchá, nevím co mám dělat :(

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Moc prosím o pomoc! Spěchá, nevím co mám dělat :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2018 21:36 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: NoName
Chce to ideálně fotky ( zvířete, " zranění " a terária....může jít o plíseň, nádro, nebo taky obyčejný "jarní útlum" po zimě......informace....fotky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 14:09 NoName – Podivné chování, nežere...
Dobrý den,
mám doma Riopu fernandi. Do předevčíra mi žrala (krmím ji z ruky), ale včera, když jsem ji rosila jsem ji našla bordel u tlamy podobný hlíně. Naposledy, co jsem něco podobného viděla, jsem zjistila, že to nebohé zvíře mělo zalepený žaludek substrátem. A teď najednou mi moje riopa odmítá žrát, je velmi laxní, podivně dýchá a občas vypadá, jako člověk, když chce zvracet.
Mám pod ní klasickou terarijní rašelinu. UVB má, udržuju ideální teplotu i vlhkost.
Chápu, že je to možná téma, se kterým mi asi nepomůže nikdo a třeba se to ještě zlepší, ale kdyby kohokoliv cokoliv napadlo, naslouchám každému názoru...
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 17:53 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Fana
Pokud mají dost potravy a místa, není potřeba samce odstavovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 17:31 Fana – Myši
prosim vas mam terarijní myši a narodili se ni mimina musim dat pric samecka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 08:19 R Muž Landvir [231] - Ještěři
Taky bych se přiklonil k názoru, že server rybičky.net jsou čímdálvíce zahlceny rádoby mistry v akvaristice a nic z toho. Jsem tam registrovanej už 4-tým rokem a je to čímdál horší :( První dva roky jsem tam býval denodenně a snažil se poradit, co jsem věděl a získal tam spoustu přátel a kolegů a spoustu lidem jsem poradil, ale teď tam zajdu maximálně dvakrát do týdne, protože se to nedá. Vlákna jsou zahlcený, přesovají se jedno do druhého a to by musel člověk jen celý den číst :-D
Bohužel, ale je to tak ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 22:39 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Eva
Jasně, na rybickách patřím i já mezi abonenty pomalu 10 let (viz např. "Pokojový rybníček"). Pokud ale sem příjde tazatel/ka s tím, že byl dotaz okamžitě smáznutý (a fakt to prověřovat nebudu, přesun je adresný nikoli mě ale Karolíně), odpovím jak nejlépe dovedu. On je tam v diskusích těch samozvaných mistrů světa bohužel vážně ranec, takže tu Karolínčinu potřebu obrátit se sem docela chápu...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 23:05 Eva Re: fajfmen
fajfmen napsal: Nic nemaž a ze samozvaných mistrů světa si nic nedělej. Je bohužel nešvarem rybicek, že tam mnozí frajeři (někteří z nich ale fakt umí!) zapomínají, že každý kdysi nějak začínal ;-)
Kdyžtak mi hoď dotazy na osobní. Nebývám sice na netu často, ale snad Ti nějak poradím :-)


Nic nesmazali, jen přesunuli do vlákna rybicky.net/… Je zbytečné kvůli tomu zakládat nové. Samozvaní mistři světa jsou i tady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2013 19:53 Žena Nadka [214]
Ahoj Karolínko,je to smutné,ale tak jde život.Ty jsi se snažila,jak jsi mohla.Tak ať se ti v chovu daří.Moc tě zdravím :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2013 17:56 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Karolína
Ahoj Karolínko:-)Jednou větou, buď se jí nepodařilo ze sebe mladý dostat,ať už ze stresu nebo z jiného důvodu a nebo vůbec nešlo o těhotenství, ale o zácpu nebo ještě spíše o vodnatelnost, která se projevuje právě takhle plným bříškem :-( Ale nebuď z toho smutná, to je život a je to přece "jen" rybička. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 14:36 Karolína
Fotka k příspěvku To je ona sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 14:16 Karolína
Ta rybička mi dneska umřela sad Leží na boku na dně té nádoby sad Nevím proč, hlady umřít nemohla, tím že neměla vzduch taky ne, protože tam byla jen jeden den. Jak je to možné, že lekla? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 20:48 Karolína
Jj :-) Doufám, že se mi je podaří odchovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 20:46 Muž dblazek [5] - Ještěři
no vypadá to že je fakt těhotná pak napište jestli jsou mladý
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 20:35 Karolína
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 20:32 Karolína
Aha, já jsem ji tam už dala :-D Tak já ji zkusím tady vyfotit jestli má břicho jako "schod" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2013 20:25 Muž dblazek [5] - Ještěři
ale rybu bych tam dal až by měla břicho jako balon ono že se schovává neznamená že hned bude rodit.skuste ji jeden den nedat nažrat a uvidite jestli ma břicho nebo se jen přežrala pokud by i po tom dni měla břicho nafoukly a z boku by to vypadalo jako schod tak je těhotná pak bych ju teprve odlovil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 20:18 Karolína
Tak jo, děkuju hop Jdu ji tam dát :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 20:17 Muž dblazek [5] - Ještěři
takže to klidně dej bez kysliku až ryba porodi tak by tam dal mladejm kaminek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 20:16 Muž dblazek [5] - Ještěři
stači vzduchovaci kaminek a navic jedna ryba nepotřebuje tolik kysliku jak kdyby jich v tom bylo 20
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 20:12 Karolína
A ony nepotřebují kyslík? Neleknou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 20:11 Muž dblazek [5] - Ještěři
navic by nasál ty mladý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 20:10 Muž dblazek [5] - Ještěři
ten filtr bych vidělal je tam zbytečnej jinak by to mělo byt Ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 20:08 Karolína
Nemá rybka málo prostoru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 20:07 Karolína
Fotka k příspěvku 3.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 20:07 Karolína
Perlinku jsem bohužel nekoupila, protože OBI, Kaufland atd. mám dost od ruky :-O Ale doufám, že rybičky nejsou hloupé a schovají se než jejich mamku vylovím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 20:05 Karolína
Fotka k příspěvku 2.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 20:02 Karolína
Fotka k příspěvku 1.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 20:00 Karolína
Moc děkuju! :-) Dneska jsem to akvárko zkusila nějak udělat- dala jsem tam takový ten spodek od květináče (dírky, kterými odtéká kytce voda), aby se malé rybičky měly kde schovat v případě, že by ryba porodila, kdybych byla třeba ve škole. Dala jsem jim tam vzduchování a umělou velkou rostlinku. Za okamžik přiložím foto :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 22:18 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Karolína
plus môžeš priliať trocha prevarenej vody, aby bola teplejšia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2013 21:52 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Karolína
Nic nemaž a ze samozvaných mistrů světa si nic nedělej. Je bohužel nešvarem rybicek, že tam mnozí frajeři (někteří z nich ale fakt umí!) zapomínají, že každý kdysi nějak začínal ;-)
Kdyžtak mi hoď dotazy na osobní. Nebývám sice na netu často, ale snad Ti nějak poradím :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.03.2013 21:40 Muž dblazek [5] - Ještěři
Dobre by bylo vzit si nějakou nadobu třeba tu zavařovačku podle nadoby si vyřiznout tvar ja použivam perlinku prodava se ve stavebninach naplnit nadobku vodou a vložit do ni perlinku tak aby mohli mlady vklidu padat dolu a samička na ně nemohla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 21:36 Karolína
Moc děkuju za odpověďi a ochotnou pomoc! :-)
Rybičku teda přemístím do jiného akvárka, které koupím a dám jí tam ty umělé rostlinky. Na ribicky.net jsem to už měla a pokaždé mi to smazali :-O Nevím proč...Tak já tady tohle smažu, ať nespamuju ještěří fórum rybičkama :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2013 21:22 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Karolína
Rostlinky klidně mohou být i umělé, to ničemu nevadí. Ve společenském akvišku Ti ale fakt asi žádné z mláďat nepřežije. Šanci mají jen prťata cichlid které o ně úzkostlivě pečují. Ty je vodí jako kvočna kuřata a zuřivě napadají každého tvora (i mnohem většího než jsou samy) který by se k maličkým i jen omylem přiblížil (protože se jim v takovém období neskutečně znásobí agresivita, bohužel nezřídka doslova zmasakrují většinu spolubydlících, s nimiž do té doby vycházely v pohodě). Živorodky ale žádné rodičovské instinkty nemají, pro ně to porodem hasne a často i svá mláďata okamžitě sežerou.
Protože se ale Tvůj dotaz hodí spíš do vláken na partnerském webu rybicky.net, obrať se raději tam ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 14:37 Karolína
V mém akvárku je dalších několik druhů rybek. Ale jsou to klidné druhy (např. neonka a dlaší malé rybičky) Takže raději nechat rybku ve starém akva s ostatníma rybama? Mám tam hodně skrýší, ale jak už jsem psala, ryby mi rodili už předtíma a žádné mládě mi nepřežilo :-( A nebo, že bych ji nechala porodit a pak bych ty malé rybky vychytala...Ale zas se mi moc nechce kupovat nové rostlinky. Stojí kolem 50,- a kdybych jich měla koupit aspoň pět, aby se mohly schovat vyšlo by mě to docela draho. NEbo nestačili by tam dát umělé rostliny od žabky? Ta má 4 takové velké rozvětvené rostlinky s lístečkama, takže by se ryby měly kam schvat. Ale mám strach, že se ta mláďata poraní, protože jsou určitě po narození jemná... Tak co mám teda dělat? Vůbec nevím, mám starch, že už mi porodí. Nevíte jak přibližne zjistím kdy bude rodit? Má to břicho docel velké a furt se schovává a neplave...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2013 23:07 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Karolína
Je to plata. Nejbližší robustnější příbuzná níže zmíněné mečovce, s níž ji lze velice snadno zamněnit.
Samice středoamerických halančíků dokáží mj. zadržet porod dokud si nejsou jisté, že (krom jich samých) mláďata nic nesežere. Není v tvém akvárku přítomen nějaký (potenciální) predátor?

Přelovování jinam rybičku tak akorát vystresuje, raději jí do pro ni známého prostředí vlož úkryty. Nejlíp ve formě rostlin typu Pistia, Ceratopteris apod. Velký chumáč jávského mechu by byl vynikající...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 22:17 Žena Nadka [214]
Jako provizorní řešení můžeš mít i tu velkou zavařovací lahev,hlavně tam dej nějaké rostliny i ke dnu,protože prvně po narození padá rybička ke dnu jako kulička.Když se rozbalí,většinou plave k hladině.Takže musí mít se kde schovat.Jak rybička porodí všechna miminka,musíš ji opatrně odlovit.Potom by bylo dobré si zařídit nějaké malé akvárko na odchov těch malých rybiček než dorostou.Vzduchování by měli mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 19:01 Karolína
Aha moc děkuju. Potřebuje tento druh ryby vzduchování? A mám koupit nějaké umělohmotné nové akvárko nebo postačí velká zavařovací sklenice od okurek? Průměr dna je přibližně 20 centimetrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 15:47 Žena Nadka [214]
Tady nejde o to,že neporodí,živorodky rodí většinou v pohodě.S tím jsem nikdy neměla problémy.Ale musíš dát do sklínky vodu z akvárka,aby měla stejnou teplotu,aby rybička neměla šok.Jestli máš nějaké rostliny přidej je do sklínky,aby se prcci měli kam schovat.Dobré jsou plovoucí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2013 15:29 Muž honzap92 [4] - Ještěři
rybicky.net/… Bude to nějaká mečovka a o to, že by neporodila bych strach neměl . Mě rodily rybky už v sáčku když jsem je vezl kdysi z burzy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 14:59 Karolína
Fotka k příspěvku Vím že to vubec nejde vidět ale chci vám ukazat kde se pořád schovává...ten tmavý flek je ona.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2013 14:42 Karolína – Moc prosím o pomoc! Spěchá, nevím co mám dělat :(
Fotka k příspěvku Moc se omlouvám, že tohle píšu tady do fŕa o ještěrech, alena rybicky.net mi to už po třetí aniž bych dostala odpověď vymazali- nechápu! :-O Prosím tady tohle nemazat, hned jak zjistím odpověď, téma smažu sama!
Takže má otázka ohledně TĚHOTNÉ RYBKY:
Dneska jsem zjistila, že je má rybka asi těhotná. Je tlustá a má kulaté velké bříško. Je pořád někde vzadu akvárka v rožku a neplave. Přesně toto dělala jiná rybka, která mi také rodila, ale po pár dnech porodu, všechna mláďata zmizele. Pravděpodobně je ostatní ryby sežrali, protože v akva. nebyly jejich mrtvá těla. Chtěla bych, aby mi všechna (nebo aspoň nějaká) mláďátka přežila. MYslela jsem, že bych si koupila novou takovou tu větší přepravku, kde bych dala těhotnou "mamku" samotnou. Hned, jak by porodila bych ji odebrala, aby je neseřrala. Akorát mám strach, že kvůli změně prostředí ze stresu neporodí. Co mám dělat? A o jaký druh rybky vůbec jde? Nikde ji nemůžu najít. Je stejná jako a fotce (není to ta moje)... Předem všem děkuji za pomoc! :)
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 520x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1021-moc-prosim-o-pomoc-specha-nevim-co-mam-delat-: