Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Gekon Zední upustil ocásek, co dělat?

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Gekon Zední upustil ocásek, co dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.05.2014 11:25 elegans1 Re: ondra22
Nedělej s ním nic.V přírodě mu to taky nikdo ničím nepatlá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 10:44 ondra22
Take by me to zajimalo. Dnes muj gekon upustil ocas(bohuzel celý). Mam ho dat do nejake karanteny(treba funa box s ubrouskama) a tak? Bojim se aby si nezanesl nejakou infekci sad sad sad PROSIM POMOC
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 14:04 Muž ivanos [0] - Ještěři – Ahoj
Ja jsem mnel stejny problem jako ty ale u nocniho a neresil jsem to jenom obcas na ten ocasek koukni.jestli je v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 13:52 seby – Gekon Zední upustil ocásek, co dělat?
Měl bych začátečnický dotaz.

Máme 6 let starou samici Gekona Zedního, samostatně chovanou. Pravděpodobně kvůli vystavení stresu v posledních dvou dnech včera upustila ocásek.

Dáváte v takových případech svoje miláčky do separátního "nemocničního" tanku, aby se jim rána nezanesla, nebo jak postupujete? (v tanku je jako substrát použitý hrubší písek a kokos)

Bojím se, že změna prostředí bude jen další stres a zároveň mám obavy, aby si do rány nezanesla substrát z terária. (posledních 10 hodin je jen na zdi, jako by to sama chápala...)

Celé je to pro ni jistě o to komplikovanější, že se k tomu začala svlékat. A vůbec prvně nějak jí to nejde...

Ocásek nekrvácí, jen je zarudlý a po okrajích (po 10 hodinách od odpadnutí) je rána ještě vlhká, pomalu se zatahuje vnější kůží směrem ke středu.

Po konzultaci jsem dostal od veterinářky mastičku na rychlejší hojení, radši jsem jí nepoužil... Sázím na to, že se příroda postará.

Prosím o jakoukoliv radu k tomuto tématu a předem moc děkuji!

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 61x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1029-gekon-zedni-upustil-ocasek-co-delat