Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Desinfekce terária pro vousatky

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Desinfekce terária pro vousatky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 19:26 Stene
To vuž teď těžko dohledám.. To bych musel mít tělo agamy.. Což už nemám. Je tedy něco, co by jste mi doporučili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 20:05 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Stene
V tom případě by bylo lepší zjistit na co zemřeli a až pak podnikat kroky, opět souhlasím s Martinem, fatální následky může mít léčba, nežli nákaza,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 14:56 Stene
No, ta já taky přesně nevím na co mi chcíply. Samička nežrala už od té doby co jsem ji koupil. Jen ležela a pořád spala. Postupem času začala za sebou tahat nohu a den na to umřela. Sameček byl uplně v pohodě, sežral všechno co jsem mu dal. Jak umřela samička tak přestal žrát a choval se stějně jako ona. Jen polehával a odmítal cokoliv sníst. Na nožkách se držel hezky oproti samičce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.05.2013 14:53 elegans1 Re: Pogona
Když píše,že chcíply z neznámých důvodů,tak to asi neví.Já mám zkušenost,že daleko nebezpečnější než ektoparaziti,jsou pro zvířata přípravky na jejich hubení.Je popsáno x případů otravy zvířat,i když u jiných druhů fungovaly bezpečně.Viz želvy a ivermectin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 14:33 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Souhlasím s tebou, nicméně tazatel se ptal, co na parazity. Snad ví, jací to byli, nebo zda to vůbec byli paraziti, když se na ně ptá.
Jinak po napadení ektoparazity nám v MiniZoo pár let dozadu pošla Liasis boa, dvě mláďata constrictorů, tuším jedna sinaloe a dvě gutáty,...čili v pohodě dokáží i zabít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.05.2013 13:38 elegans1 Re: Stene
Tak ono jde hlavně o to,na co ty agamy chcíply.Lít do terária různé přípravky naslepo asi moc smysl dávat nebude.Různých parazitů je nepřeberné množství a nějaký univerzální prostředek neexistuje.Neostomosan a Frontline jsou přípravky proti ektoparazitům,na ty ale zvířata běžně neumírají.Agamy mohly mít améby,cryptosporidie,různé červy a x dalších parazitů.V případě cryptosporidíí ti třeba nepomůže nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 13:09 Stene
Tak to jsem nečekal. Na netu jsem našel Neostomosan5 teraplus.eshop-zdarma.cz/… tak ho vezmu. Akorát nevím, zda bude na 2 vyšplíchání stačit jedna ta 5ml lahvička.
Pokud dobře počítám, tak těch 5ml mám rozředit s 1l vody. Zdá se mi to mizivé množství
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 10:13 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Stene
Pokud šlo o parazity Savo nepomůže, terárium je nutné vymýt Front-linem či Neomostosanem ( pokud se ještě vyrábí ), pak je nechat 14dní "holé" a znovu vymýt ( 14dní je inkubace vajíček parazitů - na která přípravkjy neúčinkují ). Samozřejmostí je vyházení VŠECH předmětů z terária a nahražení novými ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 09:50 Stene – Desinfekce terária pro vousatky
Ahoj. Měl jsem dvě vousatky a z neznámých důvodů obě zemřely. Potřebuju poradit, jak vydesinfikovat terárium od parazitů. Dočetl jsem se o savu. Je potřeba koupit nějaké potravinářské savo nebo stačí obyč savo?
Děkuji za reakce!

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 109x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1045-desinfekce-teraria-pro-vousatky