Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Krajta královská - jak velkou myš

 

NápovědaFórum » Hadi » Chov 

+ přidat příspěvek
Krajta královská - jak velkou myš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 06:27 Muž smart734 [0]
Zdravim, mam problem, krajta se svlekla uplne cela, ale kus kuze ji zustal na cumaku. Jak to mam odstranit? Porosit vodou? Dekuji za odpovedi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 14:47 Muž smart734 [0]
Tak ted odpoledne se vse vysvetlilo. Rano mel hlavu schovanou uvnitr hlubka. Ted ji vyndal a ma sede oci, to znamena svlek. Nemuze se mu neco stat, kdyz travi a pritom se bude jeste svlekat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 14:12 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: smart734
Nepanikař, nechej ho v klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 09:45 Muž smart734 [0]
Dočetl jsem se, že had tráví zhruba týden. Had je stále v klidu, ale mám o něj strach, protože se poslední čtyři dny nehnul z místa. Na dotyk reaguje. Mám začít panikařit? Další problém je, že veterinář, ke kterému chodíme se zvířaty, je tam jenom ve čtvrtek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 16:40 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: smart734
Lepší by bylo přemístit terárium a hadovi svítit normálně 10 - 12hodin denně a "nemást" jeho biorytmus ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 08:31 Muž smart734 [0]
Je to sice trochu mimo tema, ale chci se zeptat, zda vadi, kdyz pres den, kdy je slunecno hadovi zhasnu. Mam totiz problem s teplotou v pokoji, ze ve slunecne dny je tu 28 - 29 C. Zarovku jsem vymenil za slabsi, ale uz jsem i pristihl hada, jak se cely namocil do misky s vodou a pak lezel na vetraci mrizce. Hadovi jsem zhasnul a do 20 minut byl zpet na svem mistecku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 22:31 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: smart734
Určitě ne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 22:30 Muž smart734 [0]
A nebude to mit vliv na vyvoj? Treba na velikost hlavy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 21:52 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: smart734
Myšku příště drž co nejdál od hada, ideálně o patro níž, nebo někde venku v kleci ( balkon, terasa ). Hadi mají velice citlivý čich. Jinak blahopřeji k úspěšnému nakrmení palec
a pamatuj, lepší dát hadovi menší myš bez problémů, než velkou aby mu v lepším případě natrhla pusu, v horším potrhala hlavu, vnitřnosti.... Tím chci říct, pokud si nejsi jistý dávej klidně ty menší myšky. Had i tak bude spokojený. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 21:40 Muž smart734 [0]
Huraaaaaaa potlesk . Dneska vecer jsem zkusil dat mys do teraria a opet ani po peti minutach nic. Tak jsem chtel mys opet vyndat, ale byl jsem levej a neslo my ji chytit. Kdyz prede mnou furt utikala, tak behala hadovi pod nosem az najednou had vystrelil, chytil mys a ja se hrozne lek. Nicmene jsem myslel, jak ji do sebe bude pracne cpat, ale asi byla na nej mala. Do 5 minut ji mel v sobe. Priste zkusim krysu ( mastomys ). Je tu nekdo z Prahy, kdo je chova, pac u nas ve zverimexu stoji 30 kc. Jsem hrozne stastny, ze had zere a ze mys je pryc. Uz se o ni nemusim starat. Jinak vsem dekuji za rady, zvlaste pak Pogonovi. ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 16:30 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: smart734
Většinou kálí tak týden po krmení a udělá jeden bobek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 09:38 Muž smart734 [0]
Jenom, bylo mi receno, ze had byl krmeny 14 dni pred transportem. Po jak dlouhe dobe a kolikrat kali? U me v terariu jsem zatim nic nenasel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 05:29 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: smart734
Pokud ji do pár minut nezačne žrát, myš vyndej a zkus to jindy znova. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 23:04 Muž smart734 [0]
Jak dlouho bych mel nechat tu mys v terariu? Vcera jsem ji zkusil nabidnout a nic. Had po ni sice koukal, dvakrat i dokonce nevim jestli zivnul, nebo zamlaskal jako ze by si dal, nicmene zadny extremni hon se nekonal. Po cca 30 min se had uklidil pod svou skalku a mys skoncila v rohu teraria a oba spali. hmm Ze by harmonicke souziti? :-D Nicmene mys ma limitni termin 11.6. Pokud si ji ten den nevezme had, dam ji kocce, ta si aspon uzije, pac sklep uz od nich vycistila pred dvema lety a ted dostava kosticky, konzervy a granule, zkratka nic ziveho. Jeste jednou ta otazka :-D jsem se rozkecal: Jak dlouho bych mel nechat tu mys v terariu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 21:55 Muž smart734 [0]
Mys je zatim ve vedlejsim pokoji, ale odnesu ji do vedlejsiho bytu, kde je teda ale chladneji. Konkretne cely den 15°C. Snad to nebude vadit.
Jinak s tim navazovanim citu to neni az tak hrozne, ale jeden z clenu rodiny se na to nemohl divat a v pokoji, kdyz byla mys uvnitr teraria, tak to bylo porad chudacek mysicka a jine, ale nikdo nerikal, abysme ji vyndali. To vsichni vi. Ja osobne take citim litost, ale mensi, pac mi v minulosti jedna mys ukousla antenu od radia a od te doby je nenavidim. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 20:51 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: smart734
Nedá a pokud ji had ustavičně cítí, je to špatně,..... myš odnes co nejdál od hada ( ideálně sklep,...půda ) a zkus mu ji nabídnou za týden. Do té doby myš samozřejmě krm vším, co Tě napadne....
Pokud k ní "navazujete" doma city, nechápu proč jste si pořizovali hada,..............který se žíví tím, čím se živí,........a to určitě všichni věděli,........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2013 13:16 Muž smart734 [0]
Mam velky problem ohledne te mysi. Podle me uz za tyden nebudu schopny tu mys podat, protoze ostatni k te mysi navazuji city. Co mam delat? Da se nejak primet hada k jejimu sezrani? Navic je to z te mysi hrozny smrad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 14:06 Muž smart734 [0] Re: smart734
Tak ve zverimexu mi poradily. Mam doma mysku, ale kdyz jsem ji dal k hadovi, bylo videt, jak spozornel, napruzil se, ale kdyz prisla primo pred jeho hlavu, tak to vypadalo, jako by se had nemohl rozhodnout :-| . Mys samozrejme kdyz zjistila, u jakeho monstra stoji, utekla do rohu a cekala a had take, ani po ctvrt hodine nic, az se had uklidil na sve oblibene misto a zabalil to, takze mysku zkusim nabidnout vecer a jinak az za 3 dny. Zatim je ve starem terarku na ubrouskach, ma vodu v podtacku pod kvetinac a starou celozrnou housku, ktera byla urcena na strouhanku. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 10:49 Muž smart734 [0] – Krajta královská - jak velkou myš
Zdravím, jakou myš mám koupit krajtě. Má 70 cm na délku a šířka hlavy - mezi očima 1,5 cm a největší šířka hlavy 2 cm. Krmím poprvé a nevím, jak velkou mám dát. Díky za odpovědi

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 210x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1055-krajta-kralovska-jak-velkou-mys