Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Chov myší pro hada, odběr myší od chovatelů

 

NápovědaFórum » Hadi  

+ přidat příspěvek
Chov myší pro hada, odběr myší od chovatelů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 21:39 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Míša
I bez čísla na tydlifón jednoduše - nejbližší zverimex. Holátka jsou v "zákulisí" tera prodejen vzácná asi jako mouční červi, čili se stačí jen zeptat obsluhy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 19:59 Míša – Myší holátko
Nutně potřebuji 2 myší holátka,prosím nabídněte.Tel 776 037 730 :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 21:17 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Petra
Každý haďák v blízkém okolí Tvého bydliště?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 18:24 Muž pokora [7] - HadiRe: Landvir
Jako nemůžu to říct s jistotou, ale v jídle ani vodě by nic mít neměli i na vymytí používám nezávadný prostředek pro terarijní zvěř. Ovoce a zeleninu neměli celkem dlouho, tím bych to a i kdyby stejnou dostal i sousedův potkan a šváby. Jediné co mě napadá tak je ten průvan, nevím jestli to je možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 04:56 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: pokora
A nemohl jsi je něčím přiotrávit? Čím jsi je poslední den krmil? Mohlo něco být i ve směsi pro hlodavce, nebo ovoci a zelenině....? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 19:56 Muž pokora [7] - HadiRe: fajfmen
Byla mi představená jako myš siamská, teď jsem našel vzhledově dosti podobné v chovatelské stanici nazývané semišové. Dvě samice už měli i mladé a teď tohle.
Asi zkusím oslovit přímo tu stanici,jestli jsou náchylné či tak protože tyhle chovance jsem si docela i oblíbil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 19:36 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: pokora
Sice nevím co je myš siamská, obyčejné myšky jsou ale obvykle nezmaři schopní přežít pomalu i jaderný výbuch... Co mohlo celý klan ze dne na den vyhubit, to mi vážně hlava nebere..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 19:16 Muž pokora [7] - HadiRe: fajfmen
Tak dnes se stalo něco co mi moc hlava nebere, ráno jsem přišel ke kleci a celý chov myší byl na onom světě. Mohl je zabít průvan? To je asi jediné vysvětlení, protože aby mi v noci klesla teplota v místnosti alespoň na 25° tak jsem otevřel co to jen šlo.
Jinak jednalo se o myšky siamské sameček měl prý lehkou mrtvičku. Zažídil jsem jim klec o rozměrech cca 30x40x40 která byla střídavě v závětří krytého balkonu a uprostřed místnosti, nikdy však v nějakém extrému. Když jsem v noci usínal kontroloval jsem teplotu u hadů a šťířat, bylo tam v průměru 26°. Pravda ráno ti blíže oknu měli 23° ale to mi pořád nepříjde jako nějaký extrém.
Máte s tímto někdo zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 23:39 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: pokora
Budu držet všechny palce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 23:23 Muž pokora [7] - HadiRe: fajfmen
Tak už mám v jednom zverimexu zajištěný odbyt, bez toho bych asi ve ztrátě byl celkem jistě.
Sám jsem na to poměrně zvědavý, protože s hlodavci nemám takřka žádné zkušenosti, ale myšky se zdají být snadnými chovanci.
Zatím s tím co počítám tak když bych byl schopný prodat 30-40 myší mělo by i to pokrýt náklady na provoz a ještě mi zbude pro mé chovance.
Teď ještě aby byla tak ideální situace uvidíme......nicméně s tím, že to ztrátové bude počítám hned od začátku.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 20:37 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: pokora
Je to něco ve stylu množstevních slev ;-) . Když se zamyslíš nad krmnými potřebami jediného velkého hada versus téhož u jeho energeticky několikanásobně náročnější potravy (teplokrevní potřebují na kg živé váhy až desetinásobek objemu krmiva denně oproti srovnatelně velkým studenokrevným)... nemám už dál o čem mluvit ;-)

Ale klidně to prubni, nikde není dáno, že jsou mé zkušenosti tím jediným pravým mustrem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 23:46 Muž pokora [7] - HadiRe: fajfmen
Já to vzal jako takový pokus protože do budoucna uvažuji o větším hadovi. Teď tu jednoho mám a pavoukům dávám po svleku holátko, takže jsem chtěl vědět jestli to může být ekonomické a nebo jestli to bude prodělek.
Vzhledem k tomu, že nádrž i s chovnou skupinkou mě vyšla na 55Kč jsem se rozhodl to vyzkoušet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 21:32 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Nikola90
Prubnout to rozhodně můžete, pro potřeby pouhých dvou hadů ale takový chov bývá spíš na obtíž a vzhledem k cenám krmiva, podestýlky a nutnému času na údržbu, se docela prodraží ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.06.2013 16:09 Muž pokora [7] - Hadi
Právě jsem pořídil chovnou skupinu myší abych to připočítal, nicméně ja měl alespoň výhodu levného vybavení....každopádně to asi bude chtít trochu komerčně rozšířit ja už jsem domluven ve zverimexu na odbyt jinak by se to asi nevyplatilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 15:37 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: fajfmen
Já mám jednoho a přítel má taky hada-korálovku.No my vždy kupujeme na fauna trzích po 100ks holátka ale právě jsme zvažovali, zda má cenu se pouštět do chovu myší jako krmné zvěře.A jak to spíš vypadá tak asi ne :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 22:08 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Nikola90
Založ si chov v několika větších teraboxech ve sklepě a máš vymalováno ;-)
Akorát okolo těch myšek budeš muset permanentně skákat, jejich rychlý metabolismus si žádá své :-D :
Vytvoř skupiny o jednom samci a třech a více samičkách, pořiď jim několik "domečků" pro pocit soukromí a bezpečí v rámci odchovu miminek, dodej nějaká šplhadla a podobné věci (aby se cítily dobře) a krm hodně kvalitně. Jako podestýlku používej jemná (puchuvzdorná - a drahá) kukuřičná vřetena. I kvalitní hobliny jsou proti nim propadák a piliny (prašné) úplně špatně. Na seno apod. raději zapomeň, už po dvou dnech to smrdí jak bolavá noha...
Pokud chováš jen jednoho hada, vyplatí se Ti spíš kupovat po jedné krmné myši týdně ve zveráči, stabilně reprodukce schopná skupina myší se dokáže svými potřebami neskutečně prodražit. Kdybys ale měla deset nebo více hadů, bylo by to něco jiného ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 21:45 Žena Nikola90 [8] - Hadi – Chov myší pro hada, odběr myší od chovatelů
Ahojda mám dotaz, zda je tu někdo, kdo se pokusil pro svého hadíka chovat myši a zda se mu to podařilo či daří?A ráda bych se zeptala zda tu někdo neví o chovateli myší v okolí Liberce?Díkys :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 221x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1058-chov-mysi-pro-hada-odber-mysi-od-chovatelu