Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Začátek s Gekonem

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Začátek s Gekonem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2014 17:51 Martina – gegončík noční
ahoj chci si koupit gegončíka nočního a chci se zeptat jestli taky potrebuje topny kamen když budu mít normalni svetlo a jeste jaké rostliny by pro něj byly do terarka vhodne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2014 21:56 gekončík
Ahoj chtěla bych se zeptat když chci chovat gekona panenského potřebuji pro něj do terária UV světlo? Za odpověď předem moc děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 06:48 elegans1 Re: Fujda
Takových drobných gekonů jsou desítky druhů.Třeba běžně dostupní Teratolepis fasciata,Oedura monilis,Oedura castelnaui,Hemidactylus frenatus,Pachydactylus tigrinus,Coleonyx elegans,Coleonyx mitratus,Paroedura picta,Pachydyctylus bibroni,atd.třeba těm coleonyxům se ani nemusí topit,vyhovuje jim pokojová teplota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 22:45 Zdenek – Gekon panensky
Popravde ten gekon panensky je idealni adept na male prostory a nenarocny chov. zkus tyto stranyk www.jaona.webgarden.cz od teto slecny jsem je měl a má tu spoustu dalších i menších kousků...Klidne ji napis a ráda ti poradí ;) Ja osobne mam z gekonu například felzumu madagaskarskou a ta s jeji denní aktivivtou je velice impozantní zvíře,ale už narocnejsi na prostor no...Nebo scink šestipruhy je ted muj novej chovane a ten me velice zaujal svoji aktivitou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 22:31 Fujda Re: Zdenek
No to mi připadá divný to vždycky zlikvidovat :(.Prosím napíšeš mi ňáký tip na ty gekony?
Ted' chovám čerstvě gekončíky noční a z plazů mám užovku červenou a měl sem krajtu královskou.Ale ještěrky se mi začínaj líbit.Tak kdybys mi prosím teda napsal ňákej tip na ty gekony,byl bych rýd kdyby nepotřebovali moc prostoru,asi jako ten panenskej noo a aby nebyli moc náročný a nerozmnožovali se partonogeneticky. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 22:21 Zdenek – Gekon panensky
Jéé těch je mraky,ale nevim o dostupnosti...Při nejhorsim hned po nakladeni,muzes vajicka zlikvidovat...A už chovás doposud nejake jestery?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 22:13 Fujda
Dost mi to pomohlo.Poměrně mě odrazuje ten způsob oplození.Nevíš o nějakém jiném druhu gekonků u kterých by to takto nebylo a přitom by byli alespoň stejně nenároční na prostor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 22:08 Fujda
Uvidim,uvidim.Nevíš náhodou jestli by je třeba sežrala užovka červená?Tu totiž mám doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 22:04 Zdenek – Gekon panensky
Nejprve se musi dostat do pohlavni dospelosti což je dejmetomu třičtvrte roku a pak kladnou jednou mesicne 1 až 2 vajicka, ktera nechas na miste a do 3 mesicu se vylihnou...Doba je zavisla na teplote v terariu vis...Něterá vajíčka se,ale např neujmou atd...tak se neboj přemnožení,ale ta možnost tu je taky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 22:00 Fujda Re: Zdenek
Jo jo.Ještě jednou děkuji mockrát.Ještě bych se chtěl zeptat na jednu věc.Psal jsi,že budou stále klást vajíčka.A to je myšleno jako neustále nebo v jakých časových intervalech?Nebo až se vylíhnou tak snese další?(lhůta 2 měsíce)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 21:55 Zdenek – Gekon panensky
No na burzach prodavaji takové plastové boxy, tak ty jsou vhodne a když vyrostou tak je můžes dat k dospelým,ale zase abych jich v tom terariu neměl moc...No nekdo mladaty krmí vetši jestery (potravni řetezec),ale tento gekon je jeden z nejrychlejsich tak nevim nevim..Muzes je darovat nebo prodavat ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 21:52 Fujda
Děkuji.No ty zvuky by mi nevadily,ale co mám dělat s těmi mlád'aty? :-D :-D
Jestli s ebudou líhnout tak často,tak je zachvilku nebudu mít kam dávat.:((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 21:43 Zdenek – Gekon panensky
Ahoj... Pro 3 kousky stačí malé terarium např: 45x30x30 . Dělaji takové těkavé zvu,ale měl jsem je v ložnici a je to spíše uklidnujici než rušivé :). Rozmnozuji se partonogeneticky takže ti stále budou klást vajíčka, která se po 2 mesicich vylíhnou...Proto dej důraz na přísun minerálů, především vápníku...Mláďata davej pak do jinych boxů a nech je tam odrůst,aby nestrádaly na stravě :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 21:28 Fujda – Lepidodactylus lugubris
Dobrý den.Chtěl bych si pořídit Gekona Panenského.Tak 2,3 kusy.Jak velké terárium bych asi potřeboval?Nebo měl bych si na něco při jejich chovu dát pozor? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2011 07:15 elegans1 Re: LadyAnn
Gekon obrovský se v tom sotva otočí.Nicméně v takovém teráriu lze chovat obrovské množství gekonů.Třeba rody Oedura,menší druhy Hemidactylus,Gekko,Eurydatylodes,Phelsuma,Lygodactylus,Bavayia,Sphaerodactylus,Geckolepis,malé Gehyry a další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 18:47 Muž krysikmouse [32] Re: LadyAnn
Do gekona obrovskýho bych taky nešel ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 18:17 Muž Jirka [45] - Ještěři
Zkus se podívat po nějakých menších druzích felzum ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 17:35 LadyAnn – Jaký gekon je vhodný do terária 30×30×50?
Dobrý den, potřebovala bych poradit... mám doma nevyužité terárium 50cm výška, 30 cm hloubka a 30 cm šířka. Chtěla bych si pořídit do tohoto terária gekona ale nevím pro jaký druh by byly tyto rozměry přijatelné. Chtěla bych gekona pěkně zbarveného (nejvíce se mi líbí gekon obrovský, ale ten jak jsem se dočetla potřebuje větší terárium a také je agresivní). A také jestli při pořizování mám zvolit samečka nebo samičku. Předem děkuji za odpovědi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2011 23:02 Žena poklad [8] - HadiRe: Pogona
:-D smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2011 22:16 Muž Jirka [45] - Ještěři
Mě se to vyloženě hnusí až je to vtipný,ale nikomu to nevyčítám,já si dám hezky pěkně krásně rostoucí,kvetoucí a kdybych chtěl tak sazenic technickýho konopí mám doma dost(přidávám to rybám do krmení) :-D X-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2011 22:15 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: poklad
Třeba si ji balej v zimním období tamní "trávníkáři" :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 22:13 Žena poklad [8] - Hadi
Jirka napsal: :-D Nejvtipnější umělá květena je marihuana..:-D smich



Je to sice vtipné, ale u nás v Obchůdku pro zvířátka, kam chodím pomáhat, je pětilistka nejprodávanější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 21:47 Žena Vini [34] - Savci – tera
Už to tam mám..:-) (ze předu vypadá líp akorát se mito nepodařilo tak dobře vyfotit jko ze strany...) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 21:31 Žena Vini [34] - Savci
:-D tk za pokus to stojí..:P no a když mi jí zláme tk uvidim co s tim dál..můžeš se klidně mrknout na to terárko, za chvíli tu nejnovější fotku terárka hodim do složky dekorace a tera...:-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 21:16 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: Jirka
Ty mám tři :-D ... jednu u Agamy a dvě v terárku, které je připravené pro korálovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 21:15 Muž Jirka [45] - Ještěři
:-D Nejvtipnější umělá květena je marihuana..:-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 21:09 Žena poklad [8] - HadiRe: JohnyV
Dokud je had malý, tak to s květenou jde. Když ale vyroste a je dostatečně těžký, tak poláme, poválí a poničí co se dá. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 21:00 Muž Sewer [151] - Ještěři
Je pravda, že živá kytka je živá kytka, ale ty umělý dneska vypadaj už docela dobře. No...zkus tam něco dát a uvidíš :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 20:17 Žena Vini [34] - Savci
Ale myslim, že kdybych tam strčila něco plazivýho tk by to možná šlo..uvidim..mně se totiž umělina ani trochu nelíbí... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 20:15 Žena Vini [34] - Savci
No skvělý...:-D :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2011 20:09 Muž Sewer [151] - Ještěři
Spíš zjišťuj, jakou rostlinu tam dát, aby ti tam šla. Protože když dáš žárovku slabší, tak nebude mít had dostatek tepla a když dáš silnější, tak budeš hada přehřívat. Ale řekl bych, že dávat hadovi živou rostlinu není moc dobrý. Pěkne jí zhuntuje...obzvlášť jestli ho krmíš přímo v teráriu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 20:05 Žena Vini [34] - Savci
jo tak to je fajne alespoň nebudu muset plejtvat penězma..:))) a jak asi silnou žárovku potřebujou rostliny když bych tam chtěla nějalý dát??? :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 19:59 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: JohnyV
UVB nepotřebuje, spíš jí uškodí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 19:52 Žena Vini [34] - Savci – UV
Ahoj, chci se jen zeptat jestli ta moje užovka potřebuje UVéčko nebo jestli jí stačí normal žárovka..X-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 19:28 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Já s tímto "instantním" hmyzem nemám vůbec zkušenosti, ale párkrát jsem přemýšlel, že jako "nouzovka" by to šlo. Máš nějakou zkušenost s tím jak tyhle "sušenky" přijímají gekončíci noční a jiná "obvyklá" terajiní zvířata?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2011 17:37 elegans1 Re: petroneus
Ciliáti se dají krmit jen instantním krmení jako třeba Repashy superfood nebo Crested gecko diet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2011 20:34 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: katsim
Přesně tak ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2011 20:08 Žena katsim [9] - Bezobratlí
Podle mě by se měl krmit i živočišnou, jelikož v rostlinné nemusí být nějaké potřebné látky, které mají třeba zase cvrčci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 19:36 Muž petroneus [15] - Ještěři
Ahoj ahoj chtěl bych se zeptat jestli se může krmit pagekon řasnatý pouze rostlinnou složkou potravy . :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 13:54 Muž krysikmouse [32] – Re: Martin123
ahoj klasicky vyvrtat dírku do mřížky, protáhnot kabílek a zapojit v objímce. Jak jsem již někde psal , mě se klasické žárovky nelíbí jelikož jsou velký a ty květináče pak sjou také velké . já používám halogenky MR16 - klasický bodovky s velkým úhlem rozptylu světla 12 20W dobře svítí a dobře topí . mají vyšší teplotu vlákna než žárovka a tak víc hřejou , dá se říct že pak trochu ušetříš a hlavně je to menší ... podívej do mé prezentace jak visej ty dva kvštináče v tom jsou ty halogenky.. stojí to pár korun , jen je zapotřebí trafo , výhodou je že tam jde jen 12V
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 19:54 Martin123
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 14:46 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Martin123
Ti nesthnou utéct smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 12:54 Martin123
No kvůli cvrčkům :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 12:50 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Jo a mezírka mezi skly nevadí, bez ní by to ani nešlo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 12:49 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Rozměry malé a pokud se Ti podaří využít prostor i na výšku ( skalky z kamenů, terasy,... ) pak by to jednomu mohlo stačit.
S tím světlem, jukni tady na prezentace jak a kdo má řešeno osvětlení, např. jáv prezentaci "vousáči" mám taky kabel vedený mřížkou, a pak jsem přilepil silikonem ke stropu rourku, tou protáhl kabel a hurá palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 12:17 Martin123
Já mam terárko,ale jsouv něm teď Strašilky!Rozměry 50x25x45 d x s x v stačilo by to?Strašilky jsou už staré,je vyrobené ve sklenářství-dolní-horní vetrání,dvířka odtahovatelná na strany(je mezi nime 0,3-4 mm mezera-nevadí to?´)Ale nevim,jak bych tam dal světlo,díru vyvrtat do mřížky neni problem,ale jak tam pak dát to světlo! :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 08:26 R Muž Pogona [762] - Ještěři
půdorysný rozměr minimálně 50-40cm, když bude krapet větší, jenom dobře, výška je v podstatě jedno ( pokud ovšem nebude 10cm :-D ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 21:04 Martin123
díky,přístí týden jdu na terárko :) Jaký by měl mít rozměry teráka 1 gekončíka nočního?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 18:06 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Nestačil, i když je to především noční živočich, pak i on potřebuje zdroj světla. Hodně těchto gekončíků se přes den rádo a dlouho vyhřívá. Jde především o to, že z žárovky získají trochu paprsků UVA, ty jsou pak důležité na mnoho věcí ( zbarvení, chuť k jídlu, chování, při množení,... ). Pouze topný kámen je NEdostatečný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 15:43 Martin123
A topný kámen by stačil?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 1589x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/106-zacatek-s-gekonem