Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Druh želvy - poradíte?

 

NápovědaFórum » Primáti » Identifikace 

+ přidat příspěvek
Druh želvy - poradíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2019 02:33 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Blanka
Realita je taková, že z tuzemských odchovů není z těchto želv ve zverimexech naprosto nic (kdyby EU nezakázala masové importy mláďat rodu Trachemys, méně atraktivní graptemysky, kterými byly TS obratem pohotově nahrazeny, by se stále vyskytovaly sporadicky, přibalovavané k nim jen "do počtu").
Původ těchto zvířátek je ve faremních "velkochovech" z Mexika, jihu USA a nověji jihovýchodní Asie, odkud jsou v době líhnutí (a teď nepřeháním, jde o standardní praxi!) nabírána z betonových bazénů vybavených písčinou pro kladení vajec bagrem. Tisíce jich přitom zahynou, desetitisíce jsou obratem zapytlovány a vyexpedovány do světa. K prvnímu nakrmení v životě se obvykle dostanou až v cílové prodejně na opačné straně planety, což může být i o dva měsíce později.
Jinými slovy - není vůbec nic divného na tom že statisticky 99% z nich uhyne i u poctivých chovatelů během prvních několika málo měsíců života, zázrak spíš je, že nějaké vůbec přežijí a následně prosperují řadu desetiletí. Obrovský business, nic víc :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2019 08:40 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Blanka
Dobrý den Blanko, to je opravdu těžké, moc podrobností o chovu není známo, pokud byly splněny všechny podmínky chovu co se hygieny, teplot, krmení apod týče, pak bych doporučil jedině pitvu nebo alespoň rozbor trusu, jestli je nazabil nějaký parazit. Jinak mě nic nenapadá... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2019 22:46 Blanka – Želva mississippská
Dobrý den koupila jsem 3 želvy mississippské, mláďátka. Jedna želva zakrátko zemřela. Želvy jsem dala do terária, kde mají vodu souš, mají tam žárovku která topí, UVB zářivku a teď asi po 4 měsících zemřela druhá želva. Nechápu proč, pár dní než zemřela myslím, že moc nejedla, určitě jsem si všimla že se chová divně, padala na hlavu a velmi málo lezla.
Zbyla nám tedy jedna želva.
Nevíte někdo proč je taková úmrtnost? Napadá mě, vzhledem k tomu, že lidi chovají želvy doma, jestli mezi sebou nekříží sourozence, tedy jestli problém není příbuzenská plemenitba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 16:14 Muž Pavligin66 [18] Re: DH
Ďakujem ti za odpoveď palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 15:11 Muž DH [3] Re: Pavligin66
Vypadá jako trachemys scripta scripta, želva žlutolící
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2019 16:35 Muž Pavligin66 [18] Re: Pavligin66
Tak je už doma :) a je to T.S. samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2019 15:02 Muž Pavligin66 [18] Re: fajfmen
Fotka k příspěvku Je to T.s.? P.S. tak toto je ona
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 19:45 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: batka
Ty máš dvě miminka Trachemys scripta scripta, u kterých načervenalé znaky za očima nejsou nijak vyjímečné. Jejich severní populace se překrývají s jižními výskytišti subspecie Trachemys scripta elegans s nimiž se i v přírodě naprosto běžně páří, takže nějaký ten znak po "pradědečkovi" se může snadno objevovat i u "čistokrevných" linií. Časem to u nich většinou vymizí ;-)
Tuhle želvičku jsem ale fotil bez blesku a nevychytal clony. Odtud pochází oproti reálu barevně nevýrazný výsledek - ta želva "naživo" opravdu vypadá jako oba poddruhy zároveň ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 10:50 Žena batka [4] - ŽelvyRe: fajfmen
Hehe tak trochu jako ty moje potvurky potlesk jen u nás je ten "červený" flek trochu rozpitý až do oranžova smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 21:36 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Nadka
Bude to táto, si myslím pseudemys floridana peninsularis
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 20:43 Muž Felix [752] - Ještěři
Jo, je to albínek ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 15:47 Žena Nadka [214] – želvy
Fotka k příspěvku Je to opravdová barva?Vypadá to zajímavě.Je to albínek? :-O :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2013 20:19 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: . : Hunter : .
Jenže albín nemá žádnou ochranu proti UV. Vytáhneš ho na sluníčko a zaděláš mu na "raka"... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 23:22 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: fajfmen
wau, ale ako okrasa, resp. raritka je to pekné :) ja by som chcel nejakého albína :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 20:24 Muž Felix [752] - Ještěři
Fotka k příspěvku Tak tady to je - Fotka je sice dost nekvalitní (nepobralo to barvy - sytě žlutá tu vypadá pomalu bíle a červená je v reálu taky mnohem výraznější), pro ilustraci ale snad postačí :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 21:23 Muž Jiri_99 [25] - Ještěři
Tak to jsem moc zvědav.. ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 18:56 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: . : Hunter : .
OK. Zítra se tam beztak chystám pro krabičkové cvrliky, tak si s sebou vemu foťák. Snad mi ta mrňouska zapózuje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 18:51 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: fajfmen
odfoť
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2013 18:38 Muž Felix [752] - Ještěři
Přátelé, i když je to možná OT, dnes jsem v jednom zveráči viděl F1 mimino T. s. scripta x elegans kombinující plně vyvinuté typické znaky obou výchozích poddruhů "při jednom bordelu" - dokonalý červený pruh elegansky napojený s jemným přechodem barev na široké žluté líčko scripty!
Pro udržovací chovy čistokrevných linií sice naprosto nepoužitelný tvor, "na koukání" ale něco úžasného :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2013 12:36 Žena batka [4] - ŽelvyRe: . : Hunter : .
Jak jsem již psala, raději to budu brát s nadsázkou a počítat s více cm než být pak zděšená co mi to vyrostlo palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 10:41 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: batka
aj tých 30 je rarita :) neboj, tak okolo 17cm, snáď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 08:54 Žena batka [4] - ŽelvyRe: . : Hunter : .
Tak ale snad fakt těch 30cm (cca) bude jejich limit coze víc bych nerozdýchala smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 13:21 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: batka
ale hej, rastú celý život :-D :-D ale nie, je to podľa starostlivosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 11:13 Žena batka [4] - ŽelvyRe: . : Hunter : .
smich To raději fakt ne smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 22:01 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: batka
u mňa to beriem tak, vo veľkosti je sila, ja som pred troma rokmi dostal prvé dospelé (15) ročné elegansky, ktoré mi stále rastú, vyrástli cca o 5 cm, čo je dosť veľa :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 14:29 Žena batka [4] - ŽelvyRe: Jiri_99
Budu mít originální želvu :-P ZÁVIĎTE coze



Tak my to bereme s rezervou, počítáme v tom "lepším" případě i s těmi 30cm : D Ať nejsme zděšení pak v budoucnu : D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2013 14:17 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: batka
Bude to pěkný namíšánek.. :-D
Tipoval bych to na scripta scripta vs. scripta troosti, popřípadě elegans mi ta jedna přijde.. Za mě těžko říct, uvidíš až povyrostou. Každopádně bych počítal s tím, že ti vyrostou na cca 25cm obludy.. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 14:11 Žena batka [4] - Želvy
Je to možné no :) Ale tak nevadí :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2013 11:53 Muž Hunter [100] - Želvy
Asi nebudú čistokrvné, čiže kríženci, ale určite majú v sebe Trachmys scripta scripta, takže je to prakticky nádherná ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 16:00 Batka – Druh želvy - poradíte?
Fotka k příspěvku Zdravíčko :) S přítelem jsme si včera po delším plánování přivezli 2 želvičky vodní. Údajně želvy nádherné. Teď se ale dohadujeme zda se opravdu jedná o želvu nádhernou (případně který poddruh) nebo o želvu malovanou. Podle informací a fotek nalezených na internetu stále bojuji :-D Děkuji za rady a názory :)
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Primáti • Zobrazeno 336x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1072-druh-zelvy-poradite