Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Stěhování ještěrek

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Stěhování ještěrek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2013 19:15 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: invalida
On to až takový problém nebude - vejce tam mít nebudou a mrňata se dospělým raději drží z cesty, takže budeš řešit pouze vzrostlé jedince. Napochoduj tam v době jejich nejvyšší aktivity a šutráky začni (opatrně) odebírat od shora ze strany tak, aby jim docvaklo že mají odběhnout a ne se zašít mezi ně. To jim většinou dojde velmi rychle, takže brzy můžeš přeházet celou hromadu bez nejmenšího rizika ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 14:19 invalida
Postup nafotím...ale přidám najednou..nějak nemůžu najít kábl k foťáku a ani takovej ten kripl na kartu...koho to víc zajímá je to popsaný tady rybicky.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 08:19 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Pokud je to tak, pak to udělej a určite nás o celé akci informuj,nebo zkus nahrát i nějaké fotečky. Cením si takového přístupu, je to moc fajn. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 07:48 invalida Re: Pogona
Tam nebude čerstvej beton....jenom prostě přenesu kamení..postupně..každej den 10-15 kamenů. Myslím si že stanoviště bude vhodný nikam jinam se nenastěhujou. Někdy je lepší to nechat na přírodě. Odchyt by se asi nepoved...šutrů je tatra. Tak přesun bude tak 2měsíce trvat. To je těžko odhadnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 21:38 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: invalida
No a to bude právě problém, ony se "přestěhovat" násilně na 100% nenechají, kdežto, když se přenesou o pár km dál na jiné vhodné místo, pak si tam nové bydlení zcela jistě najdou ;-)

Stěhování o pár metrů dál je neodradí od toho, aby naskákaly do čerstvého betonu, chápeš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 13:12 invalida
Já je nechci odchytit..jen jim udělat bydlení o kus vedle ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 15:45 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jiri_99
Osobně bych na jeho místě zkusil sehnat v okolí nějakého "profesionálního plazáka" , který by se mohl pokusit je odchytnout a vypustit na vhodném, jiném místě.
Jiná možnost tu asi nebude - na cukr je nenaláká :-D

Nicméně je to od něj fajn, tak držím pěsti ať jich pochytají co nejvíc. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 10:29 Muž Jiri_99 [25] - Ještěři – Stěhování ještěrek
Ahoj, kolega na rybičkách řeší problémek se "stěhováním" ještěrek na zahradě a poprosil mě, jestli bych se tady nemohl zeptat. Tak když tak dejte rady a já to přepapouškuju, popřípadě přímo jemu na rybicky.net/…
Děkuji. Osobně velmi oceňuji jeho snahu.

invalida napsal: Naskyt se mi problémek se kterým si nejsem jistej v kramflecích. Mám na zahradě hromadu stavebního kamene. Jako že do 14 dnů ho uklidím. Už je tam dva roky. Usídlili se v ní ještěrky. Potřebuju hromadu přemístit ale respektuju že se jim líbí tak chci vybrat vhodný stanoviště jenom ne uprostřed placu....Rady a odkazy na chytrý stránky uvítám.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 113x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1075-stehovani-jesterek