Ahoj, parametry nádrže jsou dobré a výpusť usnadňující údržbu bonus k nezaplacení
Pro udržení kvality vody je filtrace samozřejmě nezbytná, přídatné vzduchování ale zavádět nemusíš, o to se postará samotný filtr. Eheim je naprostá špička na trhu, fluval je ale také solidní takže ani jím nic nezkazíš. V obou případech můžeš průtok vody regulovat nastavením, příliš silný proud jednoduše "přiškrtíš" dle potřeby.
S četností výměny vody to není tak jednoznačné, záleží na spoustě faktorů, s takto výkonným filtrem by to ale u jediné želvy možné být mohlo. Přesto bych Ti ale doporučil provádět částečné výměny vody jednou týdně (pro jistotu).
UV lampu je vhodné umístit hned vedle výhřevné, vzdálenost 20 cm nad "slunící se" želvou je v pohodě. UVčko se chová jako úsporka, takže vydává jen zanedbatelné minimum tepla, popálení tedy nehrozí. Pro lokální výhřev stačí obyčejná bodovka (watáž si musíš vychytat podle specifických podmínek ve svém teráriu) umístěná tak, aby se jí zvíře nedokázalo dotknout a samozřejmě se na ni nedostala voda (např. roztříknuté kapky při rychlém šplouchnutí z břehu)...
Poškození zraku bych se neobával, zvíře se obvykle nepokouší dívat přímo do zdroje
a dík cilindru lampy je světlo zaměřeno jen na poměrně malou plochu.
K termostatu - osobně jej nepoužívám (i když by jistě lecos usnadnil), veškeré korekce teploty řeším přes spínačky - např. v nedávných parnech vynechání lokálního ohřevu v hodinách největšího horka, anebo v chladnějších měsících výměnou slabší bodovky za silnější. Na jaře a na podzim využívám i akvarijní topné tělísko (teplota vody ale musí být vždy o něco nižší než teplota okolního vzduchu).
Teploměr vkládaný do určitých míst nádrže (např. pod výhřevku než si zjistíš její nejvhodnější umístění) Ti určitě pomůže vytvořit optimální teplotní rozhraní ve všech jejích částech, časem si pro totéž ale jistě vypěstuješ odhad (hodně Ti napoví i případné změny chování želvičky)