Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Jaké oční kapky se dají používat na obojživelníky?

 

NápovědaFórum » Obojživelníci » Nemoci 

+ přidat příspěvek
Jaké oční kapky se dají používat na obojživelníky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 22:02 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Zdeněk
Jak víš, že se jedná o zánět? Jakého gekončíka přesně? Fotka a víc info by nebylo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2013 21:27 Zdeněk
Ahoj lidičky, máme gegocika a má zánět v ovku,co je na to nejlepší? Dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 22:20 Žena rosnicedrápatka [0] - ObojživelníciRe: Landvir
Děkuji za reakce. No, doufám, že se z toho brzy dostane. Ale už se nám vyléčil žabák i když měl zlomenou nohu, takže myslím, že to za týden bude dobré ;-) Kapu mu 2x denně - ráno a večer a už se mi zdá, že to očko nemá tak moc zakalené, tak snad už zánět ustupuje.
Tak se mějte krásně ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 19:57 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: rosnicedrápatka
Ahoj, borovou vodou určitě nic nezkazíš...;-) Kapali jsme ji taky kde jakýmu zvířeti, tak myslím, že u obojživelníků to bude taky jedno ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 16:56 Žena rosnicedrápatka [0] - ObojživelníciRe: Cosmogagy
Tak veterinář nám doporučil kapat na postižené oko zředěnou borovou vodu v poměru 1 : 1. Uvidíme, jestli to žabákovi pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.08.2013 13:16 Muž Cosmogagy [14] - HadiRe: rosnicedrápatka
Osobně bych si spíš nechal poradit rovnou od toho veterináře (pokud se aspoň trochu vyzná v obojživelnících), když už tam jdeš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 18:50 Žena rosnicedrápatka [0] - Obojživelníci – Jaké oční kapky se dají používat na objživelníky?
Fotka k příspěvku Dobrý den všem!
Dnes jsem zjistila, že má můj sameček rosnice běloreté zánět v oku. Mohl by mi někdo zkušený poradit jaké kapky bych měla po veterináři chtít, aniž by měly vedlejší účinky a ublížily mu? Chovám morčátka a léčila jsem je např. Tobrexem, Tobradexem, Ciloxanem, Gentamicin WZF polfa, Floxal, Borovou vodou, Ophtalmoframykoinem, OphtalmoSeptonexem.... Mohla bych žabákovi kapat něco z toho? Hned zítra odpoledne s ním půjdu k veterináři. Předem moc děkuji za pomoc :-)
V příloze je žabák se zánětem v oku.
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Obojživelníci • Zobrazeno 91x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1094-jake-ocni-kapky-se-daji-pouzivat-na-obojzivelniky