Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

želva chce klást vejce - poradte

 

NápovědaFórum » Primáti » Chov 

+ přidat příspěvek
želva chce klást vejce - poradte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 21:54 Muž VVV [21] - ŽelvyRe: fajfmen
díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 21:47 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: VVV
Už jenom podle toho že jsou "bílá" a pěkně tvarovaná jsou oplodněná. Neoplozená by byla zašedlá a vypadala... tak nějak ošklivě. Ten proužek co zmiňuješ je jistota, tak přeji ať se zadaří ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2014 21:12 Muž VVV [21] - Želvy
Další fotky dám do prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.09.2014 21:11 Muž VVV [21] - Želvy – VVV
Fotka k příspěvku Tak se povedlo, želva strávila v kladišti celé odpoledne zahrabaná až po hlavu a večer jsem našel 3 vejce potlesk , dal jsem je do vermikulitu a staré akvárko proměnil v inkubátor. Držte mi palce, ať se mi můj první odchov podaří.
PS: Podle tmavého pruhu uprostřed jsou oplodněná, pokud se tomu dá věřit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2014 20:24 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: VVV
Ono je to mozne, oni su dost narocne na vyber kladiska... Skus ju vybrat a pustit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 21:37 Muž VVV [21] - Želvy – Kladení?
Potřebuji poradit: mám pár klapavek obecných, samice už má teoreticky váhu pro kladení(cca 3 roky, 140 g)a opakovaně jsem je viděl pářit se. Dnes v noci mě pořád budila, když lezla do kladiště (prohlídněte si terárium terarka.net/terarka/1456), ráno jsem ho tedy prohledal, ale vejce jsem nenašel. Odpoledne jsem jí zase viděl, jak se viditelně snaží utéct z akvaterária a škrábe se po pozadí. Žere a vypadá v pořádku, jenom je strašně tlustá, takže se jí snažím krmit méně. Kvůli obezitě ani nemůžu určit, jestli nemá zadrženou snůšku. Co si o to myslíte? Je možné, že jí nevyhovuje kladiště? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 21:17 Žena allysh [0] - Želvy
tak dneska je to semdý den od nakladení, a vajíčka jsou stále stejná :( narůžovělá, bez bílého fleku nahoře..když je prosvítím, vidím na dně žloutek..tak nevím,asi jsou neoplodněná..ale ještě je v líhni nechám tak 3 týdny, jestli se žilky neobjeví, ale zatím fakt nic.. sad
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 18:32 Žena allysh [0] - Želvy
já právě četla toto od pana Junka: Když tedy máme připraveno vložíme vajíčka do prostoru, nejlépe v nějaké misce se substrátem vermikulit, který je vyzkoušen a chovateli hojně používán, nebo můžeme zvolit i jiný, ale musí být suchý, na toto je potřeba si dát vyloženě pozor, a to hlavně v případě, že máme vajíčka nějaký čas v pokojové teplotě a inkubátor doděláváme dodatečně a na poslední chvíli. V případě umístění přímo do vlhkého substrátu z pokojové teploty dojde k "zadušení vajíčka" a veškerá snaha je pak už marná. Proto nejdříve do sucha a po dostatečném prohřátí za několik hodin můžeme v klidu umístit do vlhkého substrátu tam již nic nehrozí, samozřejmě s přihlédnutím k potřebám druhu želv od kterého vajíčko pochází

tak mě to tak trochu vyděsilo..naštěstí jsem vajíčka dala do substrátu navlhčeného teplou vodou ale to zadušení vajíčka mě děsí..no, musim to brát sportovně, bud z toho neco bude nebo ne :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 18:28 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: allysh
Ideální teplota v inkubátoru 28-30C, vlhkost jsem nikdy nesledoval ani neměřil.
Jinak pokud necháš zdravá vejce i několik hodin ve přílišném vlhku, teplu, chladu, atd. nic se jim nestane. V přírodě jsou vystavená také poměrně velkým výkyvům teploty, období sucha/dešťů, atd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 15:48 Žena allysh [0] - Želvy
tak už jsem vyčetla že max 32°C..spíš ted nevim jestli jsem to nepodělala..byli pár hodin v pokojové teplotě 25-26stupnů, a pak jsem je dala do vlhkého substrátu (ten byl prolitý teplou vodou)..ale nevim jestli tak nedošlo k zadušení, možná jsem je měla dát do suchého vermikulitu a postupně ho podlévat až se zvlhčí...:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 15:35 Žena allysh [0] - ŽelvyRe: Pogona
super, zařízeno :) díky!! jen ještě jedna otázka,optimální teplota? vlhkost? teplotu mají vajíčka vedle sebe 31°C, ale vlhkost nemam jak měřit, sklo se rosí, tak asi dobrý..tu teplotu můžu ještě zvýšit, dneska oblepím akva polystyrenem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 09:50 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: allysh
Lepší je určitě krabičku zakrýt děrovaným víčkem, jednak Ti na ně nebude kapat a jednak až se mláďata vylíhnou nevypadnou z krabičky do vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 21:46 Žena allysh [0] - Želvy
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 19:27 Žena allysh [0] - Želvy
tak mam vajíčka tři, jsou taková lehoulince narůžovělá až bílá...vypadají zdravě, jedno má na skořápce takové bělejší flíčky dva..jinak vyrábim líheň mám akvárko, v tom vodu 5cm - topné těleso nastavené na 30°a výš (cca 33) v akvárku mám misku, na té mám pak krabičku s vajíčky - jsou na vlhkém vermikulitu - zakryté do třičtvrtě..ale ještě nemam polystyren tak akvárko obalím ručníky..řeším ted spíš vajíčka mají být v uzavřené krabičce úplně, nebo mají být otevřené a na nich šikmo víčko s dírkama a pak ejště celé terárko zakryté? nebo jen zakryté akvárko a vajíčka v krabičce volně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 18:49 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: allysh
Zakryj ho anechej někde na klidném místě s co pokud možná nejvíc stálou teplotou, neměj strach vajíčko Ti takhle vydrží i měsíc, do té doby v pohodě vyrobíš inkubátor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 16:32 Žena allysh [0] - Želvy
mam první vajíčko, může mi tu někdo poradit co ted???kurnik...dala jsem ho do misky mimo tera, udělala křížek...nevím myslím že už jiné nesnese..je čisté, bílé
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 15:43 Žena allysh [0] - Želvy
početla jsem po netu, líhen bych vyrobila - tedy pokusila se o to, ale kam dát případně vajíčka, než seženu vermikulit a ostatní věci? od rána samice hrabe jamky, ted už je asi hodinu zakotvená u jedné, kdy pořád hrabe a jaksi jí nedochází, že už dál hrabat nemůže - je už na dně terárka..a pořád hrabe...přijde mi to celé nějaké dlouhé, všude se píše že snese většinou do hodiny až dvou od prvního hrábnutí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 11:32 Žena allysh [0] - Želvy
Líheň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 11:31 Žena allysh [0] - Želvy
Vcera jsem ji vycistila terarko a pridala mnohem vice substrátu. .cely vecer pak delala jamky a vypadala ze tlaci..kdyby nahodou z toho neco bylo, jakou mam koupit lihe ? Kam je dat zatim nez ji sezenu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 00:08 Žena allysh [0] - Želvy
díky za skvělou odpověd ;-) zkusím přidat více substrátu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.08.2013 22:08 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: allysh
Neoplodněná vajíčka samice klidně odloží kamkoli, má-li ale dojem že by z nich něco mohlo vzejít, snaží se pro ně nalézt vhodné inkubační prostředí. Pokud se intenzivně snaží o únik z terka, je v něm z jejího hlediska něco špatně a tady se nedá poradit nic jiného, než ji "vypustit do terénu". A nabídnout jí různá kladiště se správnou teplotou, vlhkostí, materiálem a pokud možno "ukrytím"...

Protože Pogona má pro želvy bezvadné zázemí včetně velkorysého venkovního výběhu, zatímco Ty "jen" terárium (soudě dle prezentace), budou se zvířátka chovat zákonitě jinak. Obzvlášť nezimující jedinci. Narozdíl od "venkovních" si "interiérová" zvířata nemají jak vytvořit biorytmus a tak Ti budou snášet vejce klidně v listopadu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 21:47 Žena allysh [0] - Želvy
fíha to je vejce jak od slepice :-D no byla bych ráda kdyby snesla, než aby to v sobě držela :) ale třeba je to jen falešný pokus...

třeba to má jen pobouřené hormony ne? nebo myslíte, že to myslí vážně??:-D

protože je úplně mimo sezonu plodící a taky vždy dělá douru mimo ten čas který všude píšou..a klidně pod žárovkou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 20:02 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Fotka k příspěvku Červenec tohoto roku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 20:01 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: allysh
Fotka k příspěvku Prosinec 2012
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 19:59 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: allysh
Jukni na mou prezentaci hermanek,.... posledních asi 5 let nejsou zimované ( mám samce i samice ) a i přes to si v pohodě kladou dvakrát do roka vejce ( někdy oplozená, někdy ne ). Většinou mi snáší v zimě v teráriu a v létě venku ve výběhu ;-)

A neboj, až to na ní příjde, vejce snese i na podkladu z novin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 16:57 Žena allysh [0] - Želvy – želva chce klást vejce - poradte
Moje samice testudo hermanni, již po druhé za poslední 2 týdny hrabe jamku..problém je ale že v terárku, kde není dostatečně tvrdá zemina, jen substrát.. poslední dny stále přechází po teráriu, tříská do skla jako by chtěla utéct..to vše nasvědčuje, že má v sobě vajíčka (v teráriu mám i samce), nikdy jsem nezimovala ani, je možné aby snesla? co s tim pak? Opravdu bude snášet, nebo jen tak z nudy dělá všechny tyhle přípravy? :-D

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Primáti • Zobrazeno 195x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1098-zelva-chce-klast-vejce-poradte