Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

chameleon pardálí-nevýrazné barvy

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
chameleon pardálí-nevýrazné barvy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 18:58 Žena Nympheas [3] - Ještěři
Moc zdravím,mám již přes 5 let chamíka pardálího ambilobe red a dnes poprvé za celou tu dobu u něj pozoruji úplně citronové zbarbení na břiše,které směrem nahoru přechází ve světle tyrkysovou a normálně vždy syté červené pruhy jsou křiklavě oranžové.Ještě nikdy sem u něj takové zbarvení neviděla.Zkusila jsem ho vyndat z terária,jestli se nejedná o příliš vysokou teplotu,ale i po hodině venku se to nemění.Divné.Žere normálně..Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 10:44 petr82 Re: HammerJoe
díky za radu, přikoupím a vyzkouším,radši se zeptám než abych něco zanedbal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 19:43 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: petr82
Já používám a doporučuji - Reptivite 2 týdně zbytek týdne biomin H .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 18:50 petr82 Re: HammerJoe
Můžu se zeptat jaké dáváte vitamíny pardálům a jak často? Já mu sypuna cvrčky nutrimix nebo roboran na každé krmení a jednou za asi 10 dní mu tam přidávám repti calcium s D3.Tak jestli to není málo nebo moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 08:09 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: petr82
Možná by to chtělo i víc zeleně - přeci jenom "pardálové" pochází z tropických ostrovů a pochybuju, že by byli "plážový povaleči".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 22:15 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: petr82
Uvb používám repti glo10.0

Hned to UVB bych doporučil vyměnit za reptiglo 5.0 26w, to mám odzkoušeno. Oni pardálové zrovna tu desítku moc nemusí a špatně se pod ní barví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 17:57 petr82 – terárko
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 17:56 petr82
Fotka k příspěvku když jsme si ho přivezli tak měl krásné plné barvy,teď po svleku vypadá jako by se měl svlíkat znovu,je takový šedivý.Barvy v terárku jsou od tmavější zelené až po krémovou bílou.Uvb používám repti glo10.0,
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2014 15:27 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: petr82
To jak se F. pardalis barví nejvíce záleží asi na genech a generaci odchovu,barvy také ovlivňují lokality-ale to je věc jiná.Další věci jsou jak se chameleon cítí v teráriu a jaká je tam barva a intenzita světel, také to do jisté míry ovlivňuje prostředí.Na slunci a přísunu UVB.Také to asi může být ovlivněné kvalitou a pestrostí stravy a přijímaných vitamínů/minerálů.Dále se pak nejlépe vybarví při shlédnutí jiné samce(F.p.) či samice před pářením.Sameček je mladej a jeho barvy se teprve ustálujou, to jak vypadá teď neznamená že tak musí vypadat v dospělosti( po jednom roce věku).

www.chameleonidas.com/…

www.chameleonidas.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 08:35 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: petr82
Jaké je převažující zbarvení v teráriu? Možná se jen "přizpůsobil terénu". Někde jsem narazil na teorii, že základní zbarvení chameleonů se vyvíjí v souvislosti s barvami "přirozeného pozadí". Dalším vlivem může být (ryze teoreticky) složení minerálních a vitamínových doplňků stravy, ale k tomu se zasvěceně vyjádří spíš místní profíci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 20:26 petr82 – chameleon pardálí-nevýrazné barvy
Fotka k příspěvku Dobrý den, asi před 3 měsíci jsem si pořídil chameleona pardálího. Měl krásné syté barvy, po nějaké době se barvy vytratily a začal se svlíkat. Po svleku mu ta nevýraznost barev zůstala. V teráriu mám živé rostliny, vlhkost udržuji na 60-80%, teplota 28° a pod bodovkou 35-40°. Tera mám velké 110,60,70. Žere a pije bez problémů. Můžete mi poradit co je špatně, že už není tak sytě zbarvený, ale šedívý?
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 164x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1147-chameleon-pardalinevyrazne-barvy