Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Želva v noci nespí

 

NápovědaFórum » Želvy » vodní 

+ přidat příspěvek
Želva v noci nespí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.02.2014 00:14 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: monty
Fajn, zas úplne vymletý nie som, prievan máš doma za zavretým oknom určite nenormálny, až ťa odfúknuť ide, ... ako fajn, myslím si že to pochopil tak že ju nepustí v zime vonku na balkón alebo podobne ... a čo je také nenormálne na podlahe ? Chodia aj po kobercoch, žijú roky bez problémov, ... Určite by som si zbytočne nechal ochorieť korytnačku ... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2014 11:40 Žena Nadka [214]
Fotka k příspěvku Tak nějak vypadala vana na letnění,jen míň vody,byli tam i ti karásci.Jen si myslím,že ta čtrnáctidení ztráta se podepsala na jejím vzrůstu.Myslím,že to byla holka,ale velikostí jako kluk.Jo a ty karásky,co s nimi je v akvárku,všechny sbaštila.Zvládla to přes zimní období. ;-) Moc se omlouvám,za chyby v předešlých příspěvcích,nestihla jsem to zkontrolovat stydim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 11:36 Žena Nadka [214]
Fotka k příspěvku Před dvěma roky utekla na zahradě z vany upravené jako jezírko.Samozřejmě si to namířila do dvora a tam se dostala do tlamy naší malamutky.Odnesla to naprasklým krunýřem na bříšku.Naštěstí bez následků :) :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 11:30 Žena Nadka [214]
Fotka k příspěvku Syn si jako malý přinesl domů malinkou vodní želvičku.Mohla mít tak 6 cm.Dal si jí do misky s vodou,než jsem na to přišla.Samozřejmě byla fuč.Bydleli jsme rodinném domě.ťrnáct dní jsem ji hledala po celém bytě.Už jsem myslela,že ji spíš najdu po čuchu-mrtvou.Našla jsem ji v koupelně,čučela na mě obalená prachem,ale dobrá.Potom i bobečky dělala,tak si určitě něco našla.Ještě teď žije.Jen ji syn dal nedávno kamarádovi do jezírka. :) :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 01:27 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: monty
Hele, nechci se přít, ale nespokojené želvě udělá vážně moc dobře pár výletů po bytě. To mám sám vyzkoušené....a průvan? Ono snad v přírodě taky fouká i když trochu jinak, samozřejmě nesmí být ten průvan silný, studený a dlouhodobý...? Pokud si želva může zalézt v bytě někam za skříň, pod gauč,....kde "nefučí", pak si sama reguluje, kde jí to zrovna vyhovuje a je to bez problémů,....alespoň za nějakých 15 let u mě doma,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 00:35 Muž monty [4] - ŽelvyRe: Hunter
Co je tohle za radu? Po bytě, a nejlépe po podlaze, co?
To je nejlepší na chycení průvanu a onemocnění.

Hunter napsal: tak možno len chce skúmať, skús ju vypustiť normálne po byte, ja ich púšťam keď chcú ísť von, skús to. Možnosť je aj taká že jej vadí hluk filtru ale to je nepravdepodobné keď s tým nemala vtedy problém, mne tiež v noci dakedy nespia, ale nemám ich v izbe kde spím ja a je mi to tým pádom jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 17:01 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Roman
tak cca tri krát za týždeň, a púšťam minimálne na hodinu, aby pekne vyschli, plus sa občas "vyvenčia" tak pozor.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 18:21 Roman Re: Hunter
Díky, budu jí pouštět častěji ven. Jak často ji pouštíš ty a na kolik hodin cca?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 17:57 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: roman1010
tak možno len chce skúmať, skús ju vypustiť normálne po byte, ja ich púšťam keď chcú ísť von, skús to. Možnosť je aj taká že jej vadí hluk filtru ale to je nepravdepodobné keď s tým nemala vtedy problém, mne tiež v noci dakedy nespia, ale nemám ich v izbe kde spím ja a je mi to tým pádom jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 14:22 roman1010 Re: Hunter
Akvárko vypadá nějak takto zvirata.hyperinzerce.cz/…. Má tam ostrůvek ze skla, na který jsem dal ještě prkýnko, aby nebyl pod vodou - filtr měří 19 cm a musí být pod vodou.

Když je na ostrůvku, zapnu ji infra lampu - cca 3 hodiny děnně. Filtr - In 400; Voda 22 stupnů, v pokoji 24. Kamínky ještě před pár dny v akváriu byly, ale vyndal jsem je, protože jak v noci plavala, tak mě to rušilo. Schůdky mi pořád shazovala, tak jsem je upevnil krabičku s kamínkama, tak ji tam nějaký zůstaly. Voda je 19 cm vysoko.

Vodu měním jednou týdně, asi dva kýble. Nedávno, ještě když normálně spala, jsem ji dal do vody Želvíka, ten kondicionér, kterej taky ožírá.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 11:47 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Roman
Hoj, možností je viac, máš spravenú nejakú plochu kde sa môže vyhrievať ? Je aj možnosť že chce zniesť vajíčka, trochu popíš zariadenia akvárka, teplotu, výšku hladiny a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 10:32 Roman – Želva v noci nespí
Dobrý den, chci se zeptat, je normální, že moje Želva nádherná v noci nespí a pořád plave? Dostal jsem ji už odrostlou v akváriu 70 x 30 x 30 a dokud byla zde, v noci normálně spala. Před měsícem jsem pořídil 100 x 50 x 40, v noci byla snad týden klidná až poslední dny pořád jen plave. Měří 19 cm. Mělo by se jednat o samici.
Nesetkal se s tím už někdo? Díky za každou odpověď.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Želvy • Zobrazeno 94x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1151-zelva-v-noci-nespi