Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

nafouklá přilba u chamíka

 

NápovědaFórum » Ještěři » Nemoci 

+ přidat příspěvek
nafouklá přilba u chamíka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 07:48 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Střelec
Fotka k příspěvku Vypadá to, že alespoň na zadní straně hlavy "nafouknutí" snižuje po odstranění strupu objem (dnes je trochu menší, než na fotkách). Přikládám fotku jizvy, pořízenou po návštěvě u veterináře. Citlivost začátkem minulého týdne byla patrně zaviněna procesy při uvolňování strupu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 06:37 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Pogona
Včera jsem s ním byl odpoledne na veterině a všechno se doktorovi jevilo v pořádku. Prohmatal přilbu, odstranil už částečně uvolněnou zaschlou špičku, zkontroloval jizvu a konstatoval že příčina patrně bude v té zaschlé špičce. Ptal se, jak je starý a jestli mám i samici - prý se to občas stává samcům v přítomnosti samice. Z následné diskuse pak vyplynulo že a) dočasná citlivost byla asi dána uvolňováním strupu; b) že zvíře možná překrmuju. Z toho soudím, že by to mohlo být sádlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 16:01 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Střelec
Hmmm, pak by opravdu mohl zánět být. Jak jsem ale psal, návštěva veta by byla nejlepším řešením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 06:54 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Pogona
Do minulého týdne na dotyk nereagoval, ale od neděle ho to zřejmě bolí, protože reakce na dotyk byla podrážděná. Včera jsem zjistil, že se zaschlá část začala oddělovat - na styku do poloviny "spoje" začalo prosvítat světlo a celá suchá špička zaujala novou pozici - je nakloněná k jedné straně. Navíc jsem měl dojem, že spáry v zadní části mají jiné zbarvení, jako by do nich prosákla krev.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 16:00 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Střelec
Že se neshodnou, se ani nedivím, tohle je případ pro veterináře. Jinak je to věštění z křišťálové koule. Tipnul bych třeba nějaký zánět, buďto v souvislosti se spáleninou, nebo se mohl někde odřít, zarůst mu stará kůže apod.... - pak by byl zánět na cestě.
Je to však jen velmi hrubý odhad a pokud chceš mít jistotu, bude to chtít veterináře, který bude moct provést odpovídající vyšetření....

Jen otázka. Bolí ho to při stlačení?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 07:07 Muž Střelec [74] - Ještěři – nafouklá přilba u chamíka
Fotka k příspěvku Co všechno může být příčinou nafouklé přilby u jemeňáka? Můj Strašík má zvětšený objem měkkých částí přilby (nejpatrnější je to v zadní části), ale evidentně mu to nijak nevadí. Na různých fórech se na příčinách nemohou přispěvatelé shodnout (ani na obsahu "nateklin" - tedy jestli jde o tuk či nějakou kapalinu), na fotkách zvířat na webu se ale tenhle jev občas vyskytuje. v případě mého chamíka bude možná příčina ve druhotném "strupu" po spálenině na špičce přilby, který po půl roce ne a ne odrůst, zatímco zvíře roste neustále. Krmím hmyzáky obalovanými střídavě v Nutrimixu, Biominu a Reptivitu, lampa je od září SolarRaptor 80W...
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 62x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1162-nafoukla-prilba-u-chamika