Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Terárium/stůl pro želvu

 

NápovědaFórum » Želvy » suchozemské 

+ přidat příspěvek
Terárium/stůl pro želvu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2014 23:19 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
Ve většině souhlasím, v jedné věci je ale třeba opatrnost - totiž v celoročním soužití dvou jedinců opačného pohlaví. Někdy je to sice bez problémů, jindy ale i viditelně menším samečkům "tečou hormony i ušima" natolik silně, že jsou schopni robustnější holky doslova uštvat! V chovu 1:1 je to dost markantní - samci načichaní feromonů (bez možnosti pokusit se, po odmítnutí jednou, jít dělat dojem na jiné samice) mohou být až agresivní, s velkým rizikem dlouhodobého stresu a zranění (plus druhotná infekce ran)...
Už "začátečnický" autor H. Wilke (ex ředitel jedné ZOO) doporučuje: když už chovat pohromadě, tak jen celoročně samice, samce držet zvlášť (i od sebe navzájem) a přidávat jen k připuštění... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 09:47 Maximo Re: Pogona
Ok, děkuji palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 05:01 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nadka
Ale vůbec ne. O té bornejské želvičce jsem jen chvíli googlil (se stěžejním nasměrováním od Tebe) a kajmanky si s ničím nespleteš (podobný je jim už jenom nepříbuzný hlavec, i ten má ale nezaměnitelná specifika vzhledu) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 01:29 Žena Nadka [214] Re: fajfmen
Díky,jsi machr palec potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2014 22:11 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nadka
Něco málo z toho co jsem o té pestré želvičce dohledal (na netu je toho o ní hodně) - samečci dorůstají 30-40 cm, samičky 60-76 cm a jejich zbarvení je většinu roku nenápadné krycí. V době říje ale samci procházejí dramatickou změnou vzhledu kdy se vybarví jako ten na Tvé fotce (dodnes jsem netušil, že některé želvy mají barvoměnu coze ). Jinak je kriticky ohrožená a v současnosti přísně chráněná, díky exportům z dřívějška se ale prý v chovech vyskytuje celosvětově. Dnes je řazena do rodu Batagur :-)

Ta krokodýlkovitá je kajmanka dravá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2014 18:14 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Maximo
30 cm výška ideální. ;-) Dvě si překážet nebudou, sám jsem jich měl přes zimu doma 5 v teráriu o základně 130 - 60cm, pravda byl to mix dospěláků i mimin.
Nicméně si pořiď třebas párek - samci jsou tak o 30% menší jak samice, mají v dospělosti okolo 15cm, samice 25cm a těm bude terárium 100-50 stačit....
A naž vyrostou ( počítej tak 10 - 15let ), třeba dokoupíš další a mnohem větší terárium želvy jsou totiž velmi "infekční a nakažlivé" ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 17:12 Maximo Re: Pogona
Letní výběh mít nemůžu hmm - dvůr je společný pro bytovku. Můžu jen chodit „venčit“ - natáhnout se venku a třeba si číst, aby se želva mohla proběhnout, napást a nabrat sluníčko... (samozřejmě pod dohledem, ne že bych jí nechal běhat samotnou.)
Želva zelenavá se mi líbila asi nejvíc, co jsem koukal. A menší poddruh už jsem taky na stránkách chovatele viděl. Ale nevím, aby si na 100*50 nepřekážely :-/
A jak mají být vysoké hrany u stolu, aby dospělá zelenavá nepřelezla a něco si neudělala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 12:42 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Maximo
Pokud jim zářídíš přes léto letní výběh, pak si do terária 100-50 pořiď klidně T.Hermanii, marginata, gracea,.... prostě nějaký" běžně dostupný druh ). Cenově se mladé pohybují od cca 1000 do 2000Kč. Pokud si pořídíš nějaký menší poddruh T.Hermanii, pořiď si klidně i dvě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 11:10 Žena Nadka [214] Re: fajfmen
Fotka k příspěvku Zadala jsem si název želvy,co zadal VVV a dívala se na fotky.Tam se objevila tato barevná.Klikla jsem na ni a pak jsem zajela na stránky pod ní uvedené.Jenže je to psaný cizím jazykem,tak jenom zase obrázky.Je tam ještě jedna potvůrka.Želvička s ocáskem jako krokodýlek.Podívej se tam,ty si to i přeložíš. ;-) Callagur borneoensis ( Critically Endangered )
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2014 07:24 Maximo Re: fajfmen
JO! To je ona! Koukám, že roztomilá je jen jako malá, pak je to pěkná obluda...
A jaká želvička do 3000,- je malinká a může být v dospělosti na tom prostoru 100*50 prosím? Nebo rovnou dvě?
VVV - no bohužel to, že to tak má kamarád, neznamená, že je to tak dobře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 06:20 Muž VVV [21] - ŽelvyRe: fajfmen
Já jsem je nedoporučoval do toho terária, ale Maximo se ptal, že viděl na burze vodní želvy imitující list, že ho to zaujalo, a já si zrovna prohlížel knihu, kde mě ta želva taky zaujala, protože jako mládě vypadá opravdu jako list.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 01:09 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Maximo
Ty vodní imitace listu (shnilého, válícího se na dně?), nebyly to náhodou matamaty třásnité?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 00:42 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nadka
Zajímavé krásné zvířátko palec . Asi dospělé. Podle trávníku kolem bych odhadoval cca 25 cm (plus minus autobus) délky karapaxu a dle celkové vizáže želvy Asii. Sice si netroufám odhadovat o jaký rod (natož druh) jde, 100% se ale nejedná o běžně zbarveného jedince. V divočině by takhle do daleka svítícího želvušáka okamžitě v miminkovském věku ťafla nějaká volavka, v pěkném dekorativním jezírku nebo akvaterku by ale byl takový tvoreček jistě velikou ozdobou (třeba jako koi kapři).
Pod jakým názvem jsi to stvořeníčko našla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2014 23:36 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Maximo
Jestli máš zájem o čistě suchozemské želvičky, je želví stůl lepší volbou než obvyklé terko. Druhy menší než u nás obvyklé zelenavé, žlutohnědé a spol. také k sehnání jsou (na burzách a v netové inzerci seženeš prakticky cokoli), jen ta kolegy doporučená malinká geoemyda je želvičkou semiakvatickou (nepoznám sice co za želvušku je na fotce od Nadky, GS ale vypadá jinak, zbarvení má víceméně krycí, jednolitě hnědé a je o poznání menší a v detailech jinak tvarovaná) - baj voko půl souš půl voda v pralesním terku. Hodně zjednodušeně - v kaluži je jako malý hlavec, na suchu zas karolína. A predátor. Aktivní a narozdíl např. od trachemysek schopný ulovit a sežrat žížalu i mimo vodní prostředí. Při délce karapaxu dospělých cca 10 cm je to podle mého vynikající volba, jen to terko budeš muset udělat veliké a předem vychytat veškerá protiplísňová opatření, protože si ale rostlinek nevšímá a neničí je (záměrně), může být obydlí takové ževy i velice pěkným bytovým doplňkem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 18:06 Žena Nadka [214] Re: VVV
Fotka k příspěvku Ty jsi mi zase zamotal hlavu,našla jsem si obrázky želv,o kterých píšeš a tam mimo jiné toto.To existuje?Vypadá jak keramická.Ale našla jsem i u obrázku jméno. potlesk palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 17:27 Muž VVV [21] - Želvy
A ty vodní želvy imitující list, by mohly být Želvy Spenglerovy (Geoemyda spengleri), ty mi tak připadají, ale nevim, jestli myslíš tyhle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   05.05.2014 17:21 Muž VVV [21] - ŽelvyRe: Maximo
Já se v tom vážně nevyznám, ale 100x50 mi přijde jako poměrně velké terárium i pro 2 želvy. Kamarád má už docela starou suchozemskou želvu (přesný druh neznám) v malém teráriu (cca 50x40 cm) ale když je doma, tak jí nechává celý den chodit po bytě a jen v jednom rohu má nějakou vodu a salát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 10:05 Maximo – Terárium/stůl pro želvu
Ahoj, můžete mi poradit, jaká se u nás prodává nejmenší suchozemská želvička (cenově do 3000,-)? Aby jí stačilo těch cca 100*50 a při hezkém počasí „procházka“ na dvoře.
U jednoho chovatele na stránkách jsem četl, že je lepší pořídit želvičky dvě - že jsou od malička spolu, tak aby nebyly ve stresu, že jsou samy - v tom případě jak velký stůl, aby tam mohli být dvě dospělé želvy? Nebo je možné si to nějak spočítat? Jako třeba délka želvy krát čtyři je nejmenší možný rozměr delší strany stolu. A ještě - jak vysoké mají být boky stolu, aby nemohla přelézt a spadnout?
A ještě se chci zeptat ze zvědavosti - na burze jsem teď viděl vodní želvičky imitující list, čumáček měli podobný kajmance. Nevíte, co je to za druh? Zaujalo mě, že se želva takhle maskuje...
Reklama

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Želvy • Zobrazeno 168x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1197-terariumstul-pro-zelvu