Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Jaké zvířátko pro mě bude vhodné?

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Jaké zvířátko pro mě bude vhodné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 19:19 Muž Felix [754] - Ještěři
Boha jeho, já bych si taky třeba přál agamu límcovou, bandu dráčků létavých a netopýra k tomu. Nemám na ně podmínky? OK. No tak chovám ta zvířata, co mě nějakým stylem "oslovují", jejich potřeby dokážu dlouhodobě uspokojit a z rodiny není vůbec nikdo proti nim... Hledáš-li návod, jak přesvědčit Tvoji máti, tak to bude "trochu" problém. Ty ji znáš celý svůj život a přitom si nevíš rady, od nás, co jsme ji nikdy ani koutkem oka nezahlédli(y), přitom "vyžaduješ" přesný "návod k použití"... Promiň, ale tady je to jen a pouze na Tobě.
Chceš-li něco chovat a nevíš o tom zatím nic, pořiď si nejprve myš. Nebo radši dvě - dvě samičky. Aby se to nemnožilo. Ony myši žijí jen tak 8 měsíců, tedy tak akorát na to, že třeba zjistíš, že Tě tahle momentální "móda" vlastně ani nebaví. Anebo ten opak. Pokud opak, tak si pořiď další myši, a přitom začni šetřit na terárko pro (dejme tomu) gekončíky. A čti. Hodně hodně čti. Studuj všechno dostupné. A stále šetři na to terko, topný kámen, vitamíny, substrát a veškeré takové ty věci... a když už vydržíš a dáš to dohromady, pak si ty gekončíky kup. Když tohle po takové době doma "proskočí", máš vyhráno a můžeš si "vymýšlet" i dál. V zájmu těch zvířátek - předtím ale, prosím, NE tone ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 17:36 TomášB
cotomáš proboha za mámu, přece když už zařídit terarko tak už pořádný a pěkný živočichem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 13:03 Muž Vak [0] - Hadi – Re: Imii
Kudlanky by si radšej nemala chytať,pretože sú chránené.Rastliny nežerú,sú dravé ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 12:31 Sira – Re: Imii
nechci bejt nemístnej šťoura,ale kudlanky asi těžko ožírají zahradu spíš naopak vás těch škudců zbavují:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 10:44 Žena Marri [0] - Hlodavci – Re: Imii
Já být tebou, tak bych netrápila nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 07:45 Imii – Re: Sira
Ne děkuji =) za barákem si můžu nachytat kudlanky ... vždy se nám přemnoží a ožíraj zahradu ... jsou tam hnědé, zelené a takové zlaté ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 07:00 Sira – Re: Imii
Tak ješterkovec šplhá velice dobře a rád :-)ale jestli ti jde o velikost terarka pořid si strašilky do lahve od okurek mamce řekni že to sou listy nebo větvičky ale pozor at ti neutečou páč pak by mamka něco vytušila kdyby měla okousané pokojové rostliny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 20:34 Muž Vak [0] - Hadi
Imii napsala: Je pěknej ... ale vypadá, že potřebuje spíše dlouhé terárium. Takové felsumky ty aspoň šplhají ... Felsuma potrebuje terárium minimálne 60cm výšku a aspoň40cm dĺžku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 16:47 Imii – Re: Sira
Je pěknej ... ale vypadá, že potřebuje spíše dlouhé terárium. Takové felsumky ty aspoň šplhají ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 15:59 Sira
Fotka k příspěvku Podle mě jeden z idealních ještěrů na chov pro začátečníky je Gerrhosaurus major (ještěrkovec velký)je nenáročný na chov dobře se ochočuje takže nemusí být celý den zavřeny v terariu ale jako třeba leguána si ho můžete posadit na rameno.K životu mu stačí terarko ktere vyhřejete třebas žárovkou přes den na 28°-30° ,přes noc aby měl 20-25°,dno terarka pokryte silnější vrstvou kokosového vlakna smichaneho z piskem ,ma rád silnější vrstvu páč rád hrabe, větši misku z vodou.Stravu má opravdu různorodou ,sarančata,moučny červy,hlemýžd zbavený ulity,myší nebo krysí holátka,jakékoliv sladké přezrálé ovoce,syrové maso...ale pozor rád se přejídá, takže jelikož je to pouštní živočich vydrží déle o hladu nemusíte mít strach že umře hlady ,není problém mu udělat 14 dní půst když vidíte že se mu nápadně kulatí bříško.Co se týče ceny já ho koupil na akvaristické výstavě za 500kc dá se sehnat i jinde do 1000kč.Většinou se chová v páru ale není problém ho mít i jako jedináčka:-)Dorůstá se až 45cm a dožívá 12-15 let.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 10:10 Žena Utahraptor [4] - Želvy – Re: Imii
No mouční červi jsou larvy hmyzu :) Víš co? Moje kámoška měla bazilišky zelené (Basiliscus plumifrons), nebavilo jim shánět ctvrčky, tak krmila moučnými červy... tím chitinem se jim zřejmě ucpala střeva a celá skupina ji vychcípala. Jak říkám, sežeň si nějakou základní knížku o terarijních zvířatech a nejprve si ji celou pročti, pak teprve můžeš začít vybírat vhodné zvíře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 09:49 Muž Vak [0] - Hadi – Re: Imii
Do takého malého terária si môžeš dať možno pakobylky alebo mäsožravú rastlinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 09:36 Muž Vak [0] - Hadi – Re: Imii
Lenže múčne červy sú plné chitínu,sú veľmi tažko stráviteľné.Jašterom do 20cm sa nemajú dávať.Pri chove felsumy je potrebný aj chov cvrčkov alebo švábov.Naviac felsumy sú veľmi rýchle a pri chytení do ruky sa im často poškodia šupiny.A smotanu nedoporučujem,pretože mliečne výrobky nevedia stráviť.Náhradné krmivo tak raz za týždeň.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 08:50 Imii – Re: Utahraptor
To jsem také neřekla ... podle mě mouční červi jsou hmyz ... a todle www.akvarko.cz/… je také hmyz ne? ... A o těch jsem psala, že přez zimu, je mohu sehnat ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 07:55 Žena Utahraptor [4] - Želvy – Re: Imii
Jo, ale to, že jí pro zpestření i jiné věci, neznamená, že může být celou zimu bez živého hmyzu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 07:45 Imii – Re: Utahraptor
No vzhledem k tomu, že chvíli potrvá než si našetřím na samotné terárium, tak mám čas studovat.

Místo by se tu našlo i větší (máma o tom neví, ale chci jí zrušit knihovnu kam stejně neleze), ale zatím to není tak jednoduché.

Želvy se mi nelíbí. Už od malička se mi líbí hadi a ještěrky a tak bych si chtěla něco pořídit.

Co jsem se dívala po internetu tak felsumky žerou hodně věcí. Někdo tomu dával občas smetanu, zde jsem četla že i ovoce občas sní a taky sem viděla jak žere nějakýho červíka cca 4cm velkýho světle žlutýho (a to vím kde se dají sehnat), moučné červy bych také mohla mít (pokud by se na to máma nedívala) no a v létě můžu občas něco ulovit ... přemnožují se nám na zahradě sarančata, cvrčci a dokonce i kudlanky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 06:40 Žena Utahraptor [4] - Želvy
Imii napsala: Mám již akvárium půl roku a funguje krásně a bez problémů, tak si myslím, že ještěr by to u mě taky zvládnul.

Promiň, ale to mě rozesmálo :) Hele, začni tím, že si přečteš nějaké terarijní základy. Pokud chceš ještěra, co nežere živý hmyz (aby mamce necoural), jsi docela v pytli, protože býložravý ještěr je poměrně výjimka a obvykle bývají dost velcí, alespoň to, co je většinou k sehnání. Pokud bys netrvala na ještěrovi, tak se zkus podívat po nějaké malé vodní želvě, pokud by se ti líbily, třeba taková Chinemys reevesii za tak moc nedorůstá, často vylézá na souš a je poměrně komunikativní. Nebo některé z klapavek.. ale i u těch to chce trochu prostoru, aspoň těch 60x40 plochy... Já se obavám, že při tak silných omezeních co tu prezentuješ, si na terarijní plazy budeš muset nechat zajít chuť...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 00:00 Gki – Lepidodactylus Lugubris
Doporučuji gekony panenské (Lepidodactylus Lugubris), nenároční a hlavně max. 10cm velcí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 20:01 Imii – Re: Bledule
Mám již akvárium půl roku a funguje krásně a bez problémů, tak si myslím, že ještěr by to u mě taky zvládnul.

Nyní vyhledávám na internetu informace o gekonovi pruhovaném =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 19:59 Žena Bledule [0] - Hadi – Re: Imii
Kup si pakobylky. Těm stačí lahev od okurek. Nebo parosnici. Ale "loztomiloucký" to určitě nebude. Anebo má ještě lepší nápad. Nekupuj si terarijní zvíře, abys byla "IN". Vidět terárium = chtít hned nějaký takový zvíře mi přijde jako chování malýho dítěte před hračkárnou. Ušetříš trápení zvířeti i mamince X-) ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 18:16 Muž Vak [0] - Hadi – Re: Imii
Achatiny sú naozaj nenáročné,5 sa dá chovať v teráriu dlhom asi 50cm.Navyše sú celkom prítulné :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 18:13 Muž Vak [0] - Hadi – Re: Imii
Kúp si varana komodského,do toho tvojho terária sa zmestí aspoň jeho vajce smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 17:46 Imii – Re: hermanka
No a kam ji dám ?

Doufám, že to píšu NAPOSLEDY.

Potřebuji něco nenáročné na místo.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 17:40 hermanka – Jaké zvířátko je pro mě vhodné?
Já myslím že suchozemská želva,ale je trochu drahá(my máme 2 a dohromady želvy a k želvám to stálo 17 8400) a potřebuje péči(hrát si s ní,krmit koupat atd.). Tak se rozmysli. :-)


hermanka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 17:28 Imii – Re: poltergeist
No nevím co by mi na ně maminka řekla ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 17:20 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníci
tak to vidim na achatiny, mazlit se s nima můžeš dáš jim zbytky zeleniny co máš doma, hluk nedělaj (pokud nechroupou sepiovou kost)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 17:04 TomášB
aha :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 17:03 Imii – Re: TomášB
Tak to by nešlo ... já nemám svůj pokoj, je to tu opravdu malé a toto by máma nepřežila, kdyby tu lozil jen tak ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 17:01 TomášB
a mohl by být volne pobytě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 17:00 TomášB
no když bys mu udelala na stropě takový ty větvekde by lezl, a nekde krmení, tak by ani moc terarko nepotřeboval :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 16:57 Imii – Re: TomášB
No a kam ho dám ? :-D

Když píšu, že mám málo místa tak to myslím vážně. Pokud si totiž pořídím terárium, musím dát pryč 2 akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 16:56 TomášB
a co leguan, to je takové malé dvoumetrové zvířátko smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 16:45 Imii – Re: Vak
Jo, to nevypadá špatně, ale není to ONO roztomilé zvířátko :( chjo, to je těžký
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 16:42 Muž Vak [0] - Hadi – Re: Imii
Možno nejaké obojživelníky(napríklad cynops orientalis nepotrebuje veľkú nádrž,stačí mu teplota 23 stupňov,žerie patentky a dážďovky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 16:40 Imii – Re: Vak
Co jiné by jsi poradil ? A pavouky prosím vynech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 16:38 Muž Vak [0] - Hadi – Re: Imii
Tak skús chovať niečo iné :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 16:37 Imii – Re: Vak
Tak to se můžu s ještěrama rozloučit ... asi si za barákem ulovím 2 šneky a dám do 16l akvária :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 16:34 Muž Vak [0] - Hadi – Re: Imii
Sušené cvrčky? coze Nie ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 16:31 Imii – Re: Vak
To by mě maminka vážně vyhnala ... nežerou třeba sušené cvrčky ? (přez tu zimu) ... :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 16:29 Muž Vak [0] - Hadi
Kobylky len cez leto,môže sa kŕmiť švábmi.Nenápadne nejaké kúp,pusti ich do domu,možno sa premnožia a budeš mať čím kŕmiť :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 16:26 Imii – Re: Vak
No právě ... co nejméně prostoru ... ještě čím se musí krmit? Dotáhnout domů cvrčky jsem mrtvá ... tak nějaké alternativy ? Jako třeba kobylky atp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 16:21 Muž Vak [0] - Hadi – Re: Imii
Nie,terárium musí mať dĺžku aspoň 60cm,vysoké terárium je dobré skôr pre gekony,ktoré šplhajú,možn by tam mohol ísť gekon východný hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 16:18 Imii – Re: Vak
A jak velký prostor by ten noční gekončík potřeboval? Stačilo by mu cca 25 dlouhé, 50cm vysoké a 25cm hluboké terárko ? S tím, že by to bylo prostě vyšší než delší ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 16:13 Muž Vak [0] - Hadi – Re: Imii
Jasné,cez noc na pokojovú teplotu(sú aktívne cez noc).Pekný je aj gekon madagaskarský ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 16:12 Imii – Re: Vak
27˚C ? Ale přez noc to může klesnout, že jo ? (Abych nemusela pořád svítit)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 16:10 Muž Vak [0] - Hadi – Re: Imii
Gekony sú veľmi rýchle jaštery.Gekončík nočný je malý,nepotrebuje veľmi veľké terárium a stačí mu teplota 27 stupňov.Nelezú po skle,preto terárium nemusí byť zakryté ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 16:09 Imii – Re: Vak
To jo ... je to obr když naroste a vzhledově mi moc sympatický není :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 16:06 Muž Vak [0] - Hadi – Re: TomášB
Ale chameleon potrebuje dosť veľké terárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 16:05 Imii
No ale nemám doma moc prostoru ... potřebuju aby to vyžadovalo, vážně co nejméně místa =)

V terarijních zvířatách se ZATÍM nevyznám, ale líbil se mi gekon (měl na packách takové jemné "vrásky" a byl strašně roztomilej), nevím co to ale bylo za druh a jak je náročný.

Líbí se mi tidle:
fc89.deviantart.com/…
www.deviantart.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2009 15:55 TomášB
a co chameleon, ten teda rychle neběhá

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 5885x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/12-jake-zviratko-pro-me-bude-vhodne?od=101