Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

hroznýš královský - nekadí

 

NápovědaFórum » Hadi » Chov 

+ přidat příspěvek
hroznýš královský - nekadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2014 20:51 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: atola
Super ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2014 20:28 atola
Již je vše v pořádku. Dokonce se už i poprvé, co ho mám svlékl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2014 13:21 atola Re: Pogona
Má, samozřejmě. Dokonce 2. Jedna o průměru 20cm a druhá cca 12cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 13:11 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: atola
Určitě to zkus, apropo. Tvůj hroznýš nemá v teráriu misku s vodou tak velkou aby se do ní celý vešel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 11:58 atola Re: Verčák
myslíš,že to taky zkusit? Vím, že hroznýši vodu můžou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 11:05 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: atola
u agam to opravdu spolehlivě funguje... :-) i u želv, pokud vím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 10:00 atola Re: VaJzi
Jo aha, takto mě to nenapadlo. Nicméně, včera v noci jsem přijel domů, hned jsem si vzal hada a zkusil ho "promačkat", nic jsem nenahmatal, on se choval v klidu, nebylo na něm vidět nic co by mu vadilo. Konzultoval jsem toto se švagrem, který takového hada má již cca 15let, říkal, ať ho zkusím dát do vlažné vody a dopřát mu koupel. Co vy na tuto variantu? Mám ještě Agamy, pročítám forum, ale je tam cca 57 stran, vím, že někteří psali, že pokud Agamy dají do vody (teď samozřejmě neberu, jestli je to pro ně vhodné či nikoliv), tak se tam hned vykálí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 10:23 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Pogona
No já spíš myslel, jestli ty exkrementy vůbec našel... Tedy alespoň na novinách se hledají snáze :-)

Když už se chystáš dělat změnu substrátu, tak bych možná hada na pár týdnů podložil novinami - pro lepší pozorování hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 02:58 atola
Ahoj, používám lignocel (omluvte mě, jestli jsem to zkomolil), toto je pro mě nové. Při pročítání mnoho knih a různých diskuzi jsem narazil na tento substrát, kde říkají že je vhodný, že musí být vlhký a ne zas na tolik, aby byl moc mokrý. Nicméně, raději budu přecházet na jedlové štěpky, které jsou větší a tím se vyvaruji toho, aby při krmení se hadovi nedostalo do úst. Je pravda, že mám v teráriu velké ploché kameny a toto je spíš jako spárovací hmota. Jakmile dorazíme domů, chystám se terárium nafotit a dát si ho tady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 22:02 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: VaJzi
Podklad s tím nebude souviset, nicméně dobrý postřeh.... spíš bych dotaz poupravil na : " Jaké má had chovné podmínky? ". Z toho se můžeme pokusit vycházet.....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 21:13 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: atola
Jaký používáš podklad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 19:55 atola
Díky za zájem. No nedostává, jsou to laboratorní a běžně velké. 5-6cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 17:20 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: atola
A nedostává příliš malé myšky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 13:11 atola – hroznýš královský - nekadí
Ahoj, chci se zeptat, 20.4.2014 jsme na OV burze od poláka koupili hroznýše královského. K dnesnimu dni snědl asi 6 myší, chuť má dobrou, ale zatím ani jednou se nevykadil. Je toto normální? Je v teráriu 180x65x65cm, vybaven jednou žárovkou na ohřev a topným kamenem, kde ještě neodpočíval ani jednou. Má tam pár větví, kde tráví veškerý svůj čas. Teplota přes den kolem 30st. A v noci pokojová teplota. Jeho délka je 70cm. Pokud ho vytáhneme ven, tak je bez problémů, přítulný, kůže taky pořádku. Máme si z toho dělat těžkou hlavu a raději navštívit veterináře? Díky za každou radu.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 119x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1200-hroznys-kralovsky-nekadi