Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Rozmnožování vodních želv

 

NápovědaFórum » Želvy » Rozmnožování 

+ přidat příspěvek
Rozmnožování vodních želv
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2016 01:38 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Maťo
Počkat - 4 měsíce, to je velikostí zverimexové nejmenší mimino, 3-4 cm v karapaxu! I při nutriční hodnotě krmení jak z Dachau by měla mít ve třech letech aspoň přes deset... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2016 01:21 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Maťo
Tak v šesti letech by měla být samička pohlavně dospělá. Někteří samečci možná už ve čtyřech. Jenže holky v tu dobu ještě nejsou plně dorostlé a styku se samci se raději vyhnou, a o nadržené nedorostlé puberťáky nemají prozměnu zkušené samice ani nejnepatrnější zájem.
Když se libovolná (socializovaná!) želva r. Trachemys (apod.) začne pářit dejme tomu v osmi, je to akorát ;-)

Jinak jak napsal kolega Hunter - víc než na věku záleží na aktuálním vzrůstu jedince ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 21:04 Maťo Re: Maťo
Ale moja nerastie má 3 roky a je taka veľká ak ked mala 4 mesiace :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 14:50 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Maťo
Skôr to závisí od váhy jednotlivých jedincov... záleží od toho či zimuješ... nezimujúce kusy mozo aj od 5 rokov cca.. a zimovanie je dobre prave na to aby mali k tomu aj viac chuti :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 14:24 Maťo – rozmnožovanie
Prosím,Vás od akého veku sa rozmnožujú korytnačky Trachemys scripta elegans?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 21:46 Muž VVV [21] - ŽelvyRe: Hunter
Pár horších fotek je v prezentaci, další dodám hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 20:15 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: VVV
podľa mňa to prežije :) určite nafoť, veľmi ti závidím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 17:13 Muž VVV [21] - Želvy – klapavky
Vylíhlo se mi klapavčí mládě (neočekávaně brzy) a já neměl odstátou vodu, tak jsem mu dal 1 cm kojenecké balené odpovídající teploty, je to v pohodě? Nerad bych to zkazil :) Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.10.2014 19:27 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: kate.
Ja by som počkal kým sa vstrebe vačok, a potom to vody s primeranou hladinou a predmetmi na ktoré môžu vyliezť, teplotu 28 stupňov a akvárko by si mohla z časti zakryť nech tam majú aj vzduch teplý. Kŕmiť prevažne živočíšnou stravou - hmyz, rybky, maso a pridávať vápnik :) Nie zbytočné by bolo aj UVB :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 18:40 kate. – líhnoucí se mláďata
Fotka k příspěvku Ahoj, prosim o radu. Klubou se mi na svet nadherky, ma nekdo zkusenosti s odchovem?
Na webu se to docela lisi, nekdo rika dat mrnata rovnou do vody, nekdo rika nechat na vlhkym hadru at si vstrebaji vlhkost. Plus jaka teplota vody? A krmit stejnym co dospelce jen umerne velikosti a pridany vitaminy nebo davat neco uplne jinyho?
Jak na ne? Vacek jeste neni zcela vstrebany..
Diky za rady...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.10.2014 14:45 elegans1 Re: VVV
Když se ti vejce vyvíjejí,tak do toho nehrabej a nech to,jak to máš teď.Celkem logické,ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 08:55 Muž VVV [21] - Želvy – Inkubátor
22.9. mi klapavky nakladly vajíčka, už jsem se tu radil, ale teď jsem viděl, že všichni mají v inkubátorech vajíčka v otevřených krabičkách. Já jsem ho dělal podle stránek o klapavkách (akvárko s trochou vody a topítkem)a vajíčka jsem dovnitř umístil ve svačinové krabičce naplněné vlhkým vermikulitem zavřené víčkem. Z jedné strany je podložená kamenem, aby na vajíčka nepršelo. Podle včerejší kontroly se vajíčka vyvýjejí. Mám ještě z krabičky sundat víko a naklopit poklop nad akvárkem (udělat to tak, jak to praktikujete)? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2014 06:54 Muž VVV [21] - ŽelvyRe: fajfmen
díky - vyřešeno
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2014 22:25 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: VVV
Můj inkubátor je obyčejné čtyřiceticentimetrové akvárko s pár centimetry vody a akvarijním topným tělískem. Do něj jsou položena pidiakviška - fotonádržky na betty bojovnice, ve kterých je substrát a vejce.
Hlavní akvárko má strop přizvednutý do strany káblíkem od tělíska, malé nárdržky s vejci kousíčky korku vyřezanými ze špuntu od vína a sklonem na opačnou stranu. Stačí to aby na vajíčka "nepršelo", což by pro ně skutečně mohlo mít fatální následky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 21:56 Muž VVV [21] - ŽelvyRe: fajfmen
Díky, a ten dotaz na naklonění víčka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.09.2014 21:20 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: VVV
V přírodě je maminka vyklade do díry halabala - jak tam jedno každé upadne a případně skutálí z hromady, tak se bude inkubovat, životaschopné silné embryo už si s tím poradí ;-). Podstatné je nezměnit pozici vajíčka od cca 24 hodin po vykladení výš. Do té doby to ale jde a můžeš si je v inkubátoru naštelovat podle potřeby, tím míním - po vyjmutí z kladiště je uložit do ideální pozice (aniž by ses musel zabývat jejich předchozí polohou), pak už jimi ale nehýbej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 20:24 Muž VVV [21] - Želvy – Naklonění inkubační nádoby
Mám dotaz: v inkubátoru mám krabičku s vermikulitem smíchaným s vodou a v něm zahráblá vajíčka, řešíte nějak naklonění víčka, aby na vajíčka nekapalo, nebo je to jedno? Teď na ně vlastně ani nekape, proto že jsou zahrabaná úplně, ale kdyby nebyla, vadilo by to? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2014 22:47 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: D@n!€L
Bohatě to stačí, vlastně to máš na středních hodnotách přijatelného tepelného rozpětí. Případné drobné kolísání +- 1 °C nevadí ničemu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.08.2014 20:57 Muž D@n!€L [3] - ŽelvyRe: Hunter
no ve vodě je topítko nastavené na 30 a akvárko je zakrytý sklem .. teplota se tam drží cca těch 28, tak jsem polystyrén vynechal, ale pokud by byl třeba, určitě přidám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.08.2014 19:52 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: D@n!€L
Máš to v pohodě. V takovémhle inkubátoru v pohodě odchováš i mnohem menší "drsňáky" než (předpokládané) trachemysky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.08.2014 17:50 Muž Hunter [100] - Želvy
Zdar, aj ja mám teraz vajíčka, tak ja to mám ešte vylepšené tak že akvárko je obložené polystyrenom :) aby sa až tak nestrácalo teplo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 00:56 Muž D@n!€L [3] - Želvy – Rozmnožování vodních želv
Fotka k příspěvku Ahoj
Jelikož mi poprvé vodní želvy začaly klást vajíčka, tak bych potřeboval od někoho zkušenějšího trochu pomoct. V prvé řadě bych se asi zeptal, jestli je vůbec možné želvy v našich podmínkách odchovat (četl jsem, že většina je z dovozu, protože se odchov moc nedaří). Pak co se týče mého pokusu o inkubátor - jak byste ho upravili nebo vylepšili? Je dělaný podle návodů z knížek a internetu, tak snad k něčemu bude. Na fotce je lampička rozsvícená, protože v akváriu nebylo ještě dostatečně teplo, teď teplotu udržuju topítkem na cca 27 stupňu (vyčteno na internetu) .. želva mi snáší vajíčka v intervalu po cca 5 dnech a dřív jsem se bohužel k internetu nedostal :-O Tak vám budu moc vděčný za jakoukoliv radu :-)
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Želvy • Zobrazeno 222x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1223-rozmnozovani-vodnich-zelv