Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Jeskyně pro Agamu

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Jeskyně pro Agamu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2014 22:56 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Flutter
Čili super palec . Pokud je tam ještěrka spokojená, není dál co řešit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2014 14:26 Muž Flutter [27] Re: fajfmen
Během orientačního skládání kořenů a kamenů před modelováním pozadí se mi podařilo kořeny, které původně měly být rozprostřené po teráriu, naskládat do tak obskurní struktury, že v ní bude úkrytů požehnaně. Takže jsem žadný úkryt v pozadí ve finále ani neřešil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2014 23:26 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Flutter
Jednoduché řešení - nakvartýruj k ní větve, kůru a kdekterý další bordel - a pak koukej co si vybírá ;-) . Jí oblíbené kusy ponechej, zbytečnosti vyhoď... no a máš to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2014 21:33 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Flutter
Každé vyhovuje něco jiného, některá se ráda natáhne, jiná schoulí do klubíčka. Nicméně se přizpůsobí úkrytu, který jí poskytneš a zvykne si ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 13:29 Muž Flutter [27] Re: karkra72
Ahoj, schovávají se vousatky raději natažené, nebo "stočené"? Taky bych rád do pozadí zakomponoval alespoň nějaký úkryt a váhám mezi užším hlubším, kde se víc schová, ale nevejde se tam natažená, a delším mělkým (ve formě nízkého převisu), kam se vejde natažená a takový úkryt se bude snáz čistit. Pokud je agamy vyloženě nezbožňují, tak bych se rád vyhnul různým dutým kmenům a dalším "volně stojícím" úkrytům.

Asi jsem z těch, co chtějí plnohodnotný návod, ale radši se desetkrát blbě zeptám, než pak muset bourat a předělávat hotové pozadí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2014 09:15 Muž karkra72 [2] - Agama vousatáRe: TheMikke
Ahoj. A nějaké fotky průběhu tvé práce budou, nebo si máme počkataž na konečnou verzi?
Hezký den ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.08.2014 22:38 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: TheMikke
Být víc lidí jako jsi Ty, co dokáží samostatně myslet, v diskusích si jen ověřit své logické závěry a třeba se i lehce inspirovat nějakou tou dobře vykoumanou věcí, to by bylo fajn.
Většina chce ale bohužel plnohodnotný návod na všechno teď hned, nejlíp ve třech kopiích a předevčírem bylo pozdě. Ach jo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2014 19:35 TheMikke
Dík, já použil ten selský rozum a než se mi dostavilo odpovědi od vás, tak jsem sám něco pořídil, chtěl jsem se jen ujistit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2014 21:52 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: karkra72
Nedávej jim ale korkový kmínek - údery do něj strašně rezonují. Náš Rudolf brzy zjistil že se na tu věc dá účině bubnovat... a já se od té chvíle po noční pořádně nevyspal. Hlavně v době říje do toho mydlil pacičkami od rána do večera :-D . Pak jsem mu tu hračku sebral a nahradil u nás běžným dubem podobných rozměrů a tvaru (našel jsem v lesním polomu po dost prudké bouřce), no a od té chvíle pohoda :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2014 04:56 Muž karkra72 [2] - Agama vousatá – Ahoj.
Mohu jen souhlasit, i člověk občas potřebuje své klidné místo kde je sám. Naše agamky se schovávají pod kůru a nebo se zahrabávají pod kameny. Už přemýšlím, do budoucna, nad trochu větším kusem kůry, nebo půlky dutého kmenu, na jejich schovku až budou větší. ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.08.2014 19:54 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: TheMikke
Mnooo, technicky vzato... všechny odpovědi na tyto konkrétní dotazy (a ještě mnohem víc) máš zde ve všech agamích prezentacích a přehršli vláken na téma vousatka už vlastně zodpovězené ;-) . Plus selský rozum - každé zvíře chce mít možnost schovat se, každé se opravdu schová jen v úkrytu kam se pohodlně vejde celé... Čili asi tak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2014 11:59 TheMikke – Jeskyně pro Agamu
Čau! Mám hned dva dotazy.

1. vytvářím si terárko ze smrkového dřeva pro agamu (80d x 40š x 70v) se zadní stěnou z polystyrenu a montážní pěny a zvažuji zda je vhodné vytvořit i nějakou jeskyni (připadně jak velkou pro jednu agamu).

2. je vhodné udělat na jedné straně menší větrání a na druhé straně vsadit do dřeva větší větrací mřížku a vytvořit tak chladné a výhřevné místo? Na té straně s menší mřížkou by byla kombinace 26-ti wattové Repti Glo 10 a 50-ti wattové bodovky, přes celou délku pak bude 1 či 2 (uvidím jak moc světla tam bude) zářivkové těleso se zářivkou 965.

Předem dík za odpovědi! palec

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 238x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1225-jeskyne-pro-agamu