Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

pojmenování

 

NápovědaFórum » Ještěři » Identifikace 

+ přidat příspěvek
pojmenování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2014 22:29 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: spajk17
Spajku, pro mě za mě jí říkej třeba Maruš.
Vážně není důležité co si vycucáme z palce my zde na webu, ale co to řekne Tobě a Tvé rodině ;-)
Jedna má želva se jmenuje Mája - daná kombinace hlásek je někde na horní hranici jejích sluchových možností, více méně ji neregistruje. Kdybych tuto samici pojmenoval třeba Hugo, teoreticky by se na to mohla naučit protože o tenhle kousek nižší tóny už vnímá... Daleko praktičtějším pojmenováním by pro ni ale bylo např. několikeré (vždy stejné) dupnutí do prkenné podlahy - kód - určitá vjemová kombinace oznamující zvířeti že se má na něco zaměřit a je to určeno výhradně jemu ;-)
Verbální "lidské" jméno je jen na Tobě, podstatné je hlavně pro lidi - rychlá orientace při sděleních o tom či onom jedinci, lepší než sáhodlouhý popis konkrétního tvora, chováš-li jich větší skupinu (pojmenování samozřejmě zvířátku dodá i status "člena rodiny" a bez ohledu na to zda na ně slyší či ne, upevní vstah chovatele k němu - to je i důvod proč musíš vymyslet to správné jméno sám a nikdo Ti do toho nemá co mluvit).
Pokud na kamarádění se bude mít zvíře taky zájem, nějakou cestičku už si pak vytvoří samo... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 09:36 Muž spajk17 [3] - gekončík noční
Fotka k příspěvku nějaké jmeno? je to holka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 20:04 Muž Felix [752] - Ještěři – Re: Pogona
Ony ty mršky ale na jméno slyší až moc dobře, když se jim chce, anebo mají jiný dobrý důvod... Kdybys třeba jen zažil naše kocoury... hmm :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 22:17 Žena poklad [8] - Hadi
To my máme zvířátka pojmenovaná i v Obchůdku. Agama vousatá-Princezna, agamy kočičinské-Žabičky, každá krajta je Matylda, chameleon-Hugo, želva-Karolína, fretky postupně-Lojzík, Pepina, Bertík, morče-Kuba. Křečci, myšky a potkani jsou bezejmenní. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 21:59 Žena Verčák [112] - Ještěři
no, bojím se že ty moje dvě agamky se budou jmenovat Ta vlevo a Ta vpravo (nejlíp nastřídačku) protože já nic jiného než obludka a E.T nevymyslím :-D taky to ale neznamená že bych je neměla mít ráda.. no ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 20:16 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: fajfmen
Ale my k určitým zvířátům ( zejména těm co s námi bydlí a k opicím ) vztah vážně máme, jen prostě nevidím důvod, proč by se želva nemohla jmenovat Želva,.... samozřejmě některá ze zvířátek jména mají ( Laura, Káťa, Bublina,... ) ale některá je mají podle svého názvu,....to však neznamená, že k nim vztah nemáme,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 19:14 Žena Verčák [112] - Ještěři
my máme kocoura co se jmenuje Kocour a to jenom proto že nikdo jiný krom mě mu nechtěl říkat E.T potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 23:14 Muž Felix [752] - Ještěři
No, sice mám taky na jména ohromný talent, takže jsem třeba potkanici "geniálně" pojmenoval Myš :-D , ale myslím si, že u zvířátka ke kterému má člověk vztah (obzvlášť chová-li jen jedno nebo dvě) je to rozhodně dobré. I když na ně ono samo třeba "slyšet" ani nebude, "uslyší" na to jistě ostatní lidé v rodině :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 20:59 R Muž Pogona [762] - Ještěři
U nás zvěř pojmenovává výhradně dcera. Já želvě říkám "Želva", chameleonovi "Chamík",opicím "Opice"...moc to neřeším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 19:46 Miky53(Czesnek)
moment:schéma:-ů§¨.ú), :-P ¨.),ů§.ů§..§¨¨§-¨ůú§¨-,§.§¨ů coze §ú,.ůú,ů¨.úů,¨úů. hop -tot se mi přehnalo hlavou (tento jednoduchý vzorec)a v tu chvíli mě napadlo toto Kecka a Pecka tak se mé gekončice budou jmenovat děkuji všem za rady : )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 19:35 Miky53(Czesnek) – pojmenování
Chtěl bych se zeptat jaký je váš názor na pojmenovávání terarijních zvířat :-) můj názor je že každý domácí mazlíček musí být pojmenovaný a když už jsme u toho pomožte mi vymyslet jak mám pojmenovat 2 samičky gekončíka nočního :)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 883x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/123-pojmenovani