Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Gekončík noční - nateklé oko

 

NápovědaFórum » Ještěři » Nemoci 

+ přidat příspěvek
Gekončík noční - nateklé oko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2014 20:57 Honza Re: Pogona
Literatura je abeceda teraristy - Gekončík Noční a napsal ji Jaroslav Forejt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.08.2014 22:34 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Honza
Honza napsal: Díky, asi to bylo tím. Se svlekem jsem jí musel pomoct a když jsem jí odstranil i kůži z hlavy, oči se jí krásně otevřeli. Ale když jsem jí se svlekem pomáhal (a to jsem se snažil být co nejšetrnější) byla hrozně agresivní a dvakrát mě kousla (a pokadila), tak jsem toho radši nechal, takže nemá svlečený nohy a kus ocasu a navíc pořád nežere. Předem díky za radu.

Jednoho našeho gekončíka, dnes asi čtyřletého, jsem už od miminka svlékal za pomoci vlhké houbičky a pinzety. Kamarád mi tenkrát dal jako dárek pro naši maličkou pár mrňousků ze svého odchovu a zrovna tohle mláďátko bylo od počátku problematické - ač vždy pohotově sežralo nejvíc cvrčků, je to fakt nejlepší lovec ze všech, nedokázalo se samo svléct. Protože je nejochočenější a naše malá ho miluje, pokaždé mu při tom pomáhám. Jako dospělec je ovšem o polovinu menší než jeho sourozenci a vyjma bambulatého ocásku i vyzáblý jak reklama na Dachau! Neudělá se s tím nic. V tom zvířátku je zkrátka něco geneticky špatně a v přírodě by samovolně umřelo.
Je-li to Tvůj jediný mazlík gekonek, potom chápu že jej chceš udržet. Rozhodně ho ale nenech rozmnožovat, nejspíš bys jen pohřbil fůru mrzáčků a kdo ví zda by to nezabilo i jeho nebo ji... Nejlepší (i pro daný druh) je přidržet se Darwinova sýta a chovat jen ty nejzdatnější jedince ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 05:06 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Honza
No právě " odborná literatura" typu : " Bydlí s námi...." za 59Kč, není-liž pravda?

Jinak rosit aspoň denně na noc a v období svleku klidně 5krát přes den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2014 21:22 Honza Re: Pogona
To že se má pomáhat se svlekem jsem se dočetl v odborné literatuře a co se týče podmínek, napadá mě jen vlhkost - jak často a kolik rosíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2014 20:22 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Honza
Pomáhat gekončíkovi se svlekem je blbost, je ve stresu, tak se nediv, že kousala a kálela.
Raději než pomáhat mu se svlekem zjisti proč má špatné svleky ( pokud je má špatné,.. ).
Příčina bude ve špatných chovných podmínkách.

Taky je možné, že zbytečně plašíš a gekončík je v pořádku a svými zásahy mu ublížíš....

Pár dní před a po svleku žrát nebude, to je taky normální...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2014 19:33 Honza Re: Pogona
Díky, asi to bylo tím. Se svlekem jsem jí musel pomoct a když jsem jí odstranil i kůži z hlavy, oči se jí krásně otevřeli. Ale když jsem jí se svlekem pomáhal (a to jsem se snažil být co nejšetrnější) byla hrozně agresivní a dvakrát mě kousla (a pokadila), tak jsem toho radši nechal, takže nemá svlečený nohy a kus ocasu a navíc pořád nežere. Předem díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2014 21:39 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Honza
Je ve svleku, nemohla mu tam zarůst stará nesvlečená kůže? Neznáme konkrétní podmínky chovu, těžko poradit,.... ( mmch. to může být spojeno jen se svlekem, hromada ještěrek v tomhle období přestane žrát ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 14:42 Honza – tečky
Fotka k příspěvku A tady ještě ty tečky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 14:39 Honza – Gekončík noční - nateklé oko
Fotka k příspěvku Dobrý den, včera jsem si všiml že můj gekončík noční má zavřené jedno oko a není vůbec aktivní. Navíc má na sobě takové zvláštní tečky.Nevíte někdo co by to mohlo být?
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 123x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1231-gekoncik-nocni-natekle-oko