Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Můžu vzít gegončíka nočního ven ?

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Můžu vzít gegončíka nočního ven ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.10.2014 20:28 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: elegans1
... přesně jak píšeš, ale i zde jsou výjimky - narvat např. profláklou vousatku do kšírů je až kontraproduktivní zbytečnost, u sebeochočenější čukvaly bych si ale absenci vodítka ani na zahrádce neštrejchnul. Tam jsou nutností. Ne že by se ta zvířátka snažila utéct, to rozhodně ne, instinkt jim ale velí zalézt do první krtčí nory kterou uvidí... a lov je potom odtamtud :-D
Dál mi nezbývá (pro nedostatek osobních přímých poznatků) než spekulovat, jaké by to asi bylo s velkým legem zeleným, co si usmyslel vyšplhat na strom když se jeho majitelé nedívali... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.10.2014 19:49 elegans1 Re: ultrainfernal
Je hromada druhů ještěrů,které se dají přes teplé období chovat venku.Pro takové horské chameleony nic lepšího ani není.Chce to ale adekvátní zařízení,ne běhat s kšírama po place.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2014 19:11 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: ultrainfernal
Myslíš to sice dobře, vždy je ale třeba zohlednit konkrétní druhy. Kategorickým tvrzením vstaženém na celé obrovské skupiny bych se ale osobně raději vyhýbal, obzvlášť nemám-li s nimi osobní zkušenosti - želvy ven ano a ještěry ne? Které konkrétně z těch stovek druhů z nejrozmanitějších prostředí? Mé agamy vousaté (což jsou ještěři, čili jak říkáš - ven rozhodně nelze doporučit) tráví venku na zahradě ve dne v noci celé léto což se jim moc líbí a nemusím je vůbec hlídat ;-)
Kdybych své želvy prozměnu nechal takto volně běhat, byl by to docela risk...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2014 15:43 Žena Nadka [214] Re: Sisi
Za ty palce se omlouvám,zamyslela jsem se,jak ti odpovědět a klikla jsem jinam. stydim To určitě mluvíš o Fajfmenových prezentacích.Jenže ten má chov postavený na úplně jiných podmínkách a hlavně letitých zkušenostech.Ty jako začátečník bys mohla zvířátku jen ublížit.Od Fajfmena se uč rozumět zvířátkům,má pro to velký cit. palec Na to,aby mohli ještěrky ven,musí být opravdu teplo.Nejdřív si musíte na sebe zvyknout. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.10.2014 13:34 Sisi
No me to taky dřív nenapadlo ale pak jsem viděla jednu prezentaci tam psal ze s nimi ven chodí tak jsem jenom chtěla vědět jestli to jde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2014 03:47 ultrainfernal
Ven tak maximálně s želvou, a to jen za teplého počasí a hlídat! Ještěry brát ven, tak to opravdu nelze doporučit no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 23:07 Muž Spanker [0] - Ještěři
V životě mě nenapadlo s tera zvířaty jít ven,aby nechytila nemoci od pejsků a kočiček u nás na sídlišti (kromě slunění).Nejde jen o machrování před druhými????? Možná morčátko by byla nejlepší volba, ale je to je moc obyčejné, že? rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2014 10:32 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Sisi
Ahoj, teď už určitě ven s agamou nechoď!;-)
Jinak v létě není problém. Mrkni na kšírky ke mně nebo Fajfmenovi na fotky. Jsou podomácku dělaný. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 20:13 Sisi
aha děkuji a co agama vousata ta ven muze ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 20:02 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Sisi
Vodítko na malého gekončíka coze navíc je to převážně noční zvíře coze ven určitě nee coze
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 19:37 Sisi – Můžu vzít gegončíka nočního ven ?
Dobrý den chci se zeptat plánují gegončíky noční (později i agamu) tak se chci zeptat jestli by nevadilo ho vzít ven a ještě jestli neexistuje nějaké vodítko na ještěry

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 143x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1247-muzu-vzit-gegoncika-nocniho-ven-