Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

želva vodní

 

NápovědaFórum » Primáti » Chov 

+ přidat příspěvek
želva vodní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2020 19:18 Varanus
Dobrý deň, mal by som otázku, či je možné ako doplnok stravy (konkrétne pre M. reevesii) poskytnúť i kusy uhoriek nakladačiek (samozrejme surových, zo záhrady).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2015 06:15 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: Evva
Kratke prechadzky zaberaju a samicky su odvaznejsie takze ostanem pri tomto. Mlademu tych par hodin parkrat do tyzdna neublizi. Nadrz mu zriadovat nebudem, pretoze na nu uz nemam miesto a darovat mi je luto zvlast ked viem cim sme si presli od kedy ho mame. Stale je na nom vydiet starostlivost predosleho majitela aj ked sa mu pancier pekne zaoblil a zmyzla vacsina deformacie, no uz len predstava zeby skoncil ako predtym ma odradza. Dalsia vec, ze detom prirastli k srdcu vsetky tri a prave Nemo je jediny ktory sa neboji pride ku komukolvek z nas a dobrovolne sa necha pohladkat :-) takze v ziadnom pripade.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 21:32 Evva Re: MomoMMC
Myslela jsem to tak, že třeba bude muset být zvlášť od samic trvale, tak aby měl svojí vlastní nádrž. Nechat ho na suchu není řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 20:05 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: Evva
Nadrz ma zariadenu az az vid prezentacia, problemom je, ze je riadne nadrzany a potrebuje skludnit hormon preto je na nutenych prechadzkach aby si samicky oddychli ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 17:51 Evva Re: MomoMMC
Bez vody si myslím, že budou hodně trpět ledviny, neriskovala bych. Jestli nemáte možnost zařídit normální nádrž, tak ho snad někomu radši darujte..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 07:51 Muž Pasyok [37] Re: MomoMMC
Podľa mňa vydrží bez vody aj celý deň, ale určite jej to neprospieva a bude to aj závislé od konkrétneho jedinca. Jedna tak bude spokojná dlhšiu dobu a druhá môže uhynúť po pár týždňoch. :-) Určiť správnu dobu, ktorá korytnačke neublíži podľa mňa preto určiť nejde, ale som si istý, že dlhodobo pôjde pre korytnačku o dosť veľký diskomfort=potenciálne ohrozenie života. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 06:33 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: Evva
To same zaujima aj mna, pretoze nemam skusenost nechat korku tak dlho vonku. Moja zatial chodi len na kratke cca 3-4 hodinove prechadzky aby skludnila hormon, inak je vo vode. Ak mate niekto pododobne skusenosti ako dlho moze byt korka vonku bez ujmy srm s nimi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 23:07 Žena Nadka [214] Re: Evva
Já jenom píši o své zkušenosti,měli jsme Tuláčka ještě hodně let.Jednu dobu jsem ho měla ve vaně venku.Taky se stalo,že po větším lijáku se z ní dostal ven a ze zahrady dolezl na dvůr.Našla ho naše malamutka a trochu si s ním pohrála,až měl štíplý krunýř na břiše.I to přežil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 22:20 Evva
To myslíte vážně? Fakt nevadí, že vodní želva bude celý den na suchu, lézt po bytě, a do vody se půjde jenom nažrat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 21:24 Žena Nadka [214]
Když byl můj syn školák,přinesl domů malou želvičku vodní.Hned ten den mu utekla z misky,ve které ji měl.14 dní jsme ji hledali po bytě ( v domku ).Už jsem myslela,že ji najdu po čichu.Najednou na mě čučela ve sprcháči.Byla sice obalená prachem,jak vymetala pod skříněmi.I bobek potom udělala,asi se živila pavouky a jiným hmyzem,co našla.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 20:46 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: Hunter
Zrat dostavaju kazdy druhy den vzdy vecer takze o hovienko sa nebojim. Skor mi ide o to aby zbytocne netrpel, aj ked sa mi zda, ze vonku sa mu paci. Stale preskumava byt a aj ked ho synator tyra stale lozi za nim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 17:47 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: MomoMMC
myslím že trikrát za deň by mu malo stačiť, aby sa napil a nejedol ale potom čakaj aj produkt.. teda hovienko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 20:44 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: Hunter
To si mi moc nepomohol. Pristup k vode nemaju z bezpecbostnych dovodov, pretoze maly stale objavuje to by bol permanentne namoceny alebo by to bolo rozliate. Pytal som sa preto aby aby som ho nechal vonku trebarz aj cely den a dal do vody len aby sa napil, nazral...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 20:24 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: MomoMMC
Tak, ak majú prístup k vode a nevyužijú ho, je to na nich, ako dlho budú vonku, ale inak myslím že tak dlho, kým nie sú smädné, alebo im niečo iné mimo vody nevyhovuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 20:44 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta Scripta – Želva mimo akvaria
Ako dlho moze byt korytnacka TSS von z akvaria bez nasledkov? Niekde som cital ze max 4hodiny ale do istoty sa radsej pytam, lebo uz som videl dospelu mimo cely den a len raz do dna bola vo vode a to ked zrala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 01:16 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Landvir
Proč dávat zrovna tyhle rybičky pryč? Ke spokojenému životu jim stačí i slušně zařízené 50 l pidiakviško... Jedna trachemyska bude v dospělosti potřebovat mnohem víc prostoru, takže kdo ji má a nebydlí zrovna v garsonce, dokáže i čudlám zřídit solidní bydlení - např. na psacím stole v jednom jeho rohu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 15:38 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Indy
Rybky někomu daruj a je po starostech, nic jinýho ti tady neporadíme. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 14:25 Žena Indy [3] Re: Landvir
želva žlutolící ( 8-9cm krunýř) a rybičky dospělé paví očka se stejně velkýma ancistrusama
co když nemám prostory na další želvu a akvárko na rybky kdyby bylo nejhůř. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2015 20:58 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Indy
Želvy jsou od nátury plachá zvířata, spíš je vzácnost natrefit na nebojácnou (pokud teda nemáš kajmanku :-D ) a dost dlouho trvá získat si jejich plnou důvěru. Pokud třeba Tvoje želvička žila delší dobu vedle nějaké výrazně průbojnější, mohlo to na ni mít negativní dopad.
Pokud se nějaká leká i vlastního stínu, dost pomáhá vytvořit jí prostředí kde se bude cítit neustále a ze všech stran schovaná, utajená až neviditelná. Soužití s (pokud možno menším) nekonfliktním odvážným jedincem který se stane jakýmsi tahounem by ji taky mohlo "rozsvítit" a odstresovat - mě to takhle vyšlo přidáním mladší TSS Máji k TSE Emily. Musíš ale vychytat ty správné kompatibilní povahy a to je hodně o šťastné náhodě... a trpělivosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 19:34 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Indy
Jak velká a jaká želva a jak velký rybičky? ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 19:05 Žena Indy [3] – želva a ribičky
Je možný aby se želva bála pavích oček a ancistrusů se šneky? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 18:49 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: VVV
S tym parenim ma to napadlo tiez lebo sa o to snazi uz dlho, ale uz zachadza pridaleko. Nemam ho kam inam premiestnit, ale teraz ma povinne prechadzky po byte aby ho to blbnutie preslo. Uz ked sa usalasi pred akvarkom a cumi na samice ako si v nom plavu tak ho dam dnu ale to je tak po dvoch hodinkach. Kazdopadne dufam, ze ho to cim skor prejde lebo pojde na samotku do mini akvarka bez topenia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2015 08:25 Muž VVV [21] - ŽelvyRe: MomoMMC
Ahoj, podle mě se je snaží prostě přimět k páření, můj samec teď samice taky proháněl. Pokud to ale samice začne výrazněji obtěžovat a jestli je opravdu kouše, měl bys ho asi na chvíli izolovat. Já jsem to se svým musel udělat taky, protože jedna samice se už bála z ostrůvku do vody, prostě jsem do velké nádrže dal jedno menší akvárko s vodou (tím se pěkně řeší topení) a do akvárka jsem na pár dní přemístil samce, kterého vždy na chvíli pustím proplavat do velkého. Samice se okamžitě vrátila do vody. Navíc si myslim, že samec tím na chvíli ztratí „výhodu domácího prostředí“ a samice můžou získat převahu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 17:26 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta Scripta – Zelvak utoci na zelvi
Ahojte, mam dost vazny problem s mojim samcom, krizencom TSS a TST, ktory posledne tri dni utoci na obe samicky (aspon ja to za utok povazujem). Zakrada sa za samickami a kuse ich do noh a to nie len vo vode, ale dnes zakusol do samicky uz aj na ostrovceku ked sa vyhrievali. Samicky su potom stresovane, schovavaju sa a ked sa k nim priblizi tak stiahnu zadne nohy a schovavaju sa. Poradte co s tym robit a ako toho ulicnika uzemnit alebo ci sa nejedna o nejaky prejav, ktory si ja zle vysvetlujem. Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 00:45 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Luke
Je hic. Mě teď trachemysky taky nežerou a místo placatění v akvaterku se chodí zašívat do koupelny nebo předsíně na dlažbu od rána do večera...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 19:29 Luke – Už přes týden vůbec nejí
Zdravím,
moje želva (myslím že wilsonka) už přes týden vůbec nechce jíst. Krmíme ji vždy v umyvadle aby se nešpinila voda. Je asi 5 let stará, má v želváriu filtr a topítko, občas dáváme na slunce svítíme lampičkou. Krmíme ji mrtvýma rybičkama z výlovu rybníku. Normálně jedl cca co 2,3 dny. Poměrně dost utlumil aktivitu, zůstává většinou ve vodě a je zalezlý v krunýři. Nějaký nápad co by to mohlo být? Třeba jestli to je tím horkem nebo tak.

Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2014 02:11 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: fajfmen
Treba si nejaké mimčo odchovať a potom uvidíme ako má vyzerať správna trachemyska :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2014 22:17 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Hunter
No možná i jo, spíš to ale bude individuální, jedinec od jedince odlišné. Jak se třeba Máje povedlo na jaře při zahrabávání propíchat skoro všechna svá vajíčka drápky, krapet jsem jí je na zadních packách sestřihl - a dneska je má zase dvakrát delší než o kus větší Emily které jsem na ně nemusel sáhnout za celá ta leta co ji máme.
Dlouhodobě mám ale k dispozici jen srovnání několika málo zvířat stejného druhu chovaných ve stejných podmínkách, navíc jen Vilíka mám od mimina, zatímco ostatní scripty se ke mě dostaly až jako dospělé anebo dospívající poté co je někdo vyhodil (viz. těžce podvyživená Mája s gumovitým krunýřem kterým hýbali mezi štítky červi a z plastronu jsem jí musel nožem vyškrábat nekrotizovanou okostici s konzistencí taveného sýru z plochy tak 8x5 cm - desinfikování rány peroxidem přestalo pěnit až po nejmíň šestém zalití... a dobrého půl roku jsem ani nevěřil že přežije). Nevím čím si prošly než se ke mě dostaly, jak byly živeny a co dalšího je ovlivnilo...
Podle mizivého vzorku zrasovaného diletanty v nejútlejším mládí si fakt netroufnu vynášet posudky o normalitě zdravé populace (on i ten Vilík byl ve zveráči skoro rok, než mě malá zlomila na jeho koupi - a přirostl tam s bídou o půl centimetru...)
Já vlastně ani netuším jak vypadá dokonale zdravá a od mimina dobře opečovaná trachemyska, cokoli co hodím do placu proto bude vždy jen o těch několika jedincích co mi někdo někdy dotáhl (styl "tahali jsme z rybníka kapra a v podběráku byla pod ním želva").
Asi by v tom směru bylo nejlepší pozeptat se na webovkách SKUTEČNÝCH želvičkářů, třeba spolku jehož předsedou je pan Jiří Zych :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 12:13 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: fajfmen
No, myslíš že to súvisí nejak s pohlavím ? Inak nechápem, jedine žeby to ten môj mal tak poškodené že mu už nikdy nenarastú a ak to je obrazom jeho "sily" tak možno preto nemá zatiaľ veľmi záujem o samice, teda nikdy som nepozoroval nejakú jeho snahu ... Preto mám teraz ešte jedného, síce je to Chrysemys picta belii, má nejakých 13 cm a vyzerá tak na 4 - 5 rokov, ale možno na "uspokojenie :-D " samičiek bude stačiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 22:53 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Hunter
No tak něco podobného co Ty zmiňuješ - mladého Vilíka znáš z mé prezentace už několik let od doby kdy byl miminko. Podle fotek se to dá i snadno dohledat a porovnat - všechny přední drápy mu vesele rostou, jen ten utržený se zasekl na třech čtyřech milimetrech délky a už dva roky vypadá jak malý hranatý kolíček...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 02:27 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: fajfmen
no to s tým odtrhnutím pazúra poznám, ale stalo sa že si už aj odkúsli omylom pri kŕmení... avšak po pár mesiacoch dorástli, je pravda že to len samiciam, samec ich mal úplne vyhnité a po cca 2 rokoch mu narástli len také "divné" krátke pazúre...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 23:32 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Leli
Zastřižení drápků je sice možné u suchozemské želvy kterou někdo dlouhodobě držel v nevhodných podmínkách kde si je nemohly obrušovat pohybem, u želvy vodní (nebo vodněj :-D ) bych se tomu ale vyhnul jak čert kříži! Např. dospělí samečci trachemysek mají na předních packách dlouhatánské drápy jako znak pohlavní dvoutvárnosti... V pohybu na souši jim sice krapet překáží, ve vodě to ale na samičky dělá dojem typu "čím víc dráp, tím víc chlap" - a tím kvalitnější potomstvo ;-)
A bacha! Náš mladý sameček T. scripta si před skoro dvěma roky kdovíjak urval dráp - a ten mu dodnes plně nedorostl! Prostě nestříhej, bez hlubších znalostí tím můžeš víc pokazit než zlepšit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2014 16:10 Žena Leli [1] - ŽelvyRe: Hunter
radši to zkoušet nebudu nebo mě sežere smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2014 14:09 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Leli
:-D :-D tak možno trocha zapilníkovať môžeš, ale určite by som to nestrihal ... najlepšie je prirodzené obrusovanie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2014 12:35 Žena Leli [1] - ŽelvyRe: Hunter
želva nádherná, myslím si že je to samice, fajn zkusím drsný povrch. A nebo jí půjčím můj pilník na nehty :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2014 13:29 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Leli
no vodným sa nestrihajú ... tak ju pusť na nejaký drsný povrch, beton, ale nie niekde kde je prievan .. ono druhá vec je že to je možno samec a tie majú prirodzene dlhé pazúre. Teda druh si neuviedla tak len hádam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 13:20 Žena Leli [1] - Želvy – Drápy
dobrý den, mám dotázek jaký máte nazor na stříhání drápů ??? přemýšlím že ta moje potvoruša by je potřebovala trochu zastřihnout. Nějak si je přestala obrušovat a ted jí to trochu zavazí , když se zatáhne tak se zadrávají o krunýř. nemám moc chutí jí to stříhat ale radeji bych aby si to nějak obrousila sama...nejake nápady ???? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2014 20:27 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Sisi
Pro vodní želvičky existuje základní propočet MINIMÁLNÍCH parametrů nádrže (nepočítám v to břeh!) pro JEDNO zvíře - pětinásobek délky krunýře je délka, šířka téhož trojnásobek a výšku vodního sloupce určíš tím, že se želva na dně postaví na zadní a dosáhne čumákem k hladině.
To u nejčastěji chovaných želv (ta hezoučká zelenkavá mrňavá miminka velikosti kovové dvacky za necelá tři kila v každém zverimexu) rodu Trachemys znamená - kvalitně živená samice ve věku 6 let bude v karapaxu (hřbetní pancíř) měřit mezi 20-30 cm, počítejme tedy průměr jako 25 cm:
Délka - 125 cm
Šířka - 75 cm
Výška - cca 45 cm
Když nebudu pintlich detailista, dá to zhruba 200-300 litrů na jediné zvíře (a protože jsou všechny tyto druhy ze zhruba 70% masožravé s docela rychlým metabolismem, tak i příšerně tentící a svinící své životní prostředí - bez výkonného externího filtru za pár tisíc se to neobejde, pokud nechceš každý den běhat s mnoha kýbli vody - sebelepší vnitřní filtr se moc nechytá a želvuši jej jsou schopny rozebrat na komponenty během jediného dne), s každým dalším zvířetem je nutno přidat alespoň 20-30% prostoru. Technicky se ani mrňavé klapavky (okolo 10 cm karapaxu v dospělosti) do čísel zadaných Tvou kamarádkou nevejdou. V zájmu těch zvířat - pokus se jí to nějak vymluvit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2014 12:00 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Sisi
Pokud je to tak, pak chudáci zvířata. Majitelce všechna hned zabavit a nakopat jí ( ale pořádně ) do patřičných míst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 10:30 Sisi
Děkuji za příspěvky , tak trochu jsem si myslela že to nebude vhodné ale radši jsem se ujistila.a ona hlavně ty chameleony měla v tom 45x45x45.Její chameleoni ale umřeli vážně malý(je to hlavně proto že má hrozně moc zvířátek a nestará se o ně ale potom co ji umřeli chameleoni říkala že to terárium nechce prodat a tak že do něj dá vodní želvičku .A ještě jednou děkuji snad se mi podaří ji přesvědčit aby si ji bud nekupovala nebo ať koupi větší terárko ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2014 22:23 Žena Nadka [214] Re: Sisi
Tam se možná vejdou miminka želví,hned,jak se koupí.Ale uvědomuješ si,že vyrostou-kam je potom dá.To nezůstanou takoví mrňousci,jaké mají ve zverimexu.Sameček má kolem 15 cm a samička i přes 20 cm.Potom nastanou problémy,kam s nimi.Takové malé terárko je podle mne nevhodné. ;-) A umíš si představit 7 želv pohromadě,to už by musel být bazének.Nehledě k tomu,že taková želva mívá vodu rychle znečistěnou výkaly a při sedmi,to už si ani neumím představit.I když to nevypadá,ale vodní želvičky jsou docela náročné na čas.Aby z nich byla krásná zdravá zvířátka,musíš se jim věnovat.Tak jako každému živému tvorečkovi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2014 21:58 Muž VVV [21] - ŽelvyRe: Sisi
ne Obávám se, že ne, ani náhodou.Tohle terárium není, co já vím, vhodné ani pro chameleona (pravděpodobně jemenského) a už vůbec ne pro vodní želvu, natož pro sedm ne Asi by se dalo použít jako dočasná ubikace pro pár mláďat vodní želvy (předpokládám že máš na mysli želvy nádherné), ale opravdu jen velmi dočasná. Musíš si uvědomit, že taková želva malá čtyřcentimetrová želvička nádherná může v dospělosti měřit i 20 - 30 cm a to by se potom v terárku ani neotočila. Navíc se vodní želvy mezi sebou nemusí snášet, nemají-li dostatek prostoru, takže pořizovat jich tolik je podle mě dost nevhodné, pokud jim nehodlá postavit zahradní jezírko nebo obří nádrž přes půl pokoje. Dalším problémem při ubytovávání mláďat v tomto miniteráriu je, že se do něj dá napustit max 10 cm vody a zbytek je kvůli dvířkům a větrání nevyužitelný a to je u želv nádherných škoda, protože rády a dobře plavou. Jsem taky jenom začátečník, ale pokud ti můžu poradit, ať si buď nekupuje žádné želvy, nebo si koupí menší druh a pořídí pořádnou nádrž, další možností je zatím chovat želví mláďata v malé nádrži a až později koupit pořádnou prostornou (nebo vykopat jezírko). Nejlepší by bylo, kdyby si přečetla nějakou knihu, nebo dobré stránky. Snad si nechá poradit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2014 20:14 Sisi – želva vodní
Dobrý den moje kamarádka má terárium po chameleonovi a chce do něj koupit želvičku vodní (něco málo o nich vím takže jsem ji trochu poradila) A tak se chci zeptat jen ne jednu věc plánuje jich mít asi 6 nebo 7 a její terárium má rozměry 45x45x45 myslíte že je to pro ne vhodné?????

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Primáti • Zobrazeno 440x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1256-zelva-vodni