Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Užovka nemá sílu

 

NápovědaFórum » Hadi » Nemoci 

+ přidat příspěvek
Užovka nemá sílu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 10:44 Slintak516 – otázka
Zdravím ,mám doma užovku červebou a dělám jí terárko,musí tam mýt zámek nebo stačí něčím zadělat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2015 18:54 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: elegans1
Vida. Stále je co nového se dozvídat. Já zatím narážel v literatuře i filmových dokumentech (pokud bylo možné vysvětlení daného jevu při ruce) prakticky jen různé kombinace izolace/nepřítomnost predátorů/znečištění...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 06:51 elegans1 Re: fajfmen
Ty albino populace jsou tam známé několik století.Že by to souviselo se znečištěním,je nesmysl.Mimochodem i první albino hroznýš byl odchycený v přírodě už jako dospělý.To samé albino retikulaty,tmavky a další.Všichni byli životní až moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 21:33 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: elegans1
Jasně. Něco ve smyslu toho pomenšího japonského ostrova vyhlášeného jako raritní výskytiště albinotických užovek v asi 99% zastoupení místní populace. Čím to? Jde o největší spadovou oblast průmyslového znečištění široko daleko a zmínění hadi jsou v oblasti vrcholnými predátory ;-) . Žádná konkurence, žádné vnější tlaky vyjma jedů z akrylek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 20:05 elegans1 Re: fajfmen
Ale nejsou.I v přírodě jsou populace hadů,kde převažují albíni a problém žádný nemají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 22:38 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Leon
No takhle těžko říct.. Albiničtí jedinci jsou ale prakticky vzato geneticky poškození, důvod může být i právě v tom...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 21:00 Muž Leon [0] - Hadi – Užovka nemá sílu
Ahoj, mám dotaz. Mám dvě užovky červené. Nevím pohlaví a jedna je albín. Ta klasická červená je posledních několik dní dost aktivní a neustále prolézá celé terárium. Ten albín nemá skoro žádnou sílu. Dost těžko se mu leze, ale na těle nepozoruji žádné změny. Krmím oba stejně a poslední krmaní bylo tak 20 dní zpět. Mám je od narození, takže jim jsou asi tak 3 roky. Netuším co s tím albínem. Můžete mi poradit?
Díky moc

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 87x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1273-uzovka-nema-silu