Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

terárko - osvětlení

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
terárko - osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2015 16:51 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: toxicLilith
Materiál, ze kterého terárko bude je v podstatě fuk. Hlavně musí mít dobré větrání, osvětlení a odpovídající rozměr. Osobně mám nejraději celoskleněná terária, kde je na chované zvíře nejlépe vidět, oproti třeba OSB teráriím, kdy jsi v podstatě odkázaná na to sedět přímo před skleněnými šoupačkami, abys zvíře zahlédla, čili na prd. U skla, můžeš v pohodě pozorovat odkudkoliv ;-)
Rozměr pro korálovku min. 80*40*40,samozřejmě, čím větší, tím lepší. Osvětlení a výhřev hravě zařídí klasická žárovka 40/60W - tak aby pod ní bylo 35 - 50C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2015 12:18 toxicLilith – Terárium pro korálovku sedlatou
Ahojky lidičky. X-)
Kamarád se potřeboval zbavit korálovky sedlaté, má něco kolem dvou let a měří asi 90cm.
Jelikož jsem si hada chtěla už dlouho pořídit, tak jsem si ji od něj koupila a moc bych chtěla, aby se u mě měl Regi dobře.
Potřebovala bych poradit s teráriem pro něj. Celo-skleněné, dřevo-sklo a nebo dřevěné se skleněnými dvířky?
A také bych potřebovala vědět, jak by pro něj bylo nejlepší, co se rozměrů terárka týká. :)
Moc Vám všem dík za odpovědi, budu se těšit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 19:07 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: morcatko88
Preco chces infraziarovku? Na tvojom mieste radsej kupim klasicku vyhrevnu napr. Basking spot od exo terra ktora je odolna voci vlhku a spliechancom a stavi ti 75W. Tak mas poriesene scasti osvetlenie a vyhrievanie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 00:24 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Číža
No možná jde o rozdíl mezi mým letitým chovem čukval žijících pospolitě s vousáči, co prskaly z nosů soli na velkou vzdálenost prakticky denně. Žárovky to schytávaly ve velkém a pak samozřejmě rupaly. Halogenky co dva týdny a se střepy všude okolo, bodovky tak jednou za měsíc s tím, že jenom vyhořelo vlákno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 15:05 Muž Číža [4] - JeštěřiRe: fajfmen
Praská?
Používám halogeny cca dva roky a s ničím podobným jsem se nesetkal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.03.2015 20:04 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Číža
Obyčejná bodovka o dejme tomu (dle velikosti a odvětrávání terka) 60 W hned vedle UVčka. Halogenku bych osobně nedoporučil - rádo to po zasvinění praská/exploduje, což se u vousatek stane min. 2x za měsíc a půl, aspoň dle mých zkušeností, s jistotou - a pak vybíráš celé týdny prťavé střípky ze substrátu ;-). Umístění tak 20-30 cm nad pořádným kusem břidlice (rychle se prohřeje a pak funguje jako topný kámen, ještěrka se prohřeje jak shora tak na bříšku perfektně, Ty sám ale ušetříš min. pětikilo za poruchový plastový blbinec - žárovka za cca čtyři pětky a kus šutru zadáčo) hned vedle UVBčka je tak akorát i pro mláďata která se právě vyklubala z vajíček (v životě jsem neměl jediného deformovaného jedince). Desítka od Repti má sice účinnost jen tak do 30-ti cm, bohatě to ale stačí, pokud nemáš zvířátek v terku hromadu, čili se tam každé může válet třeba tři hodiny denně aniž by si zavazela. Odrostlejší je pak samozřejmě dobré vynášet v létě ven na opravdové sluníčko ;-)
Samozřejmě ne každý chovatel má hned u baráku velikou zahradu (potažmo travnatý dvorek se stromy) a ne každé ještěrce se vynášení líbí...
Budeme-li proto řešit výhradně terko dejme tomu 130x50x50 cm, obývané tak třemi dospělými ještěry 1:2, desítka Repti, přírodní šutr a bodovka stačí bohatě X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 14:09 Muž Číža [4] - JeštěřiRe: cmaky
Rychlá rada.. ;-)
Podrobnou zde najdeš všude... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 17:08 cmaky
Nevím teda ale to mi zrovna nepřijde moc jako rada, ale přesto díky aspoň za snahu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   09.03.2015 16:00 Muž Číža [4] - JeštěřiRe: cmaky
zdarek 150W halogen + zářivku na dosvětlení a nemusíš řešit nic...:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 22:45 cmaky – terárko - osvětlení
Ahojky lidi
vím, že téma osvětlení tady probíráte dokola, ale měl bych prosbu jaký typ a co všechno bych potřeboval k agamě vousaté do terárka o rozměrech 100x50x50.
Děkuji moc za odpověď
Reklama

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 193x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1287-terarko-osvetleni