Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Syčí hadi?

 

NápovědaFórum » Hadi » Chov 

+ přidat příspěvek
Syčí hadi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2010 21:17 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: veya007
Nene, to je normální, had teďko nebude moc aktivní, nebude přímat potravu ( ani to nezkoušej, v období svleku hrozí pokousání hada od myši ), za pár dní světlá barva trochu zmizí a poté se had svleče, každopádně mu nabídni misku s vodou a alespoň 2krát denně jej poros rozprašovačem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 21:11 Žena veya007 [0] - Hadi – korálovka mexická - svlek
mám dotaz ohledně svleku, zatím mám 1. hada, korálovku mexickou, které je cca půl roku, koupili jsme ji od chovatele. Potravu přijímá v pohodě, noční teplota těsně pod 20°C přes den 25°C, vypadá to, že se bude svlékat, zakalila se, teď má zakalené už jen oči a moc se nepohybuje, prakticky je stále na jednom místě. jelikož nemám zkušenosti s hady, zajímalo by mě, zda je to normální, procedura svlékání trvající cca týden a ještě není svléknutá. Napadlo mě, zda se třeba nechystá zimovat???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 20:42 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Martin148
Má zkušenost a zkušenost dalších přátel a chovatelů je však taková, že noční pokles teplot je lepší hadům dopřát, zejména pak mláďatům, v přírodě, kde teploty různě klesají a kolísají z mnoha různých faktorů ( oblačnost, déšť, roční období,oblast,... ) nemá had také možnost schoulit se na topný kámen. Některé druhy krajt vyžadují pokles i k 18C, jsou pak "čilejší" v lepší kondici.
Např. u hroznýšů kr. se daří poměrně dobře odchovávát mladé ( momentálně je jedna ze samic také březí ) a noční poklesy v naší MiniZoo jsou okolo 20 - 22C. Pro některé druhy plazů např. želvy je dokonce velmi dobrý venkovní výběh, kdy jdou v létě teploty někam k 15C a ve výběhu tak mohou být i do prvních slabých marzíků a výrazně jim to prospívá. Ale myslím, že je to hodně věc vlastních zkušeností, zvyku a názoru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2010 18:55 Martin148 – Re: Pogona
Dobry den, omlouvam se, ze pisu tak pozde,ale chtel bych reagovat na poznamku ohledne teploty a traveni potravy za snizenych teplot....snad pomuze tvrzeni od daleko zkusenejsiho a vzdelanejsiho pana v oboru herpetologie, pana Ivana Kocourka. Citace z jeho knizky NEJEDOVATI HADI V PRIRODE A TERARIICH :"Hadi si obvykle vyhledaji ukryt ci jine stanoviste s odpovidajici teplotou (v tomto mate pravdu,ale..). Vetsina hadu potrebuje ke straveni koristi teplotu kolem 30°C, kterou musime zajistit na nejteplejsim miste teraria......kamenem, topnou deskou, kabelem, svetlem atd." V tomto tvrzeni me usvedcuje fakt, ze prave ted jeden z mych hroznysu kralovskych po sezrani kralika vlezl na topnou desku a ze zkusenosti vim, ze tam nejaky ten cas pobude.
Preji hezky den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2009 17:30 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Takováto teplota by měsíc, dva nějak výrazně uškodit neměla. Nicméně hadi můžou mít pocit, že se bude zimovat, spomalí se jejich metabolismus, začnou pomaleji růst, možná by mohli mít problémy při svleku, příp. by se do nich mohli pustit paraziti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2009 10:08 Žofka – teplota terária
Co může způsobit trvale nižší teplota v teráriu (17 - 20 stupňů) u hadů. Jaké to může mít následky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 21:36 banshee
no jako ale reakci od sousedu bych slyset asi raci nechtela na tu jeho zvedavost:-Dasi by se dostal i do televiznich novin jak ta pani co vytahla z kose na spinave pradlo uzovku cervenou:-D:-Da jsem rada ze mi neutekl jak sem spala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 08:07 dan999 – ...
je zvědavý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 23:00 banshee
no teplotu uz nastesti mam za sebou ale ted mam problem prestehovala sem si haoduse do pokoje (predtim byl u babi dokud si ho nasi nezamilovali) a mam terko s dvemi odsuvnymy skly a na bocich so umale mezery asik 0,5cm mam tam dany drat od kamene a taky pro vetrani (dalsi mezery mam na strope terka) a proste kdyz se vecer zhasne zarovka tak malej vyliza a lita po terku a hlavne je furt u te ejdne skviry kde je dole ten drat a plazi se po ni a strka tam halvu a tak a ja si byla jista ze to neodsune to kslo jelikoz s tim mam problem sama ale rpedchvili sedim u pcy a najendou enco psaldo na zem a je to muj had nevim jak to provedl tak dlouho do toho staral az to odsunul takze sem vytahla zamek k terku a namontovala ho ale envite proc chce porad utyct kdyz mu ma bejt preci v terku nejlip?myslite ze mu tam treba neco nevyhovuje nebo hce jen na prochazku? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 22:47 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: dan999
musí mít možnost volby teploty, uvidíš že až bude žárovka tak se to zlepší, jen musíš odzkoušet jak silnou žárovku tam necháš (musíš měřit teplotu)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 20:43 dan999 – ...
zitra ji tam dám měřil jsem teploty a vnoci je tam 16stupnů a přes den 18 a na kameni 25 to je málo tak tam dám tu žárovku nad kamen a bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 22:24 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: dan999
Co nejdřív no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 14:35 dan999 – ...
dobře hned jak budu moci tak ji tam dam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 13:39 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: dan999
jasně že žárovku, takle nemá možnost se nahřát, pod žárovkou je teplo a pokuď je moc ohřátej, tak se ochladí někde v rohu terka kde je chladněji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 08:17 dan999 – ...
ja ho mám i s terkam v předsíní je tam asi 22stupnů přes den a v noci tak 18-20 a mam tam topný kámen 15w zpnuty jen přes den má tam světlo z bau zářivka taková mala prodávají se celé takové svetla asi 40 cm dlouhé ale nehřeje to mám mu tam dát obyč žárovku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 22:05 banshee
tak to ja mam jeste prcka ma 54cm a pohoda zachvili je zahratej v rukach ale stavalo s emi ze byl studenej jen dkyz byl v chladne mistnosti a to mi nepomahalo nai vytapeni terka ale ted ho mam v pokojovce a pohoda uplne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 20:58 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: dan999
ty nemáš vyhřívání terárka že ho musíš takle zahřívat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 20:47 dan999 – ...
tak dneska jsem ho na chvili položi na radiator moc se mu tam libilo a když jsem chtel zapnout radio tak jsem ho nechal asi 20vterin bez dozoru tak umyslne sklouzl ocasem a pulkou tela za radiator ja myslel že me klepne pepka asi hodinu a pul jsem u neho byl a pokoušel jsem se ho tam ocad dotat tak jsem vypnul topeni než to vychladlo to byla strašna doba pak jsem otevřel okno nastavil ventilaror přimo na nej a pak si konečne usmislil že už to nehřeje tak pude dál
tahat jsem za neho moc nechtel (nechtel jsem mít dva jeden mi bohate stači :) smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 22:34 Žena poklad [8] - Hadi
Dá se zahřát i delší. Naši mají: jeden kolem metru a půl a druhý asi dva a půl metru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 18:38 dan999 – ...
muj zhruba 130centimetrovéj a 10cm hrubej se nezahřál zato když jsem vzal do ruky tatkovou korálovku sedlatou tak byla teplá okamžitě
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 21:17 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: poklad
takle to funguje i naší žovkou, když je studená tak se v ruce zahřeje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 21:14 Žena poklad [8] - Hadi – hadi
Naši hadi vždy srovnají jejich teplotu s naší. Musí si tu teplotu odebírat přímo z kůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 19:34 dan999 – ...
ja ho zařival rukama pod dekou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 22:39 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: dan999
on to teplo musí někde načerpat, když neni kde tak bude furt studenej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 21:47 dan999 – ...
ješte pišu k tomu že se had sám nezahřeje vyndal jsem edu z terka a mel ho v rukách byl studenej jak led tak jsem se ho pokoušel zahřat zhruba po hodině jsem to vzdal byl furt studenej :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 21:39 R Muž Pogona [762] - Ještěři
No, to je zapeklitost, poka´d by byla jistota, že není "v tom", pak bych zazimoval, je to lepší organismus se může připravit a současně odpočnout před pářením. jenže pokaď jistota není, pak bych nezimoval, pogonám to nikterak neublíží a Ty budeš mít klidné spaní, pže samička nezemře, a třeba Tě mile překvapí nějaké to vajíčko :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2009 21:26 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Pogona
Dokonale napsáno palec . Když jsem zjistil, že mi obyčejná bodovka za tři pětky perfektně nahradí topný kámen za litr, o dalším vybavení nemluvě, docela jsem si vynadal za tak zbytečnou útratu... :-D
Vzhledem k tomu že máš s vousatkami daleko větší zkušenosti než já, rád bych se Tě na jednu věc vyptal - totiž, Rudolfa navození zimování stymulovalo místo na "šlofíčka" k páření a Agátka se začala "tvářit" tak, že se jí to líbí... Dokonce i Bublina, který by se podle tabulek dokonce ani neměl při teplotě kolo 20% C ani pohybovat (natož žrát - viz. atlas - Sauromalus obesus), vykazuje daleko větší aktivitu než přes léto (a průběžně se pokouší emigrovat z terka a pokousat přitom všechny kočičáky v okolí)... Vyvstává mi tu otázka - přizpůsobení se některých jedinců odlišným životním podmínkám natolik dobře, že se např. výše zmíněný čukvala spokojeně pase a vousatky pokoušejí pářit při pro ně extrémně nízkých teplotách... navzdory všem předpokladům... Je dobrý nápad nechat samičku dále zimovat? Netuším totiž, zda je či není napářená...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 22:05 banshee – Re: Pogona
a s tim tahanim nejde moc o me ale mam ho u svoji babi a ta se do nej zamilovala a furt ho vyndava i kdyz sem ji rekla ze to pro nej neni zdrave a nemel by se vyndavat tak casto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 22:03 banshee – Re: Pogona
Fotka k příspěvku no poridila sem si krajtu kralovskou radila jsem se s ruznymi chovateli a rikali ze to neni narocny had akorad je nekdy problem se zranim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 21:21 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Prezentaci tu sice nemáš, ale předpokládám, že do začátku jsi si pořídila Užovku červenou, příp. nějaký pooddruh korálovky, tito druhy hadů jsou poměrně krotcí a brzy si na "tahání" zvyknou a není to pro ně až takový problém. ;-) Moje 3letá dcera tahá bez problémů i odrostlejší mláďata Hroznýše královského,... :)

A s tím UVB jsi četla správně, hadi nejsou na toto stavěni a spíše jim to ubližuje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 20:28 banshee – Re: Pogona
a mam nocni zarovku UVB akorad ale to mam jeste od chameleona ale tu mu tam nedavam protoze sem cetla ze jim to akorad ublizuje nez pomaha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 20:26 banshee – Re: Pogona
no a ja vsude ctu ze po krmeni maji mit vyssi teplotu ze lip travi no a k chovu ho nemam no to je fakt...jako dneska sem krmila potreti co ho mam a pravidelne se mi vyprazdnil tak snad zadny problem jeste nebude no jako doufam nezmenil nejak chovani akorad ted jak sem ho dala do toho teplejsiho prostredi tak je aktivnejsi ten topny kamen sem teda uz uplne vypla na noc a prez den ho stejne vypina termostat protoze mam primo na nej namirenou zarovku a je pro nej hodne spatne ze kdyz se casto vytahuje z terarka?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 18:31 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Díky nočním poklesům se pozitivně stimuluje jak proces trávení, pak se také stimulují pohlavní orgány ještěrů ( proč myslíš, že bez "zimování" hadů a jiných ještěrů, nedochází k páření???

Ale předpokládám, že chov nezakládáš, tak potom je zde především riziko infekcí v trávicím systému ( v teple se totiž různým plísním, a jiným potvorám daří lépe ) a jak známo had se nedokáže zahřát a právě toto má svůj důvod - v chladnější prostředí probíhá trávicí proces stejně rychle, avšak s mnohem menším rizikem plísní a tím "zanešení" trávicího systému hada. Proč myslíš, že drtivá většina volně žijících hadů, když se nažerou, najdou si chladnou skrýš ( pod kameny, v dutých kmenech,... ) a tam spokojeně tráví několik dní, týdnů i měsíců.

Naprosto nevhodné jsou např. takové ty "měsíční" žárovky, které topí jako blázen a na jejich obalu se dočtu, jak je to pro plazy výborné...jenže dnes jde bohužel o peníze až v první řadě.
A tady je účelem prodat obyčejnou žárovku natřenou na modro za co nejvíc peněz, proto tyto popisky a líbivé obaly s hady a ještěry,... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 13:26 banshee – Re: Pogona
jeej no tak ptala sem se dvou chovatelu a cetl sem si toho hodne na netu mam doma dve knizky...a chovatel od ktereho mam mojeho regiho mi rekl ze musim mit neco na noc na vyhrev terka tak ze si mam 100%koupit ten topnej kamen...a co to teda dela kdyz tam ma velkou teplotu prez noc jako je tam 100%pokles teploty ale pod 20C to asik nejde no a ted dkyz ho mam ve vetsim teplu je takovy zivejsi no...dneska sem mu zkusila vzit trochu vetsi mys ale ne o moc a poprve s emi stalo ze ji uskrtil apak pustil a ocuchaval a pak teprv zacal jist uz sem se bala ze je na nej moc velka :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 08:28 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Topný kámen mu běží přes noc tone Sakra lidi, když si pořídíte zvíře studujte ... projdi si články na google o tom, co způsobují noční NEpoklesy teploty u ještěrů. Zvíře Ti neřekne, že se mu to nelíbí, takže sice v klidexu vypadá, ale had s přes noc vyhřívaným terkem, určitě v klidexu není, to mi věř, něco o tom vím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2009 00:13 banshee – Re: Pogona
a tak prez noc se tam netopi takze tam ma min samozrejme a hreje mu pouze kamen a jeste k tomu sem ho po prvni noci rano nasla obmotaneho kolem kvetinace nez se rozla zarovka takze aisk v klidexu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 21:25 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Ale pokud tam má "pokojovku" i přes noc, je to špatně... ano
Já mám u hadů pod žárovkou i ano 55C a není to problém. Přes noc mají kolem 16C i méně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 17:11 banshee
tak jsem ho stejně přestěhovala k nám nahoru do vyhřívané místnosti ať v terku tu pokojovku má :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 16:52 Muž Felix [754] - Ještěři
Pokud má had v terku dost prostoru, sám si vybere chladnější nebo teplejší místo podle momentální potřeby. Mírně odlišné teploty od standartně udávaných (průměrných) hodnot by neměly být problém :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 13:23 banshee – Re: Pogona
prave ze nekdy tam ani tech 20 neni prave a pod lampou rano je nekdy i vic jak 37 skoro 40
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 21:59 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Pokud je pod zdrojem tepla 37C a v terku 20C pak je to ideál, had si sám najde právě tu teplotu, jaká mu momentálně vyhovuje. A noční poklesy teploty mohuo být klidně i na 14-15C. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 21:51 banshee
Saša:dekuji moooc ja sem prave nevedela co by bylo nejlepsi jako on je sice jeste prcek ale i tak moc diky za radu

a maaam jeste jeden dotaz...mam terarko s hadousem v dost chladne mistnosti kde je tak 18-19 stupnu v terarku mam stredni topny kamen 6W nad tim 40W zarovku mam zadelane hodni pruduchy teraria alobalem at neutika teplo a tri pruduchy pro vzduch v terarku je tak kolem 20 stupnu a na kameni kolem tech 37 myslite ze je to ideal nebo bych ho raci mela premistit do teplejsi mistnosti nechci totiz aby se bud prehrival nebo zas mel malo tepla nejdriv sem tam mela 25W zarovku ale ta mi to vubec nevyhrala tak sem dala sylnejsi ale on mi zacal delat ze kdyz spi v ukrytu tak si oddela cely substrat a spi na skle a pak je uplne studeny tak doufam ze je to normalni
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 20:20 Muž Felix [754] - Ještěři
Zkus třeba Eprosin, tím by to mělo držet dobře a není ani moc drahý. Silikonové tmely v tomto případě použít nelze, savé předměty nedokáží slepit kvalitně, takže by to větší had brzy orval :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 15:32 banshee
a chtela jsem se jeste zeptat kdyz muj regi potrebuje v terarku nejakej domecek mam zatim proviorni z krabice od snickers a fakt to nevypada moc dobre uvazovala sem ale ze bych ho polepila treba stromovou kurou a mohla bych mu ho tam vlastne nechat tak jake lepidlo bych na to mohla pouzit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 14:57 dan999 – poklad
treba to jsou chreštyči jen sis toho nevšim
ale jinak ja jsem meho Edu syčet neslišel jen videl jak kmita tim jazykem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 14:51 banshee
no ja si myslela,že je to zřetelné pouze u některýchhttp://terarka.net/obr/s/02.gif
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 10:13 Žena poklad [8] - Hadi – syčáci
nevím jak ostatní, ale naše užovky nesyčí. Když jsou hodně naštvané, kmitají koncem ocasu jako chřestýši. Ve zverimexu jsem slyšela zasyčet krajtu tmavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 09:08 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Ano, hádi skutečně "syčí", akorát u některých je syčení sotva slyšitelné u jiných je slyšet až moc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 23:16 banshee – Syčí hadi?
Ahoj všem příjde vám to asi jako velmi hloupý dotaz, ale před pár dny jsem si koupila krajtu královskou, které je moje první zvíře co se teraristiky týká, proto se stále dozvídám nové a nové věci, ale pořád jsem se ptala na takové běžné dotazy co potřebuji jako jak často krmit jaká teplota atd...jenže se mě všichni mí kamarádi zeptali "hele a syčí ten tvůj had?" a já jim všem říkam no tak nevím asi jo, ale ještě jsem nikdy neslyšela ahada syček když tak nad tím uvažuju tak jsem se chtěla zeptat sice je to asi hloupý dotaz, ale kamarádi mě celkem uvedli do nejistoty:-Dtak děkuji za trpělivost a za případnou odpověď budu velmi vděčná. ano

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 2286x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/129-syci-hadi