Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

TERÁRIUM pre vodné korytnačky - štrk

 

NápovědaFórum » Primáti » Chov 

+ přidat příspěvek
TERÁRIUM pre vodné korytnačky - štrk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2017 22:24 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: mata
Není zač, rádo se stalo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2017 23:00 mata Re: fajfmen
Ou, velmi pekne a mne dostacujuco vysvetlene, pekne dakujem fajfmen ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2017 20:44 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Mad
Jo tak tady těžko radit. Želvuša tam někde bude, jenže s krycím zbarvením a zašitá v nějakém drnu... to ji můžeš klidně minout o půl metru - koukat na ni, nevidět ji... :-O

To není o radách, to je o štěstí. Pročesávej to tam jak jenom jde, uvažuj stylem "kam bych zalezla být želvou" (tahle empatická záležitost je stěžejní) a doufej že se Ti zadaří. Držím palce X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2017 20:29 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: mata
Pokud se v přírodě dostane trachemyska k rybímu masu, jedná se obvykle o mršinu nebo umírajícího jedince, kterého někde na mělčině v rákosí dorazí. Narozdíl od relativně malé skleněné krabice tam nemá zpravidla nejmenší šanci zdravou rybu překvapit a uštvat, čili pojídání den dva uhynulých rybek není problém ale pohoda ;-)

K úhynu pavích oček - ačkoli jsou živorodky dík nedokonalému trávení potravních altruistů v akvaristice považovány za jedny z nejvýznamnějších producentů dusíkatých látek, jsou na ně samy neuvěřitelně háklivé. Želva se vykadila, ony se otrávily. To je celé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 18:58 Mad Re: Mad
ještě jsem zapoměla náš pozemek hraničí s náletem ze kterého je už lesík a za ním je louka, ale je to fakt dost prudký člověk i člověk má problém to vylézt může byt v tom lesíku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 18:55 Mad – želva žlutohnědá
Ahoj vím, že toto je forum pro vodní želvy, ale i tak poradí mi někdo prosím. Minulé prázdniny z 31.7 na 1.8 nám utekla želva žlutohněda (samice, cca 5 let) je nějaká možnost že ji ještě najdeme živou, kde když tak hledat nebo naco by se dala eventuelně nalákat? Budu vděčná za veškeré rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 20:15 mata – skapaté rybky
Dobry den,dnes som na vystave kupila gupky ako obzvlastnenie a spestrenie potravy pre korytnacku cervenolicu.Behom dvoch hodin rybicky skapali,vsetky. Preco? Mozem ich take skapate nechat korytnacke na konzum? Alebo okamzite vymenit aj vodu?Do vody som tiez kupila a aj aplikovala kalcium v tvare korytnacky,mohlo im uskodit to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2016 17:52 Žena Horse001 [2] - JeštěřiRe: MomoMMC
Aha dakujem ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2016 17:44 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: Horse001
Najprv nastudovat, potom zabezpecit byvanie a az tak kupovat. Pre zaciatocnika z koriek klapavku lebo nevyrastie velka ale ak ma priestor tak kludne nejaku Trachemys ale ta potrebuje ovela viac miesta a vody. Najlepsie zacinat hned s velkym aby nebolo nutne casom menit a ostalo to do dospelosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2016 16:56 Žena Horse001 [2] - Ještěři
Prepacte, asi sa to sem moc nehodi ale mam par otazku:
Aku korytnacku (alebo proste ake terarijne bylinozrave zviera by ste odporucali pre zaciatocnika?
Dakujem
Mimochodom, toto je otazka, ktoru sa ma opytala sesternica, ktora sem nechcela napisat. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.05.2015 11:34 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: fajfmen
Ahoj tak po bezmala troch tyzdnoch co som do alvarka doplnil strk a dohodil snekoch (melanoides) je tu skusenost: interval na cistenie akvarka sa mi predlzil skoro o dva dni takze to ma nieco do seba. Zo zaciatku bolo ale akvarko uz po dvoch dnoch zadrbane az az a bolo potrebne ho odkalit a vycistit filter, ale teraz v pohode drzi cista voda 4-5 dni :-) . Bude to asi aj tym, ze tie uzitocne bakterie osidlili strk a dokazu tiez trosku precistit vodu, kazdopadne mozem len doporucit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 21:55 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: MomoMMC
No přeji hodně štěstí, ty naše potvůrky totiž písek intenzivně čumáky přerývají kdykoli mají pocit že načichly šnečí pach - tuhle mi kámoš donesl fůru polovzrostlých ampulárek co se mu pomnožily tak že je už ve zveráčích kolem nechtěli ani zadarmo - do půl hodiny tam nezbyla jediná (!) a pokus s velkými zavrtávajícímise šneky s takovými dlouhými špičatými ulitami (název mi nějak neutkvěl) taky skončil napucnutými bříšky želv během jediného odpoledne - prostě si je vyčmuchaly, z písku vyhrabaly a pak i s ulitami zchřoupaly :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 17:02 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: Landvir
Ahoj, vdaka za radu. Uvidim ako sa im u mna bude darit a potom dam vediet. Zas co som cital clanky a fora pisali, ze nemaju problem s kvalitou vody a znesu pomerne dost tak ako gupky, ktore u mna bez problemov vydrzali do zozratia :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 21:17 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: MomoMMC
Ahoj, jestli se můžu vložit do diskuze, tak pískořky se množí celkem rychle, mají ale radši jemný štěrk (písek) a jsou docela háklivý na kvalitu vody, ale vyzkoušej je a uvidíš...;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 19:25 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: fajfmen
Tie potvorky su cez den zahrabane v strku a von vyliezaju az ked je tma aaby spasli vsetok bordel a aj keby ich pozrali tak nevadi, aspon si posmaknu na masku aj na vapniku v ulite smich . Ale dufam, ze sa dvanast kuskou co som objednal rychlo rozmnozi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2015 17:20 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: MomoMMC
Nepokusí se je želvy sežrat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 21:48 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: fajfmen
Tiez som ugazoval nad kombinaciou externeho a interneho ako zberaca bordelu, ale manik co s tym ma skusenost mi odporucal zabudovany filter len s akvacitom a cerpacou hlavou a na dne strk, ktory staci raz do tyzdna u koriek odkalovat a filter tym padom cistit cca raz za mesiac. Nasavanie do komory filtra odporucal dat cca 10cm odo dna cize nieco okolo 6cm od strku co by malo pri velkom akva stacit aby to netahalo bordel do filtra.

Zadovazil som si teraz dvoch akvarijnych snekoch a to co spravia tie potvorky za noc je normalne zazrak, pretoze sprataju akykolvek bordel z nesteavenej potravy a preto idem skusit este Melanoides tuberculatus, ktore sa zivia cez den tyn co najdu v strku a v noci vyliezaju likvidovat vsetok ostatny bordel (hovienka ...). Co som si precital na forach vela skusenych akvaristov ich odporuca aj ked mozu skodit rastlinkam, ale tie pri korkach nehrozia :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 20:33 Muž Felix [754] - Ještěři
Předloni jsem za pár šušňů koupil ve výprodeji starých zásob zverimexu externí filtr italské provenience (z hlavy si teď firmu nevzpomenu, přes mašinky na kafe je ale dost známá) - samozřejmě to byl klump co fungoval asi tak dva měsíce, taliánům tyhle věcičky moc nejdou ;-), každopádně mi ale přinesl pár cenných poznatků:

A) zatímco vnitřní filtry musím čistit alespoň jednou (a raději dvakrát) do týdne, obzvlášť krmím-li rostlinami, i taková rachotina udržela vodu (co do vzhledu) čistou i u dospělých trachemysek skoro celý měsíc! Být to výrobek kvalitních značek typu Eheim nabo Fluval, asi bych si vrněl blahem ;-)
B) želvy jsem tím nepotěšil, sebral jsem jim oblíbenou hračku - nevím sice čím to přesně je, vibrace působené vnitřními Aquaely jsou jim ale příjemné (když jsem zkusil vnitřní Fluval, tak ten jim spíš vadil, měl jsem pocit že je poněkud znervózňuje). Rády na ně lezou, popř. spí s hlavami pod jejich hlavicemi, o možnosti zabavit se dolováním zbytků potravy z mřížek baterií ani nemluvě...

Možná by nebylo od věci prubnout kombinaci např. pořádného ext. Eheimu pro skutečně kloudné čištění s vnitřním Aquaelem k rychlému stažení bordelu a "na hraní" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 12:19 seagal69 Re: MomoMMC
...hmm, skorej to vyzerá aj u mňa na akvacit, dlhššie nad ním premýšľam, ... ako externý, ...
príde mi to normálnejššie, no nemám zatiaľ priestor na jeho umiestnenie, .. opravy, úpravy, bezpečnosť, .. námety, nápady však sú ;-) a namočením ruky som ozaj nemal na mysli moju fajnovosť, ... kontakt s korkami takisto je úplne f poho, ... až niekedy na ich rýchlosť palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 09:04 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: seagal69
Suche ruky su vyhoda a pri mesom akva mozno aj lepsia volba no moj nazor na vnutorny stale prevazuje nad vonkajsim. Do noveho akva planujem len vnutorny ciste z akvacitu a cerpacich hlav, lebo pri porovnani cena, vykon a objem hmoty to daleko prevazuje nad externym aj za cenu, ze si raz za cas namocim ruky, ale to si myslim, ze k tomu patri a kontakt s korkami je si myslim tiez dolezity ;-) moje si na mna rychlo zvykli a teraz uz ani nezdrhaju a nechaju sa v pohode chytit X-) co je niekedy na skodu lebo ich musim odhanat :-D. Mas tiez trachemys tak iste vies, ze im budes casom obstaravat vacsie akvarko a riesit filtraciu do neho a potom budes riesit tuto dilemu znova a rozmyslat ci investovat 200 eciek do velkeho externeho s objemom 8l a este jedneho mensieho alebo kupit akvacit a cerpacie hlavy za 60 eciek s objemom 12l a niekam to zabudovat. Kazdopadne volba je na tebe.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 08:38 seagal69 Re: MomoMMC
čo sa týka peňazí, aj mne sa to zdá, no externý je myslím že lepčia voľba kvôli "čistej prácci", akcia mokré ruky verzus elektrika, ... alebo aj ako sa naháňať s korkami kto je rýchlešší, .... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2015 07:59 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: seagal69
Pre tvoje akvarko by som ti skor poradil vymenit tie dva aquaely za vacsi aquael fan3. Tiez som rozmyslal nad externym ale podla mna zbytocne vyhodene peniaze lebo zanasat sa bude rovnako rychlo ako vnutorny a korky su cunata. Ale nech sa skusi vyjadrit este niekto iny kto ma mozno skusenost aj s externym
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 22:02 seagal69 – Re.: MomoMMC - fajfmen
díky páni za radu, ... pozriem nejakú kopu štrku pre kórky , asi tmavššiu farbu, ...
a premýšľam o filtre TetraTec EX 600, viem že mimo témy, ale reku opýtam sa Vás na názor, ... doteraz používám aquael fan, spokojnosť, no rýchlo sa zanášajú, ... mám dva, AQUAEL FAN Micro Plus a FAN-1 , plus rozstrekovaciu rampu, ... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.04.2015 06:28 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: fajfmen
U mna to maju len docasne na cca dva mesiace aby trosku zvykli ;-) kazdopadne udrzba bude trosku narocnejsia pri objeme akvarka ktore mam ja (cca 50l vody) ale ak ma niekto vacsie akvarko pre korky kde ma 150 a viac litrov vody kamienky nie je proboem precistit a neodcerpa vacsinu vody ako ja :-( . Takze moj nazor je, ze ak sa niekto rozhodne dat korytnackam do akvarka strk mal by byt cca 2-5 mm zrnitosti a urcite nedavat do akvarka kde bude problem odkalit bez toho aby vytahal vsetku vodu (samozrejme ak pouziva filtraciu ak nie tak je jedno kolko vody z akvarka vytiahne)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2015 20:46 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: MomoMMC
Písek co tam máš je dobrý - dost hrubý aby jej želvy pohybem neúměrně nevířily (zanášení filtru) a zároveň dost jemný, aby se pod ním / v něm nedržel bordel.
Světlý raději vynech, želvy mají rády tmavé dno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 21:09 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: seagal69
Fotka k příspěvku Ahoj, nieco podobne som dnes spravil svojim korkam :-) (zajtra pridam nejake foto do galerie zatial jedna z mobilu). Pridal som im do akvarka jemny svetly strk zrnitosti 2 (cca 2mm) vo vrstve cca 2-3 cm a dvoch snekoch na precistovanie toho strku tak som zvedavy. Ked som na dne nemal nic bolo to lahsie na udrzbu, ale dost to spatilo pohladu na bobky na dne tak nech sa to schova v piesku a ten odkalim odkalovacim zvonom a mam pokoj. Kazdopadne ziadny speci som nekupoval a ide o obycajny prany strk z PL, ktory som kupil v akvaristike ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 20:18 Muž VVV [21] - ŽelvyRe: seagal69
já osobně používám nějaký jemný kačírek kupovaný v obi, je to prakticky říční štěrk, ale právě Výhodou je nízká cena. Nevím, jestli je ta zrnitost správná, počkej ještě, až napíše někdo zkušenější... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2015 19:34 seagal69 – TERÁRIUM pre vodné korytnačky - štrk
Fotka k příspěvku zdravím, ... mohol by niekto poradiť aký štrk, rep. zrnitosť štrku je vhodný do terária pre vodné korytnačky?
doteraz sú bez štrku, chcem im dorobiť nejakú nekonečnú zábavku, ... takú, aby im v žalúdkoch nenarobila paseku, ... sú v terárku cca 800 x 500 x 500, z toho majú cca 250 výšku na plávanie ....
jedna má cca16 a druhá necelých cca12 cm
moja predstava, cca 2 - 3 cm štrku na dne, plus nejaké tie ostatné kamienky o rozmeroch cca 3 - 4 cm.
niečo podobné ako je na obrázku som mal na mysli, ...
dík za radu, ochotu, čas, ... ;-)
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Primáti • Zobrazeno 283x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1294--terarium-pre-vodne-korytnacky-strk