Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Potkan

 

NápovědaFórum » Hlodavci » Chov 

+ přidat příspěvek
Potkan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2024 20:29 Žena Danča84 [0] - Potkani
Ahoj, tak jsme byli na té veterině. Svrab to je, a prý to chytli z podestýlky - do záchůdku jsem jim dávala dřevěné peletky, a abych ušetřila koupila jsem topné... Tak jsem ušetřila - 500 za 3 injekce, a ještě budou 2 revakcinace. Tak drahou podestýlku bych nesehnala v nejznačkovějším obchodě... Topné peletky šli do kotle a koupila jsem osvědčený asan. Snad jim už bude brzy líp!
TAKŽE PRO VŠECHNY - NEJSME TAK BOHATÍ ABY JSME KUPOVALI LACINÉ VĚCI, ZDRAVÍ NAŠICH MAZLÍČKŮ ZA TO NESTOJÍ!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2024 11:18 Žena Danča84 [0] - Potkani – svrab u potkana?
Ahoj prosím o radu. Odpoledne půjdem k veterinářce, podle rozhovoru má JEN JEDEN potkanek ze 3 svrab... Ale na co se chci zeptat, z čeho to mohl chytnout??? S jinými zvířaty do kontaktu nepřišel, parťáci to nemají, doma čisto... Případně na co si dát bacha do budoucnosti? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2013 22:22 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: denisek606
Potkan není činčila, která pískové "koupele" nutně potřebuje. Jemu je to fuk a kožíšek si v dobré kvalitě udrží kdekoli (klidně včetně kanálu, pokud neprovlhne při tepotě pod 10° C ;-)).
Vůbec se neboj že bys něco zanedbala, tohle zvířátko je od přírody nezmar. Bude-li se moct zachumlat např. do beránčího rouna s deseticentimetrovými načechranými chlupy, určitě se tam s rozkoší zavrtá... a počůrá to... :-D ;-) ... a rozhryže a zdevastuje. On je to nejen "nezničitelný" hlodavec, ale i jednočlená demoliční četa ;-)

Zkus zagooglit s termínem "bebecha". To je super chovatelka potkanů, která o těchhle zvířátkách ví prakticky všechno. U ní určitě najdeš to nejlepší info do nejmenších detailů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 15:17 denisek606 – Potkan a písek...
Ahoj,chtěla jsem se zeptat jestli se může potkan koupat v písku pro pískomily,činčily,atd. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 18:28 dan999
myslíš tu stránku, na kterou dal odkaz fajfmen? myslím, že kupovat tam potkana pro hada by bylo zbytečné, radši bych si zašel do zverimexu pro potkana za 30-40kč než si je rezervovat na stránkách ;-) a podle toho, že jsou další miminka, tak budou na chov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 13:20 Alex Re: fajfmen
Díky ale mám dotas chodí tam milovníci potkanu co je mají za mazliky nebo i ti co je chovaj na sežrani?Ptám se nebot sem milovník potkanku a mám je za mazliky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 13:16 Alex Re: dan999
Jo to mne zajíma dají se sehnat namazlení mládátka mislím v brně.Take sem slišel že sou nachilne.Jeto pravda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 17:05 Alex Re: dan999
Jo jo to se stát muže. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 12:39 dan999
u hlodavců se pohlaví dá poznat vetšinou už jak jsou malí, ale vždy si t překontroluj, chovatel od kterého kupuješ se mže taky splést, nebo přehlédnout :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 12:21 Alex – Sameček je samička
Ahojky už se vám stalo že chcete koupit dva samečky a nakonec zjistíte že misto samečka máte samičku? a misto dvou samečku máte samičku a samečka?Mne seto stalo tedka mi sme kupovali dva divoke starší samečky a koukame jako diví sameček je samička takže co ted bilí spolu pohromadě oba ted čekat jesli budou mit miminka nebo ne.No diš budou mit tak se postaráme oně a pak udáme a diš ne budou mit tak fan.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 18:21 Muž Felix [752] - Ještěři
Pro začínající potkanáře: www.bebecha.wz.cz
Velice fundované a obsáhlé stránky renomované chovatelky potkanů s mnohaletými zkušenostmi. Doporučuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 21:33 Muž Sprachys [0] – Re: Bea
diky Beo palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 20:52 dan999 – ...
ja chovam hole potkanky i ty laboratorní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 16:53 Žena Bea [1] - Hlodavci
Zkus se podívat tady do inzerátu a nebo si tam rovnou zadej inzerát www.kralici.cz/… palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 16:33 Muž Sprachys [0] – Potkan
zdravím, chtěl bych si pořídit černou nebo modrou potkanku se standart ušima a srsti.. nebyl by nějaký odkaz či kontakt na chovnou stanici nebo nejakeho chovatele? jsem z hradce kralove a v liberci jsem na kolejich, takze nekde v techto mistech... moc diky, Milan

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hlodavci • Zobrazeno 933x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/130-potkan