Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

vzduchovanie v želváriu

 

NápovědaFórum » Želvy  

+ přidat příspěvek
vzduchovanie v želváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 19:46 ctrlaltdellete Re: ctrlaltdellete
hmm, tak som skúsil atmana, ale asi sa vrátim do niečoho iného, rezonancia atmana o trošku menššia ako hailea tone neverím tomu sám, ale je to tak, ...
ale naháňa vodu o sto šesť, handmade nestíhá prijímať, ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 10:22 ctrlaltdellete Re: MomoMMC
ok, skúsim atmana, včera som si spomenul, že som ho kupoval, no hľadal som ho ..... že dosť dlho, a našiel som pri ňom aj eheim-a, ... boli spolu pekne uložené. ;) u synátora v krabici medzi vláčikmi
dnes to skúsim obmeniť, no neviem, či budem mať také rúry na prívod z toho atmanna do handmade
no uvidímme, ...
dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 07:11 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: ctrlaltdellete
Mam 2x Aquael 1000 a naprosta spokojnost. Tichy, spolahlivy, lahka udrzba. To iste hovoria o atmanovi a ak ho mas doma neinvestoval by som do noveho ale pouzil tento. Pokial sa nemylim tak ma vyssi vykon ako fan1 tak by som ho dal na nasavanie do handmade a fan1 na prudenie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 18:53 ctrlaltdellete Re: ctrlaltdellete
hmm, tak do úvahy ešte spadá ako náhrada za heileurp600 buď AQUAEL CIRCULATOR 500, alebo EHEIM compact 300 alebo Atman At302, posledné dva mám sice doma, ale najviac sa mi univerzálnosťou pozdáva AQUAEL CIRCULATOR 500. hmm, ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 15:11 ctrlaltdellete Re: MomoMMC
dík za radu s pieskom, popozerám po značkách, ... problém s prepieraním jestvujúceho nemám, skorej som za tmavššie podložie, ale aj Tvoje svetlejššie je pekné ;)

čo sa týka rampy, uvidímme, strašne sa rady na ňu vešajú ...
a nechávajú si obvzlášť zadné nohy a chvosty unášať prúdom, ... dokonca niekedy na prúde si skúšajú spätný chod ;)

rozhodnuté, hailea ide do p ...reč, bude aspoň doma kľud pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 14:42 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: ctrlaltdellete
Kamienky som sa pytal pretoze som mal a nebolo to dobre. Pri zriadeni noveho akva sme sa s dodavatelom nerozumeli a dodal akva s pieskom tak sme ho tam uz dali a naprosta spokojnost a uz by som za strk nemenil. Je to myslim 0,8mm kremicity piesok a vsetok bordel co korky narobia sa drzi na nom, ale len do doby nez ho rozcupuju a nenasaje ho filter takze odporucam a mas pokoj s pranim strku. Staci raz za cas prehrabnut, zvirit bordel aby ho filter nasal a hotovo. Ked rozmyslas nad vzduchovanim kludne ho daj a vzhladom na zariadenie akva staci s jednym vyvodom ;-). Jo a este dodam ak budes davat fan1 kvoli prudeniu vody nedavaj rampu ale klasika tryskovy vytok aby bol prud a niesol necistoty k nasavaniu filtra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 13:46 ctrlaltdellete Re: MomoMMC
asi nejako tak nápodobne môj zámer, haileurp600 dať úplne preč, rezonancia a ostatné ...
namiesto nej fan1 s rampou na čerenie vody, presne tak ako píšeš, aby naháňalla vodu pre hand made
a novú fan1 na nasávanie do handmade filtra, ... možno fan2ku, ...
bublinkový kúpel by som im rád doprial , nech sa majú pivo
čo sa týka vaty, tm10 som nezohnal, ... preto tá vata, ale mením im ju, neprepieram, možno raz, dvakrát a ide nová, ... a čo sa týka kamienkov, tak áno, hromadí sa bordelu ako kedy, ...
cca raz za dva týždne idú na kompletné prepranie, tak ako celé aqua. sú celé v natural verzii, čiže nepoužívám žiadnu chémiu, okrem školskej kriedy ;) /tá sa neráta/
všimol som si, že máš oveľa jemnejšší? čo je to zač? tedda piesok, myslím ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 13:20 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: ctrlaltdellete
Podla toho co vidim na fotke je ten handmade filter dostatocny a jedine by som namiesto toho druheho dal nejaky honic vody aby sa bordel prudom dostal k nasavaniu do handmade. Tiez by som mozno trosku zdvihol prietok handmade filtrom a dal tam snad upravenu fan2 a tu fan1 pouzil len na prudenie vody. Voda z neho tecie samospadom takze by nemal byt problem. Skor sa moze pri korkach stat, ze sa zanesie vata. Tu by som vymenil za TM10 v niekolkych vrstvach kvoli cisteniu (molitan preperies ale vatu nie). Ak ti to potom bude cerit hladinu netreba ani vzduchovanie. Kamienky mas dost hrube ako tak pozeram. Nehromadi sa ti medzi nimi bordel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 10:19 ctrlaltdellete
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku hmm, tak mne práve hladinu rozhýbává ten vnútorný hailea rp600 s rampou cca 2cm pod hladinou, voda je ako tak v pohybe a na opačne strane v rohu je aquael fan 1 plus, ktorý bezkompromisne nasáva všetko čo mu dojde pod nos, vrtulka sa postará o fyzické zmänšenie odpadu, a tlačí hore do zaveseného handmadefiltra, kde je vata, potom pena a kearamické valčeky a samo spádom padá dolu, nas5 do aqua, ... len premýšľam o variante aj nahradiť tú rp600 niečím tichším, je dosť hlučný, teda rezonuje, dal som pod neho dosku z 4mm plexi, na doske v rohoch 4 väčššie prísavky od eheim-u, ... na tom pricapená origoš prísavkami rp600, ... a zmena minimálna ne
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2016 12:39 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: ctrlaltdellete
V tom pripade ti staci jeden vyvod uplne umiestneny tak aby neprskalo na kryt (ak mas sklo nevadi, ocistis) mne sa hladina hybe minimalne preto dva vyvody a mam skoro 1m2 ak mas rozstrekovacu rampu tak opat staci jeden, ked vobec. Mojim korkam sa to paci a pomerne casto chodia na bulinkovy kupel :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2016 06:43 ctrlaltdellete Re: MomoMMC
ako tak chápem, ...leč, pokus omyl pokus omyl je jedna vec, ...
ale čerpanie "matematických podkladov", keď hovoríš o ploche hladiny, tak neviem kde k niečomu takému dá nejako dopátrať, fóra, diskusie, skúsenosti, ...
aby som sa aspoň trocha tomu priblížil, ...
hmm, tak popozerám asik lepčie coze neviem kde, ale skúsim
ja osobne mám aqua zakryté z 2/3, 1/3 je úplne otvorená, ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 19:42 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: ctrlaltdellete
Nezalezi ano tak na tom ci jednocestny alebo dvoj ide o "prietok" vzduchu. Vsetko zalezi od plochy hladiny a ci mas nutene vetranie alebo nie. Mne by sikol este vykonnejsi cca 2*250l/h alebo viac lebo terajsi nestiha pumpovat dost vzduchu a tym tam mam celkom slusnu teplotu od ziariviek, ale zas na slepu hladinu to staci takze to je skor pokus omyl.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 18:50 ctrlaltdellete Re: MomoMMC
hmm, pekne, ... našťastie ja mám len baby
ale nikdy nehovor nikdy, že? ;-)
ešte stále premýšľam či jednocestný alebo dvojcestný vzduchovací motorček?
poradíš? ty máš jeden rozdelený pre dva? alebo dva samostatne? alebo dvojcestný? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 17:38 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: ctrlaltdellete
Jo jo, to je vono. Moje sa zdali tiez priatelske az do doby nez zistili, ze kladicka opona sa da rozkusat a zozrat. Pripominalo im to kriedu... ;-) . Tiez su priatelske do doby nez sa samec zakusne samicke do krku alebo nohy. Posledne mi v akva spliechali dobrych 15min zakusnute navzajom jedna do druhej kym jednej nedosiel vzduch :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 13:07 ctrlaltdellete Re: ctrlaltdellete
Fotka k příspěvku jediné čo som podobné tvojim našiel, ...
a možno je to práve ono, ...
Penn Plax vzduchovací kameň Disk Small
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 12:47 ctrlaltdellete Re: MomoMMC
ok, dík, snáď niečo vypátram, ... inak moje baby sú priateľskejššie, ...
majú vnútorný filter hailea rp600, a tú tyčku, čo je vlastne výtok, ...
tak na tú sa vždy rady zavesia, a driemu ;)
niekedy až mela o tú tyčku, ... ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 12:42 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: ctrlaltdellete
Tak znacku ti nepoviem. Slo mi o ucel a ten to plni takze som to neriesil. Okrem diskiv v plaste by mali mat aj klasicke podlhovaste zaliate v plaste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 12:22 ctrlaltdellete Re: MomoMMC
dík za info, musim popozerať po tých diskoch, "pukoch" ;)
aká je to značka? či výrobca?
díkes
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 11:34 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: ctrlaltdellete
Vzduchovaci motorcek je jedno aky. Kamienky odporucam take ktore su obalene v plaste inak je za kratko po nich. Kupil som obycajny a jeho zivotnost bola 10minut kym ho korka nerozhryzla na pol. Ja som disky kupil v akvaristike v KE a zatial odolavaju najazdom koriek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 06:55 ctrlaltdellete Re: MomoMMC
...jasne, jasne, máš pravdu, je to gýčová somarina najvyššieho levelu, ... pochopil som

tak potom asi jedine eheim 100, alebo 200, neviem či jednocestný alebo radšej dvoj ...
v kombinácii s Eheim diffusormi, ....
alebo? ... žiadne pekné "modré puky" ako máš Ty som nenašiel

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 15:36 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: ctrlaltdellete
Vzduchovanie v zelvariu mam ale je tam ucelne a nie na okrasu ;-). Nie vazne mam ho tam aby dostatocne cerilo hladinu a nerobila sa slepa hladina a korky ho maju tiez radi a dost casto idu nad vzduchovaci kamen a nechaju aby bublinky prudili okolo nich. Toto co ukazujes je podla mna gycova somarina a skor sa poobzeraj po klasickom vzduchovacom disku v plaste (aby ho nerozcupovali) a klasickom svetle. Toto nema co robit v ziadnom akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 13:06 ctrlaltdellete – Vzduchovanie želvária
Fotka k příspěvku zdravím, ... má niekto so vzduchovaním vody v želváriu nejaké skúsenosti?
prípadne nápady, rady?
ja mám v pláne osadiť do akva HOBBY BUBBLE AIR LED, je to vlastne osvetlenie plávacej plochy plus vzduchovanie, ...

sorry, hľadal som podobnú tému, no nenašiel som tak som si dovolil založiť novú :)
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Želvy • Zobrazeno 211x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1376-vzduchovanie-v-zelvariu