Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

výroba teraria

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
výroba teraria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 06:26 Muž Spai [50] - Agamy Vousaté, Chameleoni Jemenští, Gekoni Madagaskarští,Gekoni ZmijovýRe: Střelec
Stačí jen hledat koukni se na petdiscont.cz/…
Je tam spoustu výběru co se týče velikostí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2018 22:51 Žena Nadka [214] Re: Střelec
Přiznám se,že mi to taky připomínalo spíš provizoria.Ale je sezona a já mám plno zavařování a ještě jsou prázdniny,tak mám kluky-zkrátka není čas na hledání.Jen jsem to zkusila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2018 19:13 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Nadka
Na mě vypadla jen řada celokovových monster z jeklů a drátěné sítě. Skládacího nic a pokud ano, tak buď celkově malé, nebo šlo o regulérní klece. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2018 10:27 Žena Nadka [214] Re: Střelec
Zadala jsem si na googlu síťové skládací terárium a objevily se mi různé prodejny.Ale asi to bude jen pro chamíky,na tu moji metrovou potvůrku to nebude.Hlavně nemám moc času to procházet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 14:47 Muž Střelec [74] - Ještěři – skládací síťové terárko
Možná někdo bude vědět kde sehnat skládací síťové terárko.
V reálu jde o velkou "tašku" z masivní plastové síťoviny s vkládací kostrou z tenkých kovových trubek a jednou stěnou po obvodu rozepínací na zip. Uprostřed odepínací stěny jsou malá dvířka (taky na zip) a kostra z kovových trubek je skládací. Jinak to má ucha jako klasická taška a navíc několik plastových ok na případné ukotvení.
Potřeboval bych ji na bezpečné "venčení" chamíka, abych ho mohl občas vystavit na okno na sluníčko a neriskoval jeho vypadnutí z pátého patra. Jako náhrada přichází v úvahu skládací přepravka na psa, ale ta je zbytečně masivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 22:18 Muž spajk17 [3] - gekončík nočníRe: khopikcopin
diky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 17:26 Muž khopikcopin [8] - Ještěři
jo jinak tady na stránkách je myslim přímo výroba terária z OSB a na internetu je taky spousta návodů hlavně si musíš vypočítat rozměry tak aby ti to vyšlo na co nejmíň desek v tvém případě nejspíš na jednu a zvaž jestli ho třeba neuděláš větší podle toho kolik ti bude zbívat desky
terarka.net/jesteri/clanek/47-stavba-teraria-pro-chameleony
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 17:15 Muž khopikcopin [8] - Ještěři
přední dvířka jsem si koupil kolejničky na sklo už nevim kde, jedna je hlubší ta přijde nahoru to je duležitý jinak ti tam to sklo nebude držet pod kolejničky jsem dal hliníkový profil což nebylo asi ani potřeba a nalepil jsem to na přepážku ve předu, a pak jsem si nechal vyrobit sklo na míru. Dělal jsem to formou improvizace nevím jak si představuješ návod ale tak hlavně záleží jakou budeš mít tloušťku desek aby si pak mohl nařezat nebo si nechat nařezat správné rozměry jo jinak pak jsem to sešroubovával nějakými vruty a ješte k tomu jsem tam dal lepidlo na dřevo a ještě k tý vlhkosti pro gekončíka by to mělo stačit tak jak jsem psal s tím balakrylem ono záleží co budeš mít za desky myslim že se rozdělují na 3 tipy podle učelů jeden z nich myslim že ta trojka je právě na ven tak tu bys asi ani natírat nemusel ale je to jistota ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 16:53 Muž spajk17 [3] - gekončík nočníRe: khopikcopin
gekončíka nočního. a nemáš nějaké návody na výrobu ? hlavně jak udělat přední dvířka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 16:13 Muž khopikcopin [8] - Ještěři
ahoj já ho dělal z osb desek tloušťka 1,5cm ale říká se 1,8cm ale zatim to drží proti vlhkosti jsem to nejdřív natřel asi dvěma vrstvama bezbarvého balakrylu
jinak větrání je na tobě jestli ho udělaš z boku nebo ze předu ale já jsem to měl v plánu jako to bývá klasika u skleněných terárií ale nakonec jsem tam dal jen jednu přepážku a do ní vyvrtal díry které zakryju jemným pletivem... a pak samozřejmě větrání z hora šířku větrání si myslím asi tak 5-7 cm ja ho udělal 15cm ale pak utíká zbytečně ven hodně tepla ale hlavně záleží co v tom chceš mít...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 13:25 Muž spajk17 [3] - gekončík noční – výroba teraria
dobry den, chtěl bych si udělat terárko z osb desek nebo z čeho se to dělá. měl bych dotazy.. jak velké a kde udělat větrání (terárko by bylo velké 90x45x45), jak udělat přední stěnu ze skla aby to bylo třeba vysouvací, když to bude ze dřeva a bude tam vlhkost potom v terárku nebude to vadit tomu dřevu? a co na dno terarka?. nemám s tím žádné zkušenosti tak prosím o radu a když tak můžete posílat návody a fotky. děkuji a nezlobte se za hloupé dotazy :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 112x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1382-vyroba-teraria