Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Drápatečka - problém

 

NápovědaFórum » Obojživelníci » Chov 

+ přidat příspěvek
Drápatečka - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 22:15 lubosturbak
Asi najbudrejsie rozhodnutie :-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 09:33 ctibum Re: lubosturbak
Akva 12 litrů, voda podle testů ok. Je to vše popsané dole.
Chystám se na burzu, nabrat moudra a nové žáby od nějakého chovatele...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 08:38 lubosturbak
Ano ja to tiez odporucam skusit zmenit obchod skade kupujes veci a mas dobru vodu ? Kolko litrove mas akvarium ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 07:25 Žena Nadka [214] Re: ctibum
Předem upozorňuji,že nejsem odborník.V první řadě bych změnila dodavatele ( tím nechci nikoho napadat,ale pokud chceš vyloučit všechny možnosti úhynu,je to nutné ).Raději bych si sehnala chovatele,ten by možná dodal i své zkušenosti.Podívat se po burzách.Držím palce,ať se daří. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 00:08 ctibum – Drápatečka - problém pokračování
Fotka k příspěvku No četl jsem, že hlístice jsou spíš žrádlo než škůdce. Ale myslel jsem, jestli se třeba hlístice nelíhnou za nějakých podmínek, které zabíjí žáby...
Objevily se chvíli po tom, co jsem začal žáby krmit těmi buchankami, tak se asi přistěhovaly s tím.
Jinak mražené nesmrdí. Je to koupené platíčko, trvanlivost do 2017. Navíc ho žerou i Razborky a Bojovnice ve velkém akva a nehynou.
Žáby i krmení jsou z Hornbachu (Praha Černý most).
Žrát jsem je neviděl, což ale nemusí neznamenat, že nežraly.
Úplní lazaři to nebyly. Ne že by hýřily pohybem, ale nějaká aktivita tam byla.

No, dneska jsem koupil nové. V zájmu zachování duševního draví svého tříletého syna, který pohřeb první bezejmenné nebožky profňukal a o smrti paní Žábové neví. Řekl jsem mu, že je zalezlá a že se určitě objeví. Což nastane dnes, hned potom, co jsem jí přistěhoval kámošku. Tak doufám, že to fakt byla jen smůla...
************************************
Zdravím
Tak jsem to zakřiknul. Drápatečkám se stále nedaří. Sice už vydrží déle, než původní nebožky, ale i tak se mi 3-4 týdny zdá málo... Pravda, jedna žába zalezla za filtr, kde se zasekla, druhá vylezla dírou na kabely z akvárka ven, kde ji našly kočky, ale další dvě sešly (ne)přirozenou smrtí...
Zdroj žab je stále stejný, Hornbach. Velikost akva, vlastnosti vody i životní podmínky se prakticky nemění (jen semtam nová kytka). Ostatní obyvatelé prospívají (razborky, krevetky). Krmení cyclop + komáří larvy, obojí mražené.
Poslední nebožka měla na břiše takovou jako podlitinu. Viz foto. Stejnou měla i jedna z prvních mrtvolek. Úraz bych ale asi vyloučil.
Nemáte někdo nějaký nápad? Může je hubit velikost akva (12 litrů)?
Zaráží mě, že jeden den si vesele plavou a žerou a druhý den jsou mrtvé...
Můžu je zkusit do většího (60l), ale mám tam bojovnice a nevím, jestli jí nebudou prudit.
Díky předem za rady, je to už zoufalství a na webu moc fundovaných informací není...
****************************************

TAk kdyby se tu našel někdo s nápadem, tak prosím...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 00:07 ctibum – Drápatečka - problém
Zdravím terárkáře
Jsem tu jen na návštěvě od akvárkářů. Nedaří se mi s drápatečkami a hledám radu...
Od prosince jsem vkládal na rybičky tyto příspěvky:
***********************
Mám problém. Druhorozené akva (viz prezentace) je mrtvolná past. Nejprve zemřela paní Rybová (Bojovnice pestrá, samec). Pořád dobrý, najednou ze dne na den lehla ke dnu a chvíli na to mrtvá. Řikám si, že to bylo celkovou situací, kdy nejprve v betárku přežila vlastní smrt (něco ji asi rozežíralo zevnitř, což jsme vyléčili), pak se stěhovala do druhorozeného, ale asi moc brzo po založení. Pak jsem nakoupili dvě drápatečky (minulý týden, cca měsíc po založení akva), jakože to bude lepší, než Bojovnice. Ano, píše se, že drápatečka do 40l, ale v diskuzích se zase píše, kdo je kde chová, tak jsem usoudil, že 12l bude OK. Do tří dnů zemřela ta větší (cca 2cm), další den zemřela i ta druhá. Nezdá se mi, že by velikost akva byla tím hlavním důvodem tak rychlé smrti.
V akva je filtr, topení, teplota 24-25°C, na akva kryt s větrací mřížkou, LED osvětlení.
Testy vody (papírky eSHa 6v1): NO2: 0, NO3: 10-25, KH: 6, PH: 7, Cl2: 0-0.8, GH: 7. Měřeno 3x během dvou týdnů, pratkicky beze změny.
Výměna vody 5l každý týden, s přídavkem antichloru. Bez hnojení, bez přídavku CO2.
Halda kytek, kořen.
Spolubydlící Razborky (4ks) a krevetky (3ks) vypadají spokojeně.
Krmení denně vločky Razborkám a obden mražené Cyclops nebožtíkům.
Světlo 6:30-10 / 15-23.
Tak mi někdo prosím řekněte, že jsem diletant a vrah a co dělám blbě, nebo mám jen smůlu.
Nechci tohle akva vzdát, mám ho rád, ale ani tam nechci sypat žáby a čekat, jak to dopadne a s každým úmrtím vysvětlovat dětem, že to ještě nedopadlo...
V plánu mám jednu až dvě drápatečky, rád bych tam nechal krevetky a Razborky, ale není to nutné. Jsem i připraven koupit větší akva, ale ne víc než 20-25l.
O zakládání akva jsem tu četl spoustu, i o Bojovnicích, i o Drápatečkách. Čtu tady každou chvíli. Pravda, ve finále to nakonec nejak profiltruju, protože co člověk to názor, ale fakt nevím, kde je chyba...
Díky předem...
P.S. Jo, taky se tam objevily hlístice. Alespoň myslím. Bílý, cca 2mm dlouhý červík, leze to po skle... Časově výskyt odpovídá úmrtí první Drápatečky. Náhoda...?
************************************************************

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Obojživelníci • Zobrazeno 65x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1383-drapatecka-problem