Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Vodní želva - bílé skvrny

 

NápovědaFórum » Želvy » Nemoci 

+ přidat příspěvek

Zápis příspěvků povolen všem registrovaným uživatelům - upravit práva

Vodní želva - bílé skvrny
0   21.05.2016 00:00 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Marffy
Při výběhu po bytě ale bacha na průvan. Želvy jsou na to ohromně citlivé, takže se vyplatí nejprve lézt doslova po břiše a důkladně prozkoumat prahy, futra atp... a kdyžtak utěsnit. Běhání naboso pomůže indikaci jen malinko, lidské nohy jsou kapánek necitlivé vůči jemným podnětům, usazování prachu by ale mohlo být vodítkem - pokud je ho někde pravidelně víc nahoře než dole, má místnost komínový efekt a tím pádem průvan ;-)
0   13.05.2016 19:46 Muž Marffy [4] - ŽelvyRe: fajfmen
Díky moc za rady lidi vážím si jich že si udělá někod čas a pomůže :) palec dnes jsem byl na veterině nechal jsem jí dít vitamíny v injekci a už jen čekám na UV žárovku... z vody ji už taky vytahuji a nechávám venku ad si projde byt ( samozřejmě ji hlídám ad nikde nezaleze ) tak uvidíme
1   12.05.2016 21:19 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Marffy
U mě se mladý želvák Vilík pokouší, kdykoli mě vidí, probourat sklo a divoce se drápe přes práh sotva terárko otevřu... a úplně dlabe na to co mu podávám z ruky. Ne, on si musí důkladně vybrat z misky strčené mu před čumák z hromady úplně stejných věcí ty "nejlepší", chňapnout alepoň čtyři kousky a pak teprve spokojeně žbluňknout spátky do vody :-D
UV je sice podceňované, mnoho trachemysek se dokáže dovyvinout na pohled správně i bez něj, jenže pak žijí v průměru jen okolo 20-ti let. Internetový rekord v rámci ČR je 36... jeden z autorů knihy o invazivní herpetofauně u nás (název si teď nevspomenu, měl jsem to půjčené z knihovny) ale fotnul do knihy svou samičku TSE v perfektní kondici a dle jeho slov "věku přes 43 let" a někteří němečtí autoři zmiňují 50 a víc jako docela normálku...
Tahle zvířata jsou megaodolná, každá chybka je ale dříve či později dožene, ukrátí jim život (a mám pocit, že zrovna u tohoto taxonu je to v evropských chovech hlavně o chybách, jinak by jich tolik nekončilo vyházených do rybníků a blat). Slovy renesančního umělce Michelangela Buonarottiho: "Dokonalost spočívá v maličkostech, dokonalost sama ale není žádná maličkost" ;-)
Držím všechny palce ať ty maličkosti vychytáš :-)
0   12.05.2016 17:32 Muž Marffy [4] - ŽelvyRe: MomoMMC
UVB namontuji jen co příjde a bude už pořád svítit zároven s osvětlení ( výhřevem ) a ohledně nějaké dezinfekce potírání těch postižených míst něčím ? názor nato ? s tím jídelníčkem to skusím ted jak jsi psal dva dny krmit a den volna :) ona by jedla furt mě příjde jen co příjdu dom tak škemrá u skla a cáká vodu :-D a pak když vidí že nic nebude tak toho nechá po pár minutách :-D
0   11.05.2016 22:05 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: Marffy
Zalezi na stave. Zaklad je aby sa to dalej nesirilo a nemokvalo to, ale nezabudat ze je vodna a musi ist aj do vody ale cistej. Preto radsej na suchu a vo vode menej. Ak by si mal poriadne cistu vodu moze byt aj vo vode ale je to risk a je potreba menit vodu poriadne casto a aj ked bude vobku filter nech bezi. Trvat to moze aj mesiac a viac to by vedel lepsie fajfmen. Svietenie vyhrevkou a UVB uz musis praktikovat stale ci uz bude korka vonku alebo vo vode a aj ked bude zdrava, proste to potrebuje. Na zmenu stravovania chod pomali a opatrne aby si stihli navyknut. Mne to trvalo cca tri mesiace.
0   11.05.2016 21:45 Muž Marffy [4] - ŽelvyRe: MomoMMC
Paráda odhadl jsi to přesně než jsem ji dal do nového akva 7 dní zpátky tak měla 12 cm :) určitě hned půjdu nato žárovka je obědnaná tak jen co dojde hned ji začnu dávat ven a osvicovat... ohledně toho krmení tak určitě změním a ty raffy p koupím taky :) filtr pojede už pořád odted.. díky moc za radu napíšu pak jak to dopadlo :) a jestli můžu ještě jak dlouho tak odhaduješ to osvicování týden ?
0   11.05.2016 21:23 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: Marffy
Von z vody skoro cely den aby to obschlo. Ak davas maso 2-3 krat do tyzdna je to pomerne dost. Profesional carnivor odporucam nahradit raffy p. Jednak je lacnejsi a neobsahuje prvky pre rast koriek. Staci ho davat ako doplnok 1x do tyzdna nakolko maso ma tiez dostatocnu vyzivnu hodnotu. Korka vyzera ze ma cca 12 cm v karapaxe tak odporucam pomali predlzovat interval medzi krmeniami a zacat vynechavat. Napr jeden den maso, druhy raffy p, treti nic, stvrty ryby alebo raffy p, piaty maso, siesty nic a opakovat. Ja som takto presiel na interval raz za dva dni a len im to prospelo. Namiesto zelvika kludne skolnu kriedu ktoru jednoducho otestuj octom a ked bude sumiet je to to prave a ovela lacnejsie. Ako moznu pricinu pliesne vidim aj vypinanie filtra na noc a nahradenie druhym (podla prezentacie). Ked ho vypnes zacnu hnilobne procesy a ked zapnes vsetok bordel pustis do akva. Max by mal byt filter vypnuty hodku az dve pri udrzbe ale nie na viac. Potom sa to moze prejavit aj takto. Korka by ti ochvilu mala zacat zhadzovat stare stitky takze ak to podchytis zmyzne to samo. Joo a kludne mi tikaj, ja som maldy clovek :-D
0   11.05.2016 15:55 Muž Marffy [4] - ŽelvyRe: MomoMMC
jdu ji obědnat určitě děkuji za radu :) a jak jste myslel, že dat z vody ven ? jako dat mimo akva a ozařovat UVB a teplem ? jak dlouho denně ? Krmím kuřecím masem, sušené rybky a granule sera reptil carnivor... a sem tam raz do týdne nějaký ten list zeleniny. Masem když krmím tak ho nakrájím na kousky malé a pomocí pinzeny krmím přímo. Maso dávam 2-3 do týdne doted to tak bylo..
0   11.05.2016 07:01 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: Marffy
Ziarovku Reptile UVB100 od ExoTerra idealne do hlinikoveho lesteneho reflektoru. To ze krmis raz denne je ok, len cim krmis? Mal som na mysli obmenu jedalbicka aby nemali stale to iste a obmedzit rastove krmiva. Su sice prospesne ale treba ich kombinovat a s mierou tj cca raz do tyzdna a inak udrziavacie krmiva. Taktiez maso nie je idealne podavat vkuse. Dobre su napr mrazene krevetky lebo obsahuju jednak bielkoviny na energiu, mineraly a vapnik v kruste a vsetko v prirodzenej forme, dalej ryby aj susene, ale aj tu plati s mierou a neprekrmovat.
0   10.05.2016 19:03 Muž Marffy [4] - ŽelvyRe: MomoMMC
Děkuji za radu :) akorát jsem ji přestěhoval do nového týden zpátky o velikosti 80x40x40 cm s 90L vody. UVB doposud nemám, ale už jdu shánět žárovku. Jesli můžu jakou by jsi mi doporučil ? děkuji moc za radu.. první stránka na které lidi reagují a radí :-) Jsem začínající chovatel přečetl jsme toho hodně o vodních želvách, ale není nad radu zkušeného chovatele který jsi už nějakýma věcma prošel sám :) uvítám každou radu jak přesně myslíte upravit jídelníček ? krmín jednou denně
Reklama
0   10.05.2016 17:21 Muž MomoMMC [15] - Tachemis Scripta ScriptaRe: Marffy
Toto uz vyzera trosku horsie. Korku dat von z vody, zabezpecit miesto s vyhrevom a dostatkom UVB a upravit jedalnicek lebo to tiez vyzera na zacinajucu deformaciu panciera spojenu s rychlim rastom. Do vody len minimalne aby sa najedla trosku poplavala, napila sa a casto tu vodu menit tj. Kazdy den! Kludne aj celu a cistit filter
0   10.05.2016 16:51 Muž Marffy [4] - Želvy
Fotka k příspěvku taky mám s tím problém nějak.. akorát je má ze spodní strany viz foto... taky nwm co stím a jediná možnost bude asi to UV dát nad souš budu muset zakoupit želva je rok stará
 
0   26.03.2016 22:56 Muž Felix [752] - Ještěři
Aby to nebyla plíseň. Ne všechny vypadají chomáčkovitě atp. Náš Ferda taky chytil jednu co vypadala spíš jak vodní kámen, já to v první chvíli podcenil a pak nestíhal obíhat vety (dlužno říct že marně, jejich rady a doporučené medikamenty nebyly k ničemu) když se ta potvora náhle rozrostla a prožrala mu krunýř až začal odhazovat i okostici z okrajů!
Zápolíme s tím už rok a jediné co zabralo je každodenní ozařování UV-čkem pro pouštní plazy. Už má od toho klid, než se mu ale zdevastovaný krunýř plně vyhojí potrvá nejméně další rok - a to jde o dospělého samce v jinak perfektní kondici! Takové mrně by podobný parazit mohl sešrotovat než bys řekl švec, takže bych doporučil preventivně namontovat vedle výhřevné lampy i silnější UV a každodenní výměny vody bez ohledu na kvalitu filtrace ;-)
0   21.03.2016 17:54 Muž Hunter [100] - Želvy
Môže to byť aj vodný kameň, skúste ho opatrne zmyť s hubkou na riad...
0   21.03.2016 17:16 ram – Vodní želva - bílé skvrny
Fotka k příspěvku Ahoj, s přítelkyní jsme si pořídili vodní želvu. Druhý den jsme si všimli, že má na hřbetu krunýře bílé skvrny viz foto. V chovu jsme začátečníci, proto prosím o radu. Máme podezření, že jde o plíseň nebo houbu. Máte někdo zkušenost s léčbou? Díky za názory :-) :-)

PS: Želva je jinak čilá a žere normálně.

Více obrázků zde:
postimg.org/…/
postimg.org/…/
postimg.org/…
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Želvy • Zobrazeno 190x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1389-vodni-zelva-bile-skvrny