Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

vyzvraceni potravy

 

NápovědaFórum » Hadi  

+ přidat příspěvek
vyzvraceni potravy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 15:00 doncon
Omlouvám se za příspěvek do staršího tématu ale úžovky často vyvrhnou potravu pokud se narosí dřív něž pořádně naběhne trávicí cyklus :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2011 02:24 Muž Jery [9] - Hadi
No také jsem si to tak nějak odhadnul. Asi ho dostala změna prostředí a podmínek. Bylo to mládě a chovatel jej měl ve sklepě. Domu jel v středně vyhřátym autě, z auta do auta v polystyrenový bedně, a pak den klidu v pokoji kde mám 23 stupňů a druhý den až jsem zapnul osvětlení. Bylo to asi moc rychlé. Spíše jsem ale chtěl zdůraznit, aby všichni, kdo si toto přečtou svého miláčka důkladně prohlíželi a studovali, protože nežrání u hada může mít mnoho příčin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 01:32 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Jery
s největší pravděpodoností se jenalo o zápal plic ( je to ale holá dedukce,... ) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 01:08 Muž Jery [9] - Hadi
Nu je dobré si všímat i jiných věcí na hadovi. Žel teď jsem dostal docela dobrou lekci. Hádě mi zpočátku žralo docela dobře, poté co jsem si jej dovezl od chovatele. Pak začalo jídlo ignorovat, což jsem přičítal větší myšce. Postupně jsem zkusil mu dát týden čas a nakrmit znovu. Zase nic. Pak jsem zkusil násilně nakrmit dvěmi tenčími proužky vepřového srdce, což v něm zůstalo a pak se i dobře vykálelo. Další jídlo ale zase nevzalo, tak jsem zkusil chvíli hladovku a pak zakrmit malým holátkem (přičemž jsem si všimnul hlenu v ústech). Druhý den jej vyvrhlo. Žel má přítelkyně začala mít velké zdravotní problémy a tak něbyl čas se tolik starat o hádě a zajet na veterinu a tak se jeho stav zhoršil. Začalo slinit a dýchat s otevřenými ústy a po pár dnech zemřelo. Prostě sledovat hada jen jestli jí, nebo nejí není dobré a když nejí, tak je dobré si všímat i malých detailů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 17:09 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: Zhetka
Mě zatím všichni hadi přijímají hlodavce, jaké jim nabídnu, ale je pravdou, že křeček je oproti myši poměrně tučný a hadům "chutná". Proto jako stálé krmení nejsou zrovna vhodní, nicméně jako zpestření nebo jako "nouzová potrava" na měsíc, dva se použít dají.
Podobné je to s červy zophobas u ještěrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 16:55 Zhetka
Nekteri chovatele si stezuji ze kdyz daj hadovi krecka tak uz pak nechce nic jineho,ale jak kterej,kazdej to ma nejak,jak tak ruzne ctu po forech.
ty jo,podriznout mys bych asi nedokazala,ale super ze to zabralo=)Gratuluju!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 12:57 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Někdy pomůže i změna potravy. Občas se mi stává, že hadi odmítají např. myšky, tak jim podám křečíka, potkana, nebo jiného hlodavce odpovídající velikosti a je po problému....po pár měsících se pak vrátím k myškám a bez problémů je opět přijímají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2010 22:59 Elektra
viem to z vlastnej skusenosti tiež mi nechcel žrat živu potravu a ked som mu nasilu dala mrtvu na drhy den ju vyvratil a bol už taký vychudnutý že som sa stretla z jedným chovatelom ktori mi pomohol, no hlavne mojmu hadovi.musela som ho prevychovavat na živu potravu tak som mu davala položivu,myš som porezala pod krkom,drastické ale krv na neho zabrala a už žere iba živu potravu...a nevivracia ju... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 20:15 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Jak je starý a nedáváš mu moc velká holata??? Zkus hlavně ta živá ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 17:42 mirek – had
dobry den had byl krmen po deseti dnech u chovatele i npred mymi ocima a nevyzvracel po dalsich deseti dnech jsem ho nakrmil a vyzvracel to same po dalsich deseti dnech pak jsem koupuil kamen a po sesti dnech ho chtel nakrmit nezral uz nezral skoro mesdic bojim se aby neumrel dekuji za odpovedi uz jsem fakt zoufaly dekuji stydim
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 22:23 R Muž Pogona [762] - Ještěři
A někdy i nakrájet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 20:59 dan999 – ...
to mražený je potřeba rozmrazit a nekdy i zahřát na teplotu těla za živa a pak s ní jen trošku hýbat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 18:55 Muž jammes [12] - Ještěři – Re: mirek
jak píše pogona - zkus živý holátko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 18:37 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Jak je stará? Čím a v jakých intervalech byla krmena předtím něž jsi ji pořídil.
Kdy jedla naposled. Třeba Ti nebude mražená holata přijímat, zkoušel jsi živá???
Nedáváš moc velká holata???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 15:39 mirek – uzovka neji
dobry den chtel bych se zeptat uz jednou sem se tady ptal ze mi uzovka mysi vyzvraci rikali mi ze je to teplem koupil sem kamen vyhriva se 26 stupnu a po 5 dnech sem ji dal mys zmrazenou a nezere prosim vas poradte. dekuji
stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 21:25 Muž Felix [754] - Ještěři – Re: Luďa
Řekl bych, že rada podložená osobními zkušenostmi je velice cenná (a od toho fórum je... konec konců amatéři jsme tu prakticky všichni ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 20:58 Luďa
Dle vlastních zkušeností,je taky docela možné,že je potrava větší než dokáže zvládnout. Taky jsem mněl ty samé problémy se samcem a od té doby co jsem mu začal dávat menší sousta,tak baští bez problémů!!! ano ( považuji se za amatéra,proto je docela možné,že je to úplně v něčem jiném )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 18:57 Muž Felix [754] - Ještěři
Ahoj miroslave, u mnoha plazů se trávicí procesy "nastartují" zpravidla až po vyhřátí na určitou teplotu v rámci potřeb toho kterého druhu. Vzrostlí jedinci se sice dokáží postupně adaptovat na poněkud odlišné hodnoty, mláďata jsou ovšem mnohem citlivější. Zkus jí zvednout (ne ale prudce) teplotu v terku tak o 4-5 °C a po nějaké době ji zkus nakrmit znovu. Pokud se tím problém nevyřeší, mohlo by se jednat o nákazu nebo možná vrozený defekt, což už ale fórum nevyřeší a musel by ses obrátit na veterinu (v tomto směru by pomohly webové odkazy ZOOlogických zahrad nebo chovatelských spolků, bohužel jen velmi málo zvěrolékařů u nás dokáže správně diagnostikovat a léčit neduhy "studenokrevných" zvířat).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2009 17:39 miroslav – vyzvraceni potravy
dobry den chtel bych se zeptat. nedavno jsem si poridil uzovku cervenou mlade zhruba 35cm.2x mys normalne sezrala a stravila po deseti dnech jsem mu dal dalsi tu sezrala a za 4dny ji vyzvracela celou.a pak jsem ho krmil za dalsich deset dni a zase mi to vyzvracel cca za 2 dny.je mozne ze to muze byt tim ze ma v terarku 22 stupnu tepla. prosim vas napiste dekuji. :-O

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hadi • Zobrazeno 1112x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/140-vyzvraceni-potravy