Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Myš a myš

 

NápovědaFórum » Hlodavci » Chov 

+ přidat příspěvek
Myš a myš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2016 23:18 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Landvir
No před pár lety se malá zamilovala do takových saténových myšek ve zveráči a tak jsme jí je jako mazly koupili (samé holky, abysme jich za rok neměli milión). Do té doby jsem je bral jen jako krmení, mazel dcerky je ale mazel - to se nejí :-D , a tak jsem si poctivě nastudoval.
Výsledkem je že za
A) už asi nebudu moct chovat myšožravé hady, ony ty myše mají fakt něco do sebe... a
B) že si kocour do sebelíp zabezpečeného myšího terka dříve či později cestu najde. Obzvlášť, když ho ty mršky budou schválně provokovat (to fakt mlátilo do očí) - měly z něj srandu jak se na ně nemůže dostat... než kápnul na to jak se ta krabice otvírá... potom krátký proces a poblinkal se jak se přežral chlupatého smich
... a vysvětluj to pětileté holčičce hmm

Zajímavé ale je že např. s potkanem (umřel sešlostí věkem) kámošil, ti dva si spolu rádi hráli :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2016 20:05 Žena Horse001 [2] - JeštěřiRe: Horse001
*tie mladé :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2016 20:05 Žena Horse001 [2] - JeštěřiRe: Lys
Predať ich? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2016 16:18 Lys Re: fajfmen
A teda ak jej dokúpim samičku problém nebude? Ono ja som samčeka ani nechcela, neviem čo by som si počala s mladými :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2016 12:32 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: fajfmen
Děkuji za doplnění informace, to o tom, že musí být samička do měsíce věku napářena je pro mě novinka, nikdy jsem myši nemnožil. No zase jsem o něco chytřejší... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2016 00:21 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Landvir
No jo, jenže ačkoli se myš může dožít dvou a více let, běžná délka života je cca 8 měsíců. Třínedělní samička už se páří, pouhou hodinu po porodu dovede znovu zabřeznout, to ji ale strašně vysává, protože její fyzický vývoj ještě není u konce. Přeneseně - něco jako když otěhotní čtrnáctiletá holčina. Opakovaně. Čili brzo umře (teď už zpětně na téma myš), na stranu druhou ale zplodí takový ranec potomků, že to vlastně vyhrála...
Jako jednotlivec ale, pokud se poprvé nespáří do měsíce věku, pak nastává druhý problém - srůsty pánve neumožňující porod který by přežila! Samec na to samozřejmě nebude brát ohled, napáří ji a ona bude zanedlouho v pr...

No a když má Lys myš už tři měsíce... Přirozeně nadržený sameček by se vůči ní mohl rovnat v podstatě popravě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2016 11:11 Lys
Oh, hej mám klasickú laboratórnu myšku, no samčeka radšej nechcem :-D
Ale ďakujem za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2016 05:05 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Lys
Ahoj, pokud máš namysli klasickou myš laboratorní, tak nemusíš mít strach. A když jí koupíš samečka, tak budou mít radost oba dva. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2016 00:54 Lys – Myš a myš
Dobrý deň, mám malý dotaz, pred asi tromi mesiacmi som si kúpila myš aby mi robila spoločnosť na internáte. Tam som sa jej venovala naozaj často, lenže teraz nastupujem do práce a času je čoraz menej, chcela som si teda k svojej samičke doniesť ďalšiu, ale neviem či by sa nepobili...
Mám z toho trochu strach, každopádne za všetky odpovede vopred ďakujem :)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Hlodavci • Zobrazeno 62x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1416-mys-a-mys